Lista gości weselnych – 4 najczęstsze dylematy Pary Młodej

Organizacja ślubu i wesela to bardzo przyjemne, a jednocześnie wymagające zadanie, szczególnie, kiedy Para Młoda zaczyna tworzyć listę gości. Ustalenie wspólnego mianownika pomiędzy wielkością sali, budżetem weselnym i oczekiwaniami własnymi oraz najbliższych może nastręczać trudności. Samo podjęcie decyzji na temat tego, kogo zaprosić, a kogo nie może być punktem zapalnym kłótni i wymian zdań, dlatego tak ważne jest, aby podczas tworzenia listy gości być szczerym wobec drugiej osoby i jasny wyrażać swoje zdanie. Jakie są najczęstsze dylematy Par Młodych związanych z listą gości weselnych? Sprawdziłyśmy!

ślub wesele lista gości panna młoda pan młody suknia ślubna garnitur ślubny inspiracje porady bukiet ślubnyBukiet ślubny -Lilacorio
Zdjęcie - Anna Więcławska Fotografia

 

Dylemat nr 1 – kto płaci za ślub i wesele?

Wiele Par Młodych uzależnia ilość swoich gości weselnych od budżetu oraz tego, kto płaci. Zdarza się, że rodzice Pary chcą partycypować w kosztach ślubu i wesela, a co za tym idzie – mieć realny wpływ na to, kto pojawi się na liście gości. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie ilości dostępnych miejsc pomiędzy siebie, a jeśli rodzice dokładają się do ślubu i wesela, w dobrym tonie jest zaproszenie kilku osób z ich listy.

Dylemat nr 2 – osoby towarzyszące gości weselnych

Musicie zapamiętać jedną rzecz -nie da się zadowolić wszystkich, mimo, że będziecie się starać, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał jakieś "ale". Pamiętajcie przede wszystkim o tym, by na waszej liście gości znalazły się osoby dla was najważniejsze – najbliższa rodzina i przyjaciele – czyli te osoby, z którymi często się widujecie (z własnego wyboru) i uwielbiacie spędzać z nimi czas. Bywa, że poprzez dość liczne rodziny, musicie ograniczyć ilość zaproszeń z osobą towarzyszącą – jak wybrać, kto powinien dostać zaproszenie +1? Tak naprawdę nie ma innej rady, niż indywidualne rozpatrzenie każdego z przypadków.

Dylemat nr 3 – skonfliktowani członkowie rodziny na ślubie i weselu

Spotkania rodzinne bywają źródłem odnowienia starych konfliktów i kłótni, a ślub i wesele niestety nie jest wyjątkiem w tej kwestii – w jednym miejscu spotkają się ludzie związani z wami bardzo różnymi relacjami – od rodziny, przez przyjaciół, aż po znajomych bliższych i dalszych. Jedynym sposobem na uniknięcie możliwej "dramy" jest poinformowanie wszystkich zainteresowanych pozostających w konflikcie o tym, że zostali zaproszeni, aby mogli się przygotować na spotkanie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dylemat nr 4 – usadzenie gości weselnych

Kiedy stworzycie już listę gości, czas na odpowiednie ich usadzenie. Poproście swoją salę weselną o rzuty rozplanowania stołów na ilość osób podobną do waszej i zastanówcie się, kto powinien siedzieć razem przy stole. Z doświadczenia wiemy, że starsze osoby lepiej posadzić przy stolikach nieco oddalonych od parkietu tanecznego, by mogli swobodnie rozmawiać. Jeśli wiecie, że w waszej rodzinie są osoby ze sobą skonfliktowane, lepiej posadzić je przy różnych stolikach, najlepiej dalej od siebie.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj