Organizacja ślubu i wesela z długim terminem realizacji – porady eksperta

Śluby i wesela w sezonie 2021 będą zdecydowanie inne niż te, które znamy z dotychczasowych doświadczeń. Część Par Młodych, które zaręczyły się w minionych miesiącach, mimo nałożenia się dwóch sezonów na jeden, będzie próbować znaleźć swoją datę w ciągu najbliższych 11 miesięcy, część z kolei, z obawy przed możliwymi komplikacjami, wybierze termin na 2022 rok lub nawet na 2023. Specjalnie dla tych przyszłych Par Młodych, które wybrały odległy termin ślubu przygotowałyśmy plan działań, który pomoże wam zorganizować najważniejsze rzeczy. Zapraszamy!

ślub wesele narzeczeństwo organizacja ślubu i wesela miejsce na wesele suknia ślubna garnitur ślubny porady inspiracje 2021 trendy ślubne 2021Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia
Suknia ślubna - Afrodyta Moda Ślubna

 

Po pierwsze – zatrudnijcie dobrego wedding plannera

Skoro znaleźliście się w sytuacji, kiedy macie sporo czasu na planowanie ślubu i wesela, warto poświęcić kilka chwil na znalezienie odpowiedniego wedding plannera, który zapewni wam komfortowe przygotowania do wielkiego dnia. Oczywiście, mamy świadomość, że to dodatkowy wydatek, często rzędu 10 tys. zł i więcej, jednak uwierzcie nam – dobry wedding planner jest warty znacznie więcej! Płacicie nie tylko za pomoc w znalezieniu najlepszych podwykonawców ślubnych i komfort w czasie przygotowań, przede wszystkim, płacicie za wasz spokój i świadomość, że jest z wami ktoś, kto czuwa nad całym przebiegiem planowania ślubu i wesela, aż po jego dzień – koordynacja dnia ślubu zdejmuje wam z głowy cały ciężar i stres, pozwalając na swobodną zabawę i świętowanie w gronie najbliższych. Mimo, że odległa data wydaje się zostawiać na tyle czasu w zapasie, że spokojnie możecie samodzielnie wszystko zaplanować, tak naprawdę to wcale nie taka dobra sytuacja. Im dłużej będziecie czekać na ślub i wesele, tym częściej będziecie ponownie rozważać wszystkie podjęte przez was decyzje. Mając wedding plannera, nie martwicie się tak naprawdę niczym, dlatego jeszcze raz to napiszemy – zdecydowanie warto zdecydować się na zatrudnienie wedding plannera.

Po drugie – ustalcie daty spotkań z wyprzedzeniem i stwórzcie harmonogram działań

Jeśli nie zdecydowaliście się na wedding plannera i planujecie wszystko samodzielnie, nie dajcie się złapać w pułapkę czasu – to, że do wesela macie jeszcze półtorej roku, czy dwa lata nie znaczy, że musicie odwlekać wszystkie działania na bliżej nieokreśloną przyszłość. Zacznijcie od wyboru miejsca na wesele i pozostałych podwykonawców, aby zapewnić sobie rezerwację waszego terminu i spokój ducha. Mając to za sobą, warto ustalić harmonogram planowania ślubu i wesela. Oczywiście, część rzeczy najlepiej zostawić na ostatnie kilka miesięcy przed ślubem, natomiast są działania, którymi możecie zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Chcecie przykłady? Bardzo proszę – lista gości – możecie zacząć tworzyć ją już nawet na rok przed ślubem, aby ustalić mniej-więcej, ilu gości się spodziewacie- znając liczbę, będziecie mogli zdecydować się na ułożenie stołów. Kolejno – kiedy już pojawi się w wybranym przez was lokalu weselnym menu na wasz sezon, umówcie się na jego degustację. Wiedza na temat tego, kiedy powinniście odhaczać kolejne zadania z listy pozwoli wam na usprawnienie procesu planowania ślubu i wesela oraz zmniejszy ryzyko możliwych wpadek.

Po trzecie: pamiętajcie, dlaczego to robicie

Mając w perspektywie stosunkowo długi czas planowania ślubu i wesela, nie zapominajcie o tym, dlaczego to robicie. Wiele Par Młodych twierdzi, że czas organizacji ślubu obfitował w największą ilość kłótni w historii związku – biorąc pod uwagę, że u was ten czas może być nieco dłuższy, starajcie się okazywać sobie miłość i uczucia na bieżąco. Pamiętajcie o małych i dużych okazjach, raz na jakiś czas zaplanujcie wspólny wyjazd, czy po prostu wybierzcie się na spontaniczną randkę w ciągu tygodnia. Dbajcie o siebie, dbajcie o swój związek, spędzajcie wspólnie czas i bawcie się dobrze – w końcu czas zaręczyn to jeden z najprzyjemniejszych okresów w życiu!

 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj