Kilka powodów dla których deszcz w dniu ślubu i wesela to nic strasznego

Gdybyśmy poprosiły Was, abyście w tej chwili wymienili 3 największe obawy co do dnia Waszego ślubu i wesela, jesteśmy przekonane, że jedną z nich byłaby deszczowa pogoda, szczególnie w przypadku, jeśli zdecydowaliście się na plenerowy ślub lub wesele. Biorąc pod uwagę charakterystykę naszego klimatu, jest bardzo prawdopodobne, że część z Was spotka ta przykra niespodzianka w postaci deszczu w dniu ślubu, jednak uwierzcie nam -po lekturze tego tekstu nie będziecie się tym dłużej przejmować ;).

 

Pamiętajcie po prostu, że poślubiacie Waszą Ulubioną Osobę (jak mawiała Meredith Grey w "Chirurgach":)), miłość Waszego życia i składacie jej najważniejszą przysięgę. Czy deszcz w dniu ślubu i wesela może być czymś...dobrym? Oczywiście, że tak – przekonajcie się sami!

Deszcz w dniu ślubu przynosi szczęście!

Wiemy, że niewiele osób wierzy w zabobony,jednak w to porzekadło ludowe na pewno będziecie chcieli uwierzyć. Według babcinych wierzeń, deszcz w dniu ślubu zwiastuje szczęście i powodzenie dla Młodej Pary oraz bogactwo :). Niezależnie od tego, czy wierzycie w zabobony, czy nie, pomyślcie tak – w końcu odrobina szczęścia jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? ;)

Deszcz sprzyja ślubnym dekoracjom florystycznym

Rośliny kochają wodę i deszcz, dlatego tak ważne jest to, aby kwiaty wykorzystywane we florystyce ślubnej były odpowiednio nawilżone i zabezpieczone. Letnie miesiące to nie lada wyzwanie dla florystów, szczególnie tych, których Pary Młode zdecydowały się na przyjęcie plenerowe w namiocie. Prace florystyczne zaczynają się często od bladego świtu, więc dekoracje ustawione w namiocie muszą być niezwykle wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Niestety, zdarza się i tak, że mimo najszczerszych chęci i dobrego zabezpieczenia przez florystę, część roślin "pada" nieco szybciej, bo już w trakcie przyjęcia weselnego jesteś w stanie dojrzeć ich słabszą kondycję. Deszcz, wilgotność i niższa temperatura to sprzymierzeniec roślin i dekoracji ślubnych, dlatego jeśli prognozy wskazują na deszczowy dzień Twojego ślubu i wesela, nie przejmuj się tym wcale – kiedy zobaczysz w końcu przepiękne dekoracje zrozumiesz, że nawet lepiej, że pada! :)

Deszczowa pogoda stawia wszystkich podwykonawców ślubnych w stan najwyższej gotowości

O deszczu można powiedzieć wiele, jednak nie można mu odmówić jednego – motywacji innych do działania. I tak, jeśli w dniu Waszego ślubu i wesela niepogoda pokrzyżuje plany, na pewno postawi to w gotowości na wszystko Waszych podwykonawców ślubnych. Przez deszcz, staną się oni o wiele bardziej czujni, aby sprostać Waszym wymaganiom i oczekiwaniom.

Zdjęcia ślubne w deszczu mają niezwykły klimat

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek oglądać reportaż ślubny zrealizowany w deszczu? Jeśli tak, wiesz dobrze, co mamy na myśli ;). Nie ma bardziej autentycznych, spontanicznych i radosnych zdjęć ślubnych niż te stworzone z parasolem w ręku i uniesioną suknią. :) Chmury zasnuwające niebo i ograniczające dostęp światła sprawiają, że fotografie wykonane w pochmurne i deszczowe dni posiadają niezwykły klimat, tak trudny do uchwycenia. Jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że deszcz nie ominie Waszego dnia ślubu, przygotujcie się do niego odpowiednio. Kolorowa lub transparentna parasolka i zabawne, krótkie kalosze w śmieszne wzorki to przepis idealny na niezapomniany reportaż ślubny. Gadżety w postaci parasoli czy kaloszy w jednej chwili potrafią zmienić charakter zdjęć z klasycznego i oklepanego na nowatorski i optymistyczny. Dodatkowo, parasolki z naniesionymi na nie inicjałami Pary Młodej mogą stać się idealnym i praktycznym prezentem dla gości weselnych, z którego każdy z nich chętnie skorzysta!

Deszczowa pogoda dodaje nutki tajemniczości i romantyzmu

Nie bez powodu wiele miłosnych pocałunków w komediach romantycznych rozgrywa się w padającym deszczu – nie ma nic bardziej romantycznego, niż dwoje zakochanych całujących się pośród strug deszczu. Jeśli zdecydowaliście się na wesele plenerowe w namiocie, to odgłos kropli deszczu uderzających w jego poszycie nada niesamowitej aury całemu przyjęciu.

Twoim gościom weselnym na pewno nie będzie za gorąco

Jak już wspominałyśmy, deszczowa pogoda zwiastuje również ochłodzenie temperatury, co będzie szczególnie korzystne w przypadku, jeśli obawiałaś się wysokich temperatur i skarg gości na nie. Nawet, jeśli sala weselna, którą wybraliście, nie posiada klimatyzacji, to dzięki deszczowi powietrze się ochłodzi i aby nieco obniżyć jego temperaturę w sali wystarczy, żebyście otworzyli okna. W przypadku, kiedy zdecydowaliście się na wesele w namiocie i sytuacja jest odwrotna – chłód Was cieszy, ale obawiacie się, że będzie za zimno w późnonocnych godzinach, warto, żebyście zaopatrzyli się w nagrzewnice, które w razie potrzeby zapewnią ciepło wszystkim tym, którzy będą chcieli spędzić kilka chwil na zewnątrz.

Deszcz to świetna wymówka do ślubnych przytulasów

Kiedy pada deszcz, temperatura powietrza zwykle nieco się obniża, a co za tym idzie, jeśli wybrałaś suknię ślubną z odkrytymi ramionami, możesz poczuć lekki chłód. To naprawdę dobra wymówka do tego, aby ogrzać się w ramionach swojego ukochanego. Jeśli deszcz nie odpuszcza i musicie schronić się pod jednym parasolem – nie ma innej możliwości jak przytulenie się do siebie, aby nie zmoknąć. Takie zachowanie to przepis na najpiękniejszy ciasny kadr dla każdego fotografa. Dodatkowo, jeśli Panna Młoda poczuje, że jej zimno, to każdy dżentelmeński Pan Młody zareaguje instynktownie i otuli ją swoją marynarką - czy może być coś bardziej romantycznego, a jednocześnie naturalnego niż troska o ukochaną osobę? :)

Deszcz stworzy niesamowitą historię godną opowiadania przyszłym pokoleniom

Kochani, wiemy, że w jeśli obudzicie się w dniu ślubu i za oknem, mimo optymistycznych prognoz zastaniecie szalejącą burzę z piorunami, nie będzie Wam do śmiechu, jednak pomyślcie, jaką historię będziecie mogli opowiadać Waszym dzieciom i wnukom! Najważniejsze to nie stracić rezonu i nie poddawać się ponurym myślom, a każda, nawet największa ulewa nie popsuje Wam tego magicznego dnia!

Deszcz i słońce stworzą najpiękniejszą dekorację Waszego ślubu i wesela

Czy można wymarzyć sobie piękniejszą scenerię niż świeże, rześkie powietrze, przytuloną Młodą Parę, świeżo po ślubie i magiczną tęczę w tle? Naszym zdaniem, niewiele innych zdarzeń może to przebić i, co najważniejsze, taka dekoracja nie będzie Was kosztowała ani grosza, dzięki Przyrodzie ;).

Pogoda to bezpieczny temat do rozmowy dla gości weselnych

Przypomnij sobie sytuacje, kiedy rozmawiasz z nowo poznanymi ludźmi i wyczerpują Ci się tematy do rozmowy – co wtedy robisz? Przechodzisz na bezpieczne tematy, takie jak...pogoda! :) Jeśli drobny deszczyk pojawi się w trakcie ceremonii lub tuż po niej i zmusi grupkę Waszych gości weselnych do schronienia się pod wspólnym parasolem lub zadaszeniem, na pewno dostarczy im także wspólnego i bezpiecznego przedmiotu rozmowy ;).

Alergicy będą czuli się świetnie w dniu Waszego ślubu i wesela

Jeśli sami należycie do alergików, deszcz na Waszym ślubie i weselu może być dla Was błogosławieństwem, szczególnie w czasie, kiedy w powietrzu unosi się wiele alergenów. Gorące powietrze i bezchmurne niebo nie pomogą w zachowaniu perfekcyjnego wyglądu, mogą pojawić się zaczerwienienia, kichanie, katar i przekrwione oczy. Wilgotne, deszczowe powietrze z kolei ogranicza lotne pyłki, a co za tym idzie, wpływa pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie alergików.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj