5 pomysłów na oryginalny makijaż ślubny

Profesjonalny makijaż ślubny powinien prezentować się idealnie zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym, łącząc cechy makijażu dziennego i wieczorowego.

Już samo to jest trudne do osiągnięcia, a trzeba brać jeszcze pod uwagę, że panna młoda musi również pięknie wyglądać na zdjęciach. O czym pamiętać, wybierając makijaż ślubny? Na jakie szaleństwo możemy sobie pozwolić? Oto kilka podpowiedzi.

Kilka podstawowych zasad
Bez względu na to, czy panna młoda zdecyduje się na intensywny makijaż, czy wybierze i delikatne pastele, jest kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę, aby wyglądać korzystnie. Po pierwsze, makijaż ślubny powinien być nieco ciemniejszy i bardziej wyrazisty niż zazwyczaj. Trzeba pamiętać, że np. flesz fotograficzny rozjaśnia twarz. W związku z tym, , podkład powinien być nieco ciemniejszy niż ten używany w codziennym makijażu. Najlepiej przed ślubem zafundować sobie w salonie kosmetycznym zabiegi z użyciem samoopalacza, żeby uniknąć kompromitujących wpadek w stylu ciemna twarz – białe ramiona. Po trzecie, panna młoda powinna mieć ze sobą puder matujący i regularnie kontrolować stan makijażu. Oczywiście, nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie wyglądał idealnie na nieidealnej cerze, więc to o nią należy zadbać w pierwszej kolejności.

Klasycznie w stylu retro
Choć nie każda kobieta wyobraża sobie połączenie białej sukni z klasycznym makijażem w stylu retro, w którym na pierwszym planie są intensywnie czerwone usta, warto się nad tym pomysłem zastanowić. Gdy usta są wyraziste, reszta powinna być tylko tłem. Wobec tego, stawiamy na perfekcyjną kreskę narysowaną eyelinerem na górnej powiece oraz dokładnie wytuszowane rzęsy (można zastosować sztuczne rzęsy, aby uzyskać kocie oko i sprawić, że nie „rozmyje się” ono na zdjęciach). Policzki należy delikatnie podkreślić różem, aby buzia nabrała świeżości i blasku.


Szalone kolory

Kolorowy, szalony makijaż we wszystkich kolorach tęczy będzie z całą pewnością wyglądał wesoło i intrygująco. Kolorystyka może być dobrana do cery i włosów panny młodej, bądź planowanych przez nią dodatków (np. haftu na sukni czy bukietu). Rudowłosa kobieta będzie wyglądała niezwykle pięknie, gdy zręczna makijażystka umaluje jej oczy w tonacji pomarańczy i brązu. Chłodna brunetka zyska wyrazisty wygląd dzięki fioletom i fuksji.


Rockowa panna młoda

Nie wyobrażasz sobie ślubnego makijażu w czarnym kolorze? A właściwie dlaczego? Klasyczne smoky eyes fantastycznie sprawdzi się również do ślubnej sukni, szczególnie jeśli delikatny i łagodny wizerunek jest obcy przyszłej pannie młodej. Może być jaśniejszy lub ciemniejszy, z domieszką koloru lub jedynie w odcieniach szarości i czerni. Można także przy użyciu flamastra Blackbuster L’Oréal narysować mocne, wyraziste kocie oko. Najważniejsze, aby makijaż nie przytłoczył urody kobiety i pasował do całej stylizacji.

Kwiaty, dżety i inne wariacje
Niemal każdy makijaż można uzupełnić dodatkowymi akcesoriami. Małe kolorowe piórko w kąciku oka? Czemu nie. Niewielkie dżety doklejone przy linii rzęs? Proszę bardzo. Kwiaty na samej górze kości policzkowej tuż przy oku? Fantastycznie uzupełnią look wiosennej panny młodej, która planuje pokazać się w stylu rusałki lub leśnej nimfy. Pamiętać należy jedynie o trzech prostych zasadach.

Po pierwsze: mniej znaczy więcej. Jakiś nietypowy akcent można zastosować, ale cała łąka na powiece albo doklejenie pawiego pióra będą już przesadą.

Po drugie: usta powinny być tłem. Również w imię zasady „co za dużo, to niezdrowo” szalony makijaż oka powinien być wykończony wargami w kolorze bladego różu bądź koloru nude.

I po trzecie: jeśli planujemy klasyczną suknię ślubną, makijaż nie powinien być nadmiernie ekstrawagancki. Niemal zawsze można stworzyć coś oryginalnego z kolorów, ale inne wariacje wymagają już odpowiedniej stylizacji. Panna młoda ma być piękna i promienna, a nie przebrana za kogoś, kim nie jest.

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj