Mikro wesele w gronie najbliższych - inspiracje dla Par Młodych

Planujecie ślub i wesele w 2021 roku? Tak naprawdę, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak będą wyglądały najbliższe miesiące w kontekście ograniczeń związanych z koronawirusem. Możemy wam jednak pomóc zaplanować mikro przyjęcie weselne w gronie najbliższych, które będzie nie tylko piękne i wyjątkowe, ale i także bardzo proste w organizacji. Gotowi? Zapraszamy!

 ślub wesele mikroślub mikrowesele mikro ślub mikro wesele plenerowy ślub plenerowe wesele ślub 2021 wesele 2021 kameralne wesele kraków Bukiet ślubny i dekoracje florystyczne - Agata Curyło, Flower Factory
Miejsce na ślub plenerowy i wesele- Folwark Zalesie
Zdjęcia - Anka Robi Zdjęcia

Mikro wesele, czyli jakie?

O różnicy między małym, kameralnym przyjęciem weselnym i  mikro weselem pisałyśmy już tu - głównym kryterium odróżniającym każde z nich jest liczba zaproszonych gości. Przy mikro weselu, Pary Młode zapraszają do 15 gości na swój Wielki Dzień, starając się zachować aurę bardzo intymnego przyjęcia w gronie najbliższych.

Warto pamiętać, że małe - wcale nie znaczy gorsze! Mikro wesele, poza mniejszą liczbą gości wcale nie musi odbiegać od naszych standardowych wyobrażeń weselnych- wciąż możecie zatrudnić fotografa, filmowca i zespół weselny, wybrać piękne, przyciągające wzrok dekoracje weselne i wybrać suknię ślubną oraz garnitur marzeń. Nic, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie zorganizowania wesela marzeń, jednak w skali mikro. Pamiętajcie, że w tej kwestii ogranicza was tylko wyobraźnia i możliwości finansowe

Dlaczego warto zorganizować mikro wesele?

Cóż, z powodów takich samych, dla których warto zorganizować każde wesele - to przeżycie jedyne w swoim rodzaju, podczas którego celebrujecie swoją miłość i związek małżeński w gronie najważniejszych dla was osób. To dzień warty zapamiętania i odpowiedniej oprawy, który będziecie wspominać jeszcze wiele, wiele lat później.

Czy tego rodzaju przyjęcie weselne jest łatwiejsze do zorganizowania? Oczywiście, są pewne aspekty, które mogą wam pomóc w jego planowaniu - jak choćby znacznie zwiększona pula miejsc, w których takie wesele może się odbyć. Zakładając mniejszą liczbę zaproszonych gości, zyskujecie całkiem szeroką paletę nietypowych miejsc weselnych, które świetnie sprawdzą się w roli gospodarza mikro wesela. Wszelkie małe, romantyczne restauracje z uroczymi ogrodami, prywatne wille na obrzeżach miasta do wynajęcia na doby, czy choćby apart hotele z pięknymi częściami restauracyjnymi - jak widzicie, możliwości jest naprawdę wiele i na pewno znajdziecie miejsce wolne jeszcze w tym sezonie ślubnym. 

Potrzebujecie więcej plusów? Oczywiście - oszczędności- organizacja mikro przyjęcia weselnego jest znacznie mniej obciążająca dla budżetu, niż klasycznego wesela na 100 osób i więcej. Największe koszty weselne generuje zawsze liczba gości - zmniejszając ich liczbę, oszczędzacie sporą sumę, którą możecie przeznaczyć z powodzeniem na przykład na egzotyczną podróż poślubną lub wkład własny w dom lub w mieszkanie.

Możecie zaszaleć z dekoracjami i menu, a jednocześnie wciąż zaoszczędzić - ponownie, duża ilość kosztów wynika z ilości zaproszonych gości - jeśli zamiast 10 stolików 10 osobowych będziecie mieli raptem 2 stoliki do dekoracji, wciąż możecie wybrać piękne i bogate dekoracje florystyczne i nie wydacie przy tym majątku. Podobnie z menu weselnym - marzycie o iście królewskiej uczcie z 5 dań? Zróbcie to - koszt ugoszczenia 15 gości wciąż będzie znacznie niższy niż w przypadku 100 osób i więcej.

Wciąż mało? Jedną z największych korzyści mikro przyjęcia weselnego jest jego intymna atmosfera - bliska, serdeczna relacja, którą będziecie mogli celebrować podczas wesela, zdążycie zatańczyć i porozmawiać bez limitów czasowych z każdym z waszych gości, obdarowując ich po równo swoją uwagą. Czy można chcieć czegoś więcej?

Czy takie mikro wesele może mieć jakieś minusy?

Właściwie tylko jeden - stworzenie listy najważniejszych gości, których chcecie mieć przy sobie tego dnia może stanowić mały problem, szczególnie jeśli macie dość liczne grono przyjaciół i znajomych. Ważne, abyście oboje wiedzieli dokładnie, czego chcecie i kogo pragniecie zaprosić.

Jeszcze jedną mikro niedogodnością może być fakt cen usług - mniejsza liczba gości zdecydowanie zmniejszy koszt menu weselnego, jednak cena za wynajem fotografa, filmowca, czy zespołu weselnego nie ulegnie zmianie. Jeśli pragniecie nieco zaoszczędzić w tym punkcie, możecie negocjować z waszymi podwykonawcami krótszy czas usługi - zamiast standardowych 10-12h pracy filmowca i fotografa, poproście o mniejszy pakiet usług, trwający np. do godziny 20, czy 21 zamiast do momentu oczepin.

Mikro wesela w nadchodzącym sezonie ślubnym będą jedną z nowości w naszym kraju, jednak zdecydowanie wartą pozostania w Polsce nieco dłużej. Z niecierpliwością czekamy na zielone światło od rządu i oficjalne rozpoczęcie sezonu ślubnego 2021!

 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj