Czy w dobie pandemii koronawirusa warto zatrudnić wedding plannera?

Czas pandemii koronawirusa to bardzo trudny okres dla wszystkich - ograniczenie podstawowych praw, zmiana nawyków, zakaz spotkań w większym gronie daje się we znaki każdemu, jednak szczególnie mocno restrykcje i zakazy odczuły Pary Młode, które planowały swój wielki dzień na 2020 rok. Wiele z nich zmieniło pierwotny plan i zorganizowało mniejsze przyjęcie, część ograniczyła się tylko do wzięcia ślubu i braku wesela, część także przeniosła swój ślub i wesele na przyszły rok, są jednak i takie Pary, które zawiesiły całość działań bez ustalania ponownej daty uroczystości. Wszystkie te Pary, które podjęły próbę przeniesienia ślubu i wesela na kolejny sezon wiedzą dobrze, jak trudno jest zgrać wszystkich wcześniej wybranych podwykonawców w nowym terminie - oczywiście, czasami udaje się znaleźć odpowiednią datę, jednak zdarzają się także sytuacje, kiedy Para Młoda jest zmuszona zacząć poszukiwania od zera. W takich sytuacjach nieoceniona wydaje się być pomoc wedding plannera i możliwość skorzystania z jego wiedzy i doświadczenia. Czy w dobie epidemii koronawirusa warto skorzystać z usług wedding plannera? Sprawdźmy.

Wedding planner reaguje szybko na zmiany

W dobie COVID-19, umiejętność oceny ryzyka i szybkiej reakcji na zmiany to naprawdę klucz do sukcesu i udanego wesela. Ostatnie miesiące pokazały, jak z dnia na dzień były wprowadzane dodatkowe obostrzenia i zakazy. Część z nich była ogłaszana z wyprzedzeniem i wprowadzana stopniowo - tak, by dać wszystkim czas na zmianę planów, część jednak, szczególnie w ciągu ostatnich tygodni, została wprowadzana ad hoc, nie dając wielkich możliwości manewru. W tej sytuacji, Pary Młode organizujące samodzielnie ślub i wesele bardzo często załamywały ręce i rozpaczały, nie wiedząc, co dalej. W przypadku wedding plannera, doświadczenie uczy, by mieć zawsze więcej, niż 1 plan zapasowy. Zapobiegliwy konsultant ślubny, widząc dynamikę zmian w związku z koronawirusem, na pewno jest przygotowany na wszystko - zawczasu sprawdzając możliwe daty do przełożenia uroczystości ślubnej i wesela u wszystkich podwykonawców oraz proponując alternatywne rozwiązania sytuacji uspokaja Pary Młode i daje im poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym i skomplikowanym dla wszystkich czasie. Dla przyszłej Pary Młodej wiedza, że nie są ze wszystkim sami, że nawet jeśli oni o czymś nie pomyślą, to jest ktoś, kto czuwa - często myśląc do przodu i martwiąc się za nich jest naprawdę bezcenna. Na jedną konieczną zmianę planów w związku z obostrzeniami, wedding planner będzie miał co najmniej kilka alternatyw gotowych do przedstawienia. Jeśli u jakiegoś podwykonawcy zwolni się wasz termin, na pewno zostaniecie pierwsi o tym poinformowani. Kiedy okaże się, że wybrane wcześniej rozwiązanie usadzenia gości weselnych nie będzie możliwe do realizacji ze względu na panujące ograniczenia, wasz wedding planner będzie miał kilka innych, równie dobrych pomysłów na rozstawienie stolików gości w zanadrzu. 

wedding planner krakow, organizacja wesela w Krakowie, Konsultant ślubny KrakówZdjęcie - Angelika Mizia, Angelshoot

Wedding planner gwarantuje spokój w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji

Wybierając wedding plannera, tak naprawdę płacicie za swój spokój nie tylko w dniu ślubu i wesela, ale podczas samego procesu jego planowania i organizacji. Zapytajcie waszych znajomych, a wielu z nich na pewno wam opowie, jak stresująca i owocna w kłótnie jest organizacja ślubu i wesela samodzielnie. Wiele Par po wszystkim mówi, że nigdy nie kłóciło się tak dużo w trakcie całego związku, jak podczas planowania ślubu - a pamiętajcie, że mówimy o czasach, kiedy nikt z nas nie myślał o koronawirusie. Dodatkowy czynnik stresu w postaci koronawirusa na pewno nie wpłynie pozytywnie organizację wszystkich działań, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać pomoc wedding plannera, który zna realia branży ślubnej, ma za sobą organizację co najmniej kilkudziesięciu udanych przyjęć weselnych i porusza się wśród ofert usługodawców ze znacznie większą łatwością niż Para Młoda, wybierając tylko rozwiązania odpowiednie do oczekiwań, marzeń, a jednocześnie budżetu Pary Młodej.

Organizacja wesela samodzielnie versus z wedding plannerem w dobie COVID-19

Zacznijmy od prostego porównania - klasycznie, Para Młoda planująca samodzielnie swój ślub i wesele, musi zacząć organizację przyjęcia od wyboru miejsca na wesele oraz znalezienia odpowiednich podwykonawców. W tym celu, narzeczeni przeszukują Internet w poszukiwaniu wymarzonej sali weselnej, następnie kontaktują się telefonicznie z dziesiątkami wybranych miejsc, by w końcu zdecydować się na wizytę i oglądanie kilku z tych, które podobają im się najbardziej. Podobnie sprawa ma się z pozostałymi podwykonawcami ślubnymi - nim Para znajdzie odpowiedniego fotografa, filmowca, catering, czy zespół weselny, będzie musiała przebić się przez setki stron katalogów z ofertami, by później skontaktować się z wybranymi, zawężając zakres poszukiwań. Nim Para podpisze umowę z danym podwykonawcą, zwykle zasięga jeszcze języka wśród znajomych, ale i także sprawdza opinie o danym DJ-u, firmie poligraficznej, czy cukierni, aby nie naciąć się na usługę o słabej jakości. Absolutnie, nie ma w tym nic złego - wiele osób uwielbia tego rodzaju surfowanie w sieci, jednak ważne jest, by mieć świadomość, jak wiele czasu to zajmuje - planowanie ślubu i wesela śmiało może stać się pracą na drugi etat, bo aby zrobić wszystko dobrze, należy poświęcić na działania naprawdę sporo czasu. 

Wybierając pomoc wedding plannera, Para Młoda przede wszystkim oszczędza swój czas, a także pieniądze. Doświadczony wedding planner dysponuje rozbudowaną bazą podwykonawców ślubnych, zna ich styl, zakres cen, a często także dostępność w wybranych terminach. Rekomenduje tylko sprawdzone osoby z branży, które są sumienne i dobre w tym, co robią, a to jedne z najważniejszych kryteriów wyboru, szczególnie teraz, w dobie koronawirusa, kiedy naprawdę trudno o wolny termin wśród podwykonawców. Zatrudniając wedding plannera macie pewność, że osoby, które zostaną przez niego polecone, są godne zaufania, a także elastyczne - poprzez swoje kontakty i znajomość branży, dobry wedding planner jest w stanie negocjować ceny w waszym imieniu, a także odpowiednio modyfikować ofertę tak, by była zgodna z waszymi oczekiwaniami i potrzebami.
Tym, co naprawdę jest ważne w pracy wedding plannera jest przeniesienie odpowiedzialności za dopilnowanie wszystkich spraw ślubnych z Pary Młodej na swoje barki - Pary, które wybierają wedding plannera, nie muszą się niczym martwić, bo wiedzą, że jest z nimi ktoś, kto czuwa nad całością przygotowań, kto dopilnuje realizacji umów, pomoże z podjęciem najważniejszych decyzji, a w dniu ślubu, będzie koordynował wszystkie działania tak, by Para Młoda nie musiała się angażować w żadne aktywności i miała czas dla siebie. 

 

Zastanawiacie się, czy powinniście skorzystać z usług wedding plannera? Nim podejmiecie decyzję, zobaczcie recenzje Par Młodych, którym pomogłyśmy w organizacji ich ślubu i wesela. Zapraszamy Pary Młode z Krakowa i okolic, ale jeśli jesteście z innych regionów Polski, chętnie spotkamy się z Wami online i zaproponujemy zdalne rozwiązania pomocy w organizacji ślubu i wesela. Możecie skontaktować się z nami telefonicznie: +48 509 719 339 lub za pomocą maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

 

Materiał przygotowany przez:  Ceremony Concept - wedding planner Kraków
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj