Ślub za granicą? Co, gdzie i za ile czyli porady ekspertów

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania tzw. "destination wedding", czyli ślubami za granicą. Z roku na rok coraz więcej par decyduje się zabrać garstkę najbliższych sobie osób w podróż i w ich obecności, złożyć przysięgę małżeńską na egzotycznej plaży, czy w malowniczym, maleńkim kościele gdzieś z dala od Polski. 

Jeśli Wy sami należycie do tych przyszłych Par Młodych, które chciałyby powiedzieć sobie sakramentalne "tak" poza granicami naszego kraju, ten artykuł jest dla Was. Postanowiliśmy zapytać ekspertów w branży, którzy na co dzień zajmują się organizacją ślubów za granicą o kilka podstawowych rzeczy. Oto, co mieli nam do powiedzenia!

Sylwia Markiewicz - www.turquoiseinspiration.com

Ślub za granicą - jakie miejsce Pani poleca i dlaczego?

Zdecydowanie Zakynthos! Specjalizujemy się w ślubach własnie na tej wyspie i jest ona naszym drugim domem. Dzięki temu, jesteśmy ekspertami w niemal każdej dziedzinie odnośnie Zakynthos, co jest niezwykłym atutem przy planowaniu ślubu. Kolejnym powodem, dla którego polecamy Zakynthos, jest bardzo dobrze rozwinięta turystyka, regularne wycieczki z Polski i innych krajów europejskich. Przecudne widoki, przepyszne jedzenie, bardzo rodzinna atmosfera, a przede wszystkim - bogata oferta ślubna, którą oferujemy! Tu, na Zakynthos, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki jest średni koszt organizacji ślubu w wybranym kierunku za granicą?

Ceny pakietu ślubu cywilnego - na przykład, na plaży publicznej, z tłumaczeniem dokumentów, koordynacją ślubu, opłatą dla urzędnika, bukietem, butonierką i fotografem zaczynają się u nas od około 1600 euro.  

Gdyby miała Pani wskazać 3 najczęściej wybierane kierunki wśród Pani Par, byłyby to...

...postawilibyśmy na Zakynthos, Maltę i Kretę. 

ślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracjeślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracjeślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracjeZdjęcia - Turquoise Inspirations


Katarzyna Fengler - www.wowweddings.pl

Ślub za granicą - jakie miejsce Pani poleca i dlaczego?

Obecnie ze względu na sytuację geopolityczną nasze pary najczęściej wybierają: Toskanię, Sycylię, Maderę, ale również Bali i Kostaryka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem jako destynacje matrymonialne.

Jaki jest średni koszt organizacji ślubu w wybranym kierunku za granicą?

Zakładając zakres cenowy od opcji standard (załatwienie dokumentów, wynajem miejsca, "lekka oprawa florystyczna", podstawowy pakiet foto) do opcji max (dokumenty, miejsce, foto/film/dekoracja, toast wraz z poczęstunkiem,make-up/uczesanie itd):
- Toskania od 2.000 euro - 4.500 euro 
- Sycylia od 2.000 euro - 6.000 euro
- Madera 1.500 euro- 4.000 euro
- Bali od 1.800 usd - 5.000 usd
- Kostaryka 2.500 usd - 6.000 usd

Wyżej podane ceny to jedynie koszt organizacji ślubu. Ostateczne kwoty są ściśle powiązane z miejscem ceremonii, to znaczy - ślub cywilny na zamku w Toskanii to zupełnie inny koszt od ceremonii w Urzędzie. Podane widełki odnoszą się do możliwości organizacji ślubu od Urzędu po, na przykład - zamek, prywatną willę itd.
Dodatkowym kosztem, który nie został powyżej odnotowany są koszty związane z  przelotem i zakwaterowaniem. Nasze Pary najczęściej samodzielnie organizują sobie przelot, często korzystając z usług tanich linii lotniczych lub organizują dojazd w zakresie własnym.

Gdyby miała Pani wskazać 3 najczęściej wybierane kierunki wśród Pani Par, byłyby to...

...zdecydowanie byłaby to Sycylia, Toskania i Bali.

ślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracjeślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracjeślub i wesele za granicą destination wedding grecja sycylia majorka kostaryka madera bali ślub na plaży ślub nad morzem porady inspiracje
Zdjęcia - WowWeddings

Przygotowanie materiału: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 komentarzy

 • Link do komentarza Olala88 piątek, 24 sierpień 2018 17:02 napisane przez Olala88

  @Kappa- jak się nie umie czytać ze zrozumieniem, to po co się wypowiadać? Przecież to dwie odrębne odpowiedzi od dwóch odrębnych firm... Więcej dystansu, Człowieku!

 • Link do komentarza Kappa piątek, 24 sierpień 2018 15:09 napisane przez Kappa

  "Gdyby miała Pani wskazać 3 najczęściej wybierane kierunki wśród Pani Par, byłyby to...
  ...postawilibyśmy na Zakynthos, Maltę i Kretę"

  (...)

  "Gdyby miała Pani wskazać 3 najczęściej wybierane kierunki wśród Pani Par, byłyby to...
  ...zdecydowanie byłaby to Sycylia, Toskania i Bali"

  ?

Skomentuj