Poradnik makijażu w pigułce

Poradnik makijażu w pigułce - porady

Aplikacja Mineralnych Pudrów Brązujących i Rozświetlających

Mineralnych Pudrów Brązujących możesz używać na całą twarz, ale także i do makijażu oczu. Delikatny, świeży i promienny wygląd uzyskasz, aplikując na twarz odrobinę różu. Część nanieś na ruchome części powiek, pod brwiami i na skronie. Lekko wetrzyj również w kontury ust - będą wyglądały na pełniejsze. Jasną, różową częścią oprósz łuki brwiowe i policzki - twarz będzie wyglądać młodziej.

Aplikacja Mineralnych Cieni do Powiek na mokro

Mineralnych cieni możesz używać na mokro - nie osypują się, lepiej przylegają, a oczy są bardziej świetliste, wydają się być jakby mokre. Zamocz gąbeczkę lub pędzelek w wodzie, wyciśnij nadmiar i dopiero teraz zacznij cieniować, zaczynając od najjaśniejszych odcieni. Ciemniejsze akcenty wetrzyj na koniec. W ten sposób unikniesz "brudnego" efektu.

Słoneczny makijaż na romantyczną kolację przy świecach

Rozetrzyj Konturówkę do Oczu ciemną brązową wokół oczu na górnej i dolnej powiece, na kształt migdałka, zewnętrzną część unosząc ku górze do załamania. Teraz wetrzyj w miejsce roztarcia kredki czekoladową część pudru brązującego. Złotem oprósz całość aż po brwi. Mokrym pędzelkiem okraszonym złotym kolorem umieść dużą kropkę dokładnie pośrodku powieki, tuż nad rzęsą. Resztę twarzy oprósz pudrem brązującym. Aplikuj dużym pędzlem, głównie na wypukłych jej częściach.

Aplikacja Mineralnego Podkładu Pudrowego 

Najlepszy efekt osiągniesz używając specjalnego pędzla do aplikacji podkładu mineralnego. Zacznij od środka twarzy w kierunku zewnętrznym, lekko próbując go wgnieść. Jeśli stopień krycia nie jest dość zadowalający, czynność powtórz raz jeszcze.

Modelowanie twarzy

Każda profesjonalistka do makijażu twarzy używa trzech tonacji: bazowej, czyli podkładu w kolorze Twojej skóry; rozświetlającej ciemne miejsca i smugi na twarzyoraz ciemnej, która ukrywa takie niedoskonałości jak np.: zbyt długi nos, zbyt szpiczasta broda czy za wysokie czoło. Zaaplikuj puder ruchem z zewnątrz do wewnątrz twarzy, nanieś go również na jej kontury - owal będzie się wydawał smuklejszy.

Cienie i smugi pod oczami

Jeśli cienie są nadal widoczne po aplikacji Rozświetlającego Flamastra do Twarzy, użyj jednego z matowo-aksamitnych Mineralnych Cieni do Powiek. To doskonałe trio na pewno je zwalczy, a aplikacja jest dziecinnie prosta.

Unikaj "tapety"

Jeśli chcesz w ciągu dnia poprawić makijaż, przed nałożeniem kolejnej warstwy pudru użyj Chusteczek Absorbujących Nadmiar Sebum. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał świeżo i naturalnie.

Ociepl ramiona i dekolt

Jeśli zamierzasz założyć top lub sukienkę z odkrytymi ramionami i dużym dekoltem, koniecznie nanieś puder brązujący na wszystkie odkryte partie ciała: dekolt, ramiona, ręce. Najlepsza będzie czterokolorowa mieszanka dwóch Mineralnych Pudrów Brązujących

Modny akcent na policzkach

Ciekawy, egzotyczny i nieco orientalny efekt daje róż nałożony bardzo wysoko - nie pod, ale na szczyty kości policzkowych, przeciągnięty aż do skroni.

Beata Wojtoń
Niezależna Konsultantka
Mary Kay
Marta Haras
Niezalezna Konsultantka
Mary Kay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj