Wesele w tygodniu - 6 powodów dlaczego warto wybrać dzień roboczy zamiast weekendu

Ostatnie kilkanaście miesięcy nie było łatwe dla nikogo, a szczególnie mocno skutki pandemii koronawirusa odczuły Pary Młode, które pragnęły zorganizować swój ślub i wesele w sezonie ślubnym 2020. Wiele z nich zmieniło swoje plany, przenosząc uroczystość na przyszły rok, sporo zdecydowało się także na zawarcie związku małżeńskiego, rezygnując jednocześnie z przyjęcia lub zmieniając jego formę. Wiemy dobrze, że wciąż pojawiają się nowe, szczęśliwe Pary, które właśnie się zaręczyły i pragną powiedzieć sobie "TAK" już w przyszłym roku, wciąż również przybywa Par, które zawiesiły swoje plany w związku z COVID-19, a teraz przystąpią do ponownej organizacji ślubu i wesela. Weekendowe terminy w roku 2021 są już zajęte w większości miejsc przez Pary, które planowo zarezerwowały daty już wcześniej, a także te, które przesunęły przyjęcia z 2020 roku na nadchodzące miesiące. Co zatem mogą zrobić Pary, które nie chcą czekać kolejnych lat na swój ślub i wesele? Oczywiście, zainteresować się terminami w tygodniu - bo kto powiedział, że poniedziałek jest gorszy od soboty?

 ślub wesele ślub w tygodniu wesele w tygodniu ślub 2021 wesele 2021 nieweekendowe wesele porady inspiracje 2021 abcslubu.plBukiet ślubny - A&A Decor Design
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Dlaczego warto zorganizować ślub i wesele w środku tygodnia? Sprawdźcie! 

1. Wesela w tygodniu są mniej popularne, co daje szansę na wybranie wymarzonego miejsca na ślub i wesele

Najpopularniejsze lokale weselne zwyczajowo mają zarezerwowane terminy od piątku do niedzieli często na rok, dwa do przodu. Jeśli zależy Wam na konkretnym miejscu, a dzień tygodnia nie ma większego znaczenia, istnieje spora szansa, że wasz wymarzony lokal będzie dostępny w nadchodzącym roku w któryś z dni tygodnia. Zwykle także, poza sezonem ślubnym, ceny są często nieco bardziej atrakcyjne - jeśli uda się wam zaoszczędzić nieco na lokalu, zawsze możecie zainwestować różnice w wybór np. fotografa, o którym marzyliście, ale na którego nie mogliście sobie wcześniej pozwolić. 

2. Wesela w tygodniu pozwalają na oszczędności

Kiedyś daty piątkowe, czy niedziele były również obejmowane upustem i bardziej atrakcyjną ceną w porównaniu do najbardziej popularnego terminu, jakim są sobotnie daty. Z racji swojej popularności, ceny sobotnie różnią się nieco od tych tygodniowych, co daje także spore pole do negocjacji, a w szerszej perspektywie - do oszczędności. Wesela w środku tygodnia nie ustępują niczym w weselach weekendowych - są równie piękne i równie ważne, a jednocześnie nieco mniej kosztowne. 

3. Wesela w tygodniu dają szersze pole do wyboru podwykonawców weselnych

Podobnie jak w przypadku popularnych miejsc na wesele, najbardziej rozchwytywani podwykonawcy branży ślubnej również mają często zarezerwowane terminy weekendowe na rok, a nawet dwa lata do przodu. Jeśli zależy wam bardzo na konkretnym podwykonawcy, zapytajcie go o dostępne terminy w tygodniu - bardzo prawdopodobne, że znajdziecie wolną datę, która Wam również odpowiada, a sama usługa zostanie zaoferowana w atrakcyjniejszej cenie. Ważne jedynie jest to, aby zapytać, w jakie dni tygodnia wybrany podwykonawca przyjmuje zlecenia - biorąc pod uwagę np. fotografów pracujących po 10-12 godzin w piątki, soboty i niedziele, może się okazać, że akurat wybrany przez was fotograf wykorzystuje poniedziałek jako dzień wolny lub np. odpoczywa w czwartek przed weekendowym maratonem. 

4. Transport, przeloty, czy noclegi są tańsze w tygodniu

Potrzebujecie jeszcze kilku argumentów, by przekonać was, że ślub i wesele w tygodniu to dobry pomysł? Bardzo proszę - zarówno przeloty, jak i noclegi są nieco tańsze w tygodniu roboczym, niż w weekendy. Jeśli chodzi o transport publiczny, również siatka połączeń autobusowych, kolejowych, czy tramwajowych jest znacznie atrakcyjniejsza i oferująca więcej połączeń niemal przez całą dobę w dni robocze. Wasi goście przybywają zza granicy i będą korzystać z transportu lotniczego? Data tygodniowa wesela pomoże także i im w zaoszczędzeniu - loty w dni robocze z reguły można znaleźć w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach, niż w datach weekendowych. Same plusy!

5. Możecie wybrać datę, która ma dla was szczególne znaczenie

Zawsze marzyliście, aby pobrać się w rocznicę waszych zaręczyn? A może chcecie świętować w dacie waszej pierwszej randki? Jest ogromne prawdopodobieństwo, że któraś  z ważnych dla was dat wypada w środku tygodnia - skoro i tak decydujecie się na przyjęcie w dniu roboczym, warto wybrać szczególną i znaczącą dla was datę. 

6. Przyjęcie weselne w tygodniu będzie miało bardziej kameralną atmosferę

Dlaczego tak zakładamy? Oczywiście, oprócz plusów ślubu i wesela w tygodniu, są także i minusy. Część z zaproszonych przez Was osób może nie mieć możliwości wzięcia wolnego (a wesele w tygodniu wskazuje na to, że dobrze byłoby mieć chociaż 1, 2 dni urlopu na tą okazję) i uczestnictwa w waszym przyjęciu - no cóż, zdarza się. Patrząc na to jednak od innej strony, znajdziecie też kilka pozytywnych aspektów tej sytuacji - na waszym ślubie i weselu pojawią się wasi najbliżsi znajomi, dla których towarzyszenie wam w dniu ślubu i wesela było priorytetem. 

Organizując wesele w środku tygodnia, pamiętajcie o tym, by dać swoim gościom weselnym nieco więcej czasu na potwierdzenie przybycia - uzyskanie urlopu może wymagać gimnastyki i poprzesuwania terminów projektów tak, by móc towarzyszyć wam w dniu, w którym powiecie sobie sakramentalne "TAK". Mając na uwadze osoby, które nie będą w stanie wziąć wolnego, warto rozważyć organizację ceremonii zaślubin w godzinach popołudniowych, aby pozwolić tym osobom, które będą w dniu waszego ślubu pracować, dojechać na czas. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj