Ślub i wesele w środku tygodnia - o tym powinnaś pomyśleć!

Ślub i wesele w środku tygodnia? Oczywiście, że tak, jednak na pewnych warunkach - wymieniamy wady i zalety takiego rozwiązania – zapraszamy!

ślub wesele porady ślubne inspiracje ślubne suknia ślubna garnitur ślubny wesele w środku tygodnia wesele w poniedziałek we wtorek w środę w czwartekSuknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Bukiet ślubny - A&A Decor Design
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Nie każda z Par Młodych chce czekać po zaręczynach 2 lub 3 lata, aby wziąć ślub i wyprawić wesele w wymarzonej sali, ponieważ wszystkie piątki, soboty, czy nawet niedziele są już zarezerwowane. Rozwiązaniem alternatywnym dla takich Narzeczonych jest... organizacja wesela w inny dzień tygodnia – czasami jest to jedyna możliwa data dla Pary Młodej, która wybrała konkretny lokal i nie wyobraża sobie własnego przyjęcia weselnego w innym miejscu. Kolejnym argumentem przemawiającym za organizacją wesela w środku tygodnia są niższe ceny – wiele miejsc na wesele oferuje zniżki dla Narzeczonych, którzy zdecydują się na organizację wesela poza weekendem. Dodatkowo, z racji tego, że środek tygodnia nie należy do najatrakcyjniejszych terminów dla Par Młodych, większość podwykonawców weselnych będzie dysponowała wolnymi terminami, nawet jeśli na co dzień należą do najbardziej rozchwytywanych filmowców, fotografów, florystów czy zespołów weselnych.
Oczywiście, ślub i wesele w środku tygodnia ma zarówno plusy, jak i minusy, które należy wziąć pod uwagę jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. O czym warto pomyśleć, jeśli rozważacie wesele w środku tygodnia? Podpowiadamy!

Liczba osób odmawiających przyjścia na ślub i wesele może wzrosnąć

Zwykle, wysyłając zaproszenia ślubne, należy liczyć się z tym, że na ślubie i weselu może nie pojawić się około 10-20 % zaproszonych. W przypadku organizacji wesela w środku tygodnia, liczba ta może wzrosnąć niemalże do 40% z bardzo prostego względu – wiele osób nie będzie mogło pozwolić sobie na urlop w danym dniu, a jeśli będą dojeżdżać z dużej odległości, muszą także pomyśleć o dodatkowym dniu wolnym na dotarcie na miejsce ceremonii. Oczywiście, jeśli satysfakcjonuje Was ślub i wesele w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, nie ma to dla Was znaczenia – najważniejsze osoby i tak będą przy Was, niezależnie od wszystkiego.

...dlatego powinniście poinformować swoich gości weselnych o wybranej dacie dużo wcześniej

Aby zmniejszyć nieco ilość odmów uczestnictwa w ślubie i weselu organizowanym od poniedziałku do czwartku, zadbajcie o to, by poinformować wszystkich, których pragniecie mieć przy sobie w tym ważnym dniu z dużym wyprzedzeniem – nie jest łatwo zaplanować dodatkowy urlop w środku tygodnia, jednak jeśli poinformujecie ich odpowiednio wcześniej, szansa na jego otrzymanie znacząco rośnie. Kiedy jest dobry czas na informowanie gości? Kartki z prośbą o save the date możecie wysłać nawet na rok przed Waszym ślubem i weselem, a o ostateczne potwierdzenie przybycia poproście wszystkich zaproszonych na 3, 4 miesiące przed datą ślubu i wesela – dzięki temu, Wasi goście weselni będą mieli wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie urlopu, zapewnienie opieki dla dzieci czy rezerwację biletów lotniczych.

Możliwe, że uda Wam się zaoszczędzić nieco pieniędzy na organizacji ślubu i wesela

Tak, jak wspomniałyśmy wcześniej, zdarza się, że miejsca na wesele proponują parom zainteresowanym organizacją ślubu i wesela w ich lokalu w środku tygodnia specjalne zniżki – zwykle wahają się one między 10 a 15% zniżki od regularnej ceny weekendowej. Wielu managerów z przyjemnością zaproponuje korzystniejszą cenę na wesele w środku tygodnia, by zapełnić kalendarz. To samo tyczy się podwykonawców weselnych – również zespół weselny, fotograf, filmowiec czy florysta skorzysta z dodatkowej możliwości zarobku, oferując korzystniejszą cenę za swoje usługi.

Planując ślub i wesele w środku tygodnia, wybierz późniejszą godzinę ceremonii

W przypadku ślubów w środku tygodnia, lepiej zdecydować się na nieco późniejszą godzinę ceremonii zaślubin – część z gości pójdzie tego dnia do pracy choćby na kilka godzin, dlatego warto dać im czas na przygotowanie się i dotarcie na miejsce ceremonii, bez spóźnień ze względu na korki.

Nie spodziewaj się, że przyjęcie weselne potrwa do białego rana

Jeśli zależy Wam na szalonych tańcach do samego świtu, ślub i wesele w środku tygodnia nie jest rozwiązaniem dla Was. Większość z Waszych gości wyjdzie z przyjęcia w okolicach północy, szczególnie jeśli nie wzięli dodatkowego dnia wolnego w pracy. Przyjęcia w środku tygodnia to rozwiązanie idealne dla tych Par Młodych, które organizują raczej krótkie spotkanie w formie obiadu, z DJ-em lub bez tańców – dzięki temu nikt z zaproszonych gości nie musi się martwić o swoje samopoczucie dzień później w pracy.

...lub weź pod uwagę długie weekendy!

W sytuacji, kiedy zależy Wam na tym, aby goście jednak świętowali w pełni nie martwiąc się o poranek, rozważcie organizację wesela w dzień tygodnia wypadający bezpośrednio przed długim weekendem lub świętem, które stanowi dzień wolny od pracy – dzięki takiemu rozwiązaniu, więcej gości potwierdzi przybycie i będzie się także dłużej bawić na Waszym weselu.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj