Ślub na plaży czy na tarasie widokowym?

Przeraża Was myśl wesela na 100 osób? Postanowiliście odejść od utartych zasad, iż ślub powinien odbyć się w Polsce, w gronie rodziny, bliższych i dalszych znajomych? Spontanicznie podjęliście decyzję o ślubie za granicą, który idealnie wkomponuje się w Wasz urlop. Zapewne było trudno przekonać rodziców do Waszych planów. Jeszcze trudniej, jeśli zdecydowaliście się na ślub we dwoje. Ale klamka zapadła. To w końcu jest Wasz dzień i chcecie go świętować po swojemu.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikach

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachMyślicie, że najtrudniejszy krok macie już za sobą? Nie do końca. Pojawia się dylemat wyboru kraju oraz miejsca, gdzie chcielibyście się pobrać. Sięgacie wstecz pamięcią i na myśl przychodzi romantyczny film, gdzie bohaterowie pobrali się na pięknej plaży na tle lazurowego morza. Ślub na plaży! Ale za chwilę przeglądacie oferty agencji ślubnych, zdjęcia par, które pobrały się za granicą i widzicie, że nie tylko plaża jest idealnym miejscem na ślub.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachRównie piękne są tarasy widokowe, które stanowią niejednokrotnie nieziemską scenerię. I tutaj zaczyna się dylemat. Plaża czy taras? Z pozoru bardzo błaha decyzja do podjęcia. Ale zważywszy na to, iż ślub za granicą to jedyna i niepowtarzalna okazja, i czasami niemały wydatek, należy się dobrze zastanowić, aby za kilka lat nie żałować podjętej decyzji.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachŚlub na plaży jest zdecydowanie dla osób kochających luz, przyrodę, którym nie straszny jest piasek między palcami, a czasami nawet we włosach. Silniejszy wiatr i szum morza zagłusza celebranta. To musicie wziąć pod uwagę, jeśli planujecie zabrać ze sobą gości, aby mogli słyszeć, kiedy wypowiadacie słowa przysięgi.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachAle nie tylko piasek i wiatr należy brać pod uwagę. Decydując się na ślub na plaży musicie wziąć pod uwagę to, iż większość plaż ma charakter publiczny. Oznacza to, że nie obejdzie się bez gapiów i półnagich turystów. Oczywiście, ceremonia zawsze odbywa się w takim miejscu, aby plażowicze nie przeszkadzali, a dobry fotograf potrafi tak zrobić zdjęcie, aby nie uchwycić turystów, jednakże jest to niemałe wyzwanie. Dlatego też, jeśli cenicie sobie prywatność, najlepiej zdecydować się na ślub na wysepce niedostępnej dla turystów, na plaży prywatnej luksusowych hoteli (tutaj możecie spotkać co najwyżej gości hotelowych), albo poza sezonem, kiedy nie ma wielu turystów.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachJeśli jednak cenicie sobie prywatność, nie chcecie zamoczyć w morzu suknię czy garnitur, i koniecznie chcecie założyć szpilki, to doskonałym miejscem będzie taras widokowy. Nie tylko możecie liczyć na zatykające dech w piersiach widoki, na dobre nagłośnienie, a przede wszystkim na prywatność. Ślub na tarasie obywa się zazwyczaj pod egzotycznym gazebo, które jest z pewnością pięknym dodatkiem. Jeśli jednak ciągle sentymentalnie spoglądacie na zdjęcia ślubu na plaży, to zawsze możecie poprosić fotografa o kilka ujęć na plaży, już na zakończenie ceremonii. Wtedy ani wiatr, ani piasek czy plażowicze nie będą Wam przeszkadzać.

ślub za granicą, ślub na plarzy, ślub w tropikachTekst: Sylwia Markiewicz, Turquoise Inspiration Events - organizacja ślubów za granicą
www.turquoiseinspiration.com

turquoise inspiration, logo

www.slubnazakynthos.pl

www.slubwgrecji.eu

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Ewa00 poniedziałek, 11 grudzień 2017 22:58 napisane przez Ewa00

    Razem z (już) mężem zdecydowaliśmy się na ślub na Malediwach i uważamy, że to była najlepsza decyzja w naszym życiu. Wybraliśmy Konsorcjum Polskich Biur Podróży, ktore zorganizowało nam wspaniałą ceremonię i sprawiło, że poczuliśmy się wspaniale. Pomogli z dokumentami i mieliśmy koordynatora. Zero nerwów i uwaga skupiona na tym jedynym w życiu wyjątkowym dniu...

Skomentuj