Torty weselne z kwiatami z opłatka i z kwiatami z masy cukrowej

Torty weselne od lat stanowią nieodłączny element przyjęcia weselnego. Torty weselne mają wróżyć słodkie życie świeżo poślubionym małżonkom i gwarantować budowanie dalszego życia.

Krojenie tortu przez Parę Młodą to pierwsze ich wspólne zadanie małżeńskie. Tradycja nakazuje, by pierwszym kawałkiem obdzielili sie nawzajem, a kolejne przekazali rodzicom.

Torty weselne z kwiatami z opłatka
To zupełnie nowa technika. Kwiaty z opłatka na torcie przypominają prawdziwe kwiaty i wyglądają jak małe dzieła sztuki. Jeśli chodzi o techniczną stronę wykonywania kwiatów z materiału jakim jest opłatek - sama opracowałam technikę sklejania i formowania. Opłatek się łamie, kruszy i rozrywa. Jest trudnym materiałem do pracy, a dodatkowo dość mocno chłonie wilgoć przez co się rozpada. Jednak efekt wygląda na tyle ciekawie, że warto było poświecić godziny prób by zrealizować pomysł i uzyskać produkt gotowy. Opłatki jako kwiaty mogą być w każdym kolorze i pięknie udekorują każdy tort na wesele.

Torty weselne z kwiatami z opłatka
Torty weselne z kwiatami z opłatka
Torty weselne z kwiatami z opłatka
Tort weselny z kwiatami z opłatka
Fot: Atelier Pryzmat


Torty na wesele z kwiatami z masy cukrowej
To nieco odmienna technika dekoracji tortów. Od lat stosowana w cukiernictwie. Aby uzyskać kwiaty, które proponuję Parom Młodym jako dekoracje ich tortów weselnych - należy każdy kwiatek zrobić od podstaw. Każdy płatek formowany jest osobno. Często do kwiatów cukierniczych używa się wycinaczek. Ja płatki tworzę sama. Odpowiednio uformowane cukrowe płatki (w zależności od tego z jakim kwiatem mam do czynienia) składam w całość i powstaje wymyślony kwiat.

Torty na wesele z kwiatami cukrowymi
Tort z kwiatami z masy cukrowej
muffiny z kwiatami
muffiny z kwiatami cukrowymi
Cupcakes z kwiatami cukrowymi


Techniki zdobienia tortów weselnych ewoluują z każdym rokiem i z każdym pomysłem kreatywnego cukiernika. Torty ślubne jak małe dzieła architektury przybierają z każdym rokiem ciekawsze kształty. Torty weselne z kwiatami, to jednak jeden z najczęściej wybieranych formatów tortów na wesele. Kwiaty cukrowe, czy kwiaty z opłatka zwykle dopasowuje się kształtem, kolorem i charakterem do tematu przewodniego wesela albo do bukietu Panny Młodej.
Życzę słodyczy każdej Młodej Parze!

Tekst i wykonanie tortów: Ewa Sentysz, Laura Cupcakes

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj