Jak zorganizować ślub i wesele dzieląc zadania zgodnie z umiejętnościami Pary Młodej?

Mówi się, że dzień ślubu to święto Panny Młodej i ta fraza nigdy nie wyjdzie z mody, jednak coraz częściej Panowie Młodzi również decydują się na aktywny udział w organizacji ślubu i wesela. Jak zorganizować ślub i wesele, dzieląc się obowiązkami zgodnie z umiejętnościami Pary Młodej? Podpowiadamy!

ślub wesele planowanie slubu i wesela organizacja ślubu i wesela zadania slubne inspiracje porady Para Młoda abcslubu.plZdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Warto mieć na uwadze to, że każdy ma inne zdolności i słabości- niektórzy czują się najlepiej w matematycznych zadaniach, inni z kolei uwielbiają kreatywne działania. Nie ma osób idealnych, dlatego najlepiej zacząć planowanie ślubu i wesela od podzielenia zadań zgodnych z kompetencjami i umiejętnościami danej osoby.  

Zacznijcie od określenia swoich mocnych stron

Nie każdemu łatwo przychodzi planowanie budżetu, tak samo, jak nie każdy potrafi wyobrazić sobie, jak będą wyglądały dane dekoracje w konkretnej przestrzeni, szczególnie jeśli chodzi o organizację tak ważnego i obciążającego emocjonalnie wydarzenia, jak dzień ślubu i wesela. Zacznijcie od szczerej rozmowy i określenia, w jakich działaniach czujecie się najlepiej. Niektórzy odnajdą się lepiej w tworzeniu kreatywnej koncepcji wesela - wyboru kolorów przewodnich, kwiatów i stylu, inni z kolei są zdecydowanie bardziej zadaniowi - świetnie pracują na gotowych schematach i z przyjemnością wykonają powierzone im zadania, jak na przykład, znalezienie i wybór odpowiedniej wódki weselnej czy auta, którym pojadą do ślubu. Zacznijcie od stworzenia listy waszych mocnych i słabych stron - znając je, będzie wam łatwiej podzielić zadania organizacyjne - to także świetna opcja na jeszcze lepsze poznanie siebie, która zaprocentuje również w małżeństwie.

Wybierzcie 3 najważniejsze zadania do realizacji dla każdego z was

Ustalenie priorytetów to klucz do sprawnej organizacji dnia ślubu i wesela. Usiądźcie i porozmawiajcie o tym, co jest dla każdego z was najważniejsze w dniu ślubu i wesela, wybierzcie top 3 najważniejsze rzeczy i podzielcie się zadaniami. Taki schemat pracy pomoże wam nie tylko w planowaniu i delegowaniu zadań ale i w stworzeniu budżetu weselnego. Jeśli jedno z was czuje się lepiej w wyszukiwaniu informacji, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli zajmie się znalezieniem odpowiednich podwykonawców ślubnych - research fotografa, filmowca, florysty czy miejsca na wesele będzie idealnym zadaniem. Jeśli druga osoba z kolei czuje się dobrze w aranżowaniu przestrzeni i dekoracji, niech skupi się na pomyśle na przyjęcie weselne. Oczywiście, część zadań para może zrealizować wspólnie, jak degustacja wybranych tortów czy obejrzenie wcześniej wyszukanych lokali weselnych - ważne jest tylko to, aby każde z was wiedziało, na jakim zadaniu ma się skupić.

Rozważcie zatrudnienie wedding plannera

Skorzystanie z usług oferowanych przez konsultantów ślubnych znacząco przyspiesza i usprawnia proces planowania ślubu i wesela, jednocześnie nie odbierając parze młodej frajdy z uczestnictwa w jego organizacji. Mając wedding plannera, para młoda może się skupić wyłącznie na tych elementach przygotowań, które sprawiają jej przyjemność, jednocześnie nie muszą się martwić o pozostałe elementy przygotowań do Wielkiego Dnia. W ręce konsultanta ślubnego z powodzeniem można oddać zaplanowanie budżetu weselnego i polecenie listy podwykonawców, z których możecie później wspólnie wybrać tych, którzy najbardziej wam się podobają. Samodzielnie planowanie ślubu i wesela nie jest oczywiście karkołomnym zadaniem, jednak w naturze ludzkiej leży prokrastynacja, czyli odwlekanie w czasie działań, które niekoniecznie są ulubionymi dla danej osoby - przy organizacji wesela, nie ma miejsca na opóźnienia. Zwlekanie z podpisaniem umowy z danym podwykonawcą może skutkować tym, że inna para go zatrudni, podobnie jak z wyborem kwiatów na wesele - odsuwanie w czasie decyzji może sprawić, że wymarzone, egzotyczne kwiaty będą już nieosiągalne i trzeba będzie szukać alternatywnych rozwiązań. Zatrudnienie wedding plannera pomoże w zdjęciu wielu obowiązków z głowy pary młodej przy jednoczesnym pozwoleniu jej na zaangażowanie się w dokładnie te działania, na których najbardziej im zależy.

Pomyślcie o projektach Do It Yourself

Samodzielna organizacja ślubu i wesela jest czasochłonna i wymaga zaangażowania, szczególnie, jeśli rozważacie wykonanie części zadań samodzielnie, więc nim zdecydujecie się na zrobienie czegoś osobiście, zastanówcie się, czy naprawdę macie na to czas i ochotę. Jeśli jednak postanowicie przygotować coś samodzielnie, jak na przykład - prezenty dla gości, zabierzcie się do tego zadania z odpowiednim zapasem czasu aby nie dokładać sobie stresu w postaci składania prezentów na ostatnią chwilę. Jeśli czujecie się mocno w działaniach kreatywnych i rozważacie stworzenie samodzielnie na przykład, poligrafii weselnej, znajdźcie odpowiednią drukarnię oraz przygotujecie gotowe projekty już na miesiąc przed ślubem aby przed uroczystością pozostało wam jedynie wpisanie nazwisk gości w odpowiednie miejsca oraz wydrukowanie całości. Projekty DIY są fajne i mogą dać mnóstwo radości jedynie w przypadku, kiedy macie na nie czas, pamiętajcie o tym.

Proście o pomoc, jeśli jej potrzebujecie

Wiele par młodych myśli, że wszystko, co związane z planowaniem ślubu i wesela musi być zrealizowane przez nich, a tak naprawdę, z powodzeniem mogą skorzystać z pomocy osób ich najbliższych. Najlepszy możliwy system wsparcia w planowaniu ślubu i wesela (Zaraz po wedding plannerze) to przyjaciele i rodzina - osoby najbliższe parze młodej. Wielu z nich na pewno z chęcią pomoże w realizacji pewnych zadań weselnych, czy to jeśli chodzi o pomoc w wyborze alkoholu, wspólną wizytę w salonach sukien ślubnych i znalezienie tej jedynej kreacji, czy choćby pomoc w podjęciu decyzji co do kolorów przewodnich czy miejsca na wesele. Nie bójcie się prosić o pomoc, jeśli tylko ktoś ją oferuje, nie musicie robić wszystkiego samodzielnie, szczególnie, jeśli przyjaciele i rodzina bardzo chcą uczestniczyć w procesie planowania waszego Wielkiego Dnia.

Pamiętajcie o sobie nawzajem planując ślub i wesele

Ostatnie ale najważniejsze - podczas planowania ślubu i wesela musicie pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy - ślub i wesele to odzwierciedlenie waszej dwójki - waszych marzeń, charakterów, oczekiwań a przede wszystkim - historii waszej miłości. Nie zapominajcie o tym podczas procesu organizacji ślubu i wesela - robicie to wszystko po to, by spędzić go w gronie najbliższych, życzliwych wam osób i bawić się tak, jak jak oboje lubicie. Pamiętajcie o sobie nawzajem, podejmując decyzje związane z planowaniem tego dnia - w końcu dzień ślubu i wesela będzie pierwszą kartą w waszej wspólnej, na nowo opowiedzianej historii.

 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj