Kiedy Twoja druhna jest singielką na weselu...

Dzień ślubu i wesela to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej Pary Młodej i nic dziwnego, że chcecie świętować ten moment ze swoją rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Przygotowania do ślubu to też idealny czas na spędzenie go w gronie przyjaciół – poszukiwanie sukni ślubnej, dodatków, wieczór panieński czy zwykłe spotkanie przy kawie w celu omówienia planów ślubnych zbliżą Was do siebie i pozwolą odczuwać wspólną radość i ekscytację z Twojego rychłego zamążpójścia.

ślub wesele druhna druhny świadkowa inspiracje porady ślubne suknia ślubna fryzura ślubnaSuknie ślubne - Patricia Szlażko Atelier
Zdjęcie - Elmero

Jeśli Twoja druhna jest singielką, możesz odczuwać potrzebę zorganizowania jej partnera na ten szczególny dzień i umożliwienia jej wyśmienitej zabawy, jednocześnie bawiąc się w swatkę. Ważne jednak jest, abyś zanim ruszysz do akcji na pełnych obrotach zastanowiła się, jak Twoja druhna może się poczuć w takiej sytuacji.
Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na to, jak potraktować Twoją samotną druhnę w taki sposób, aby nie czuła się pominięta ani gorsza ze względu na brak partnera. Oto one!

Zapytaj druhny, czego oczekuje z Twojej strony

Zanim zaczniesz rozpytywać swojego ukochanego o wolnych kumpli, z którymi możesz umówić swoją druhnę na randkę w ciemno, zapytaj jej wprost, czego tak naprawdę oczekuje od Ciebie (i ewentualnego partnera weselnego). Może się okazać, że wcale nie będzie czuła się samotna pośród wielu zakochanych par, być może właśnie zakończyła trudny związek i potrzebuje po prostu chwili dla samej siebie? Ważne jest, abyś uszanowała jej decyzję i nie starała się na siłę jej uszczęśliwiać, sadzając ją przy stoliku dla singli czy zmuszając swojego przyszłego męża do przedstawienia jej jednemu ze swoich kumpli z pracy nawet wtedy, kiedy bardzo, ale to bardzo Cię kusi, aby to zrobić.

Graj w otwarte karty

Jeśli zdecydowałaś się na kilka druhenek, pamiętaj o tym, aby wszystkie z nich traktować tak samo, nawet jeśli część z nich ma stałych partnerów, część przyjdzie na ślub z kolegami, a któraś z nich ma zamiar pojawić się solo. W przypadku, gdy myślisz, że dobrym pomysłem jest poproszenie swoich wolnych druhen o pomoc z kilkoma rzeczami w dniu ślubu, to zastanów się raz jeszcze. Nie możesz obciążać ich większą ilością obowiązków niż pozostałych druhen tylko ze względu na to, że nie mają partnerów, chyba że same wyrażą taką chęć. Porozmawiaj z nimi jeszcze przed ślubem i zapytaj, czy zgodzą się pomóc Ci jeszcze z kilkoma innymi rzeczami, a nawet jeśli się zgodzą, postaraj się rozdzielić zadania względnie równo pomiędzy swoje druhenki, aby żadna z nich nie czuła się zbyt mocno obciążona lub pominięta.

Wybierz dla druhny odpowiednie miejsce przy stole

Wiemy, że wizja stworzenia nowej pary od zera bywa niezwykle kusząca, jednak nie staraj się bawić w swatkę w dniu swojego ślubu i wesela i nie sadzaj swojej druhny przy stoliku pełnym wolnych mężczyzn, których nie zna tylko po to, aby zaspokoić swoje pragnienia i zmusić ją do interakcji. Zamiast tego, wybierz dla niej miejsce przy stoliku z ludźmi, których dobrze zna i świetnie się bawi w ich towarzystwie. Pamiętaj, że Twoja druhna jest dorosła i, jeśli będzie chciała, sama podejdzie do wolnych mężczyzn i z nimi porozmawia – nie musisz izolować jej od znajomych twarzy tylko po to, aby w magiczny sposób znalazła nowego partnera.

Nie staraj się naprawiać życia miłosnego swojej druhny

Wiemy, że ślub i wesele to niezwykle romantyczna chwila, kiedy miłość unosi się w powietrzu i na pewno aż skręca Cię z pragnienia, aby pomóc odszukać miłość swojej druhnie, jednak powstrzymaj się od wszelkich lekkomyślnych działań i... po prostu zajmij się sobą i swoim ukochanym. To Wasz dzień i to Wasze uczucie powinniście w tej chwili celebrować, a swojej druhnie zapewnij przestrzeń – jeśli któryś z singli wpadnie jej w oko, na pewno sama sobie świetnie poradzi ;).

Odpuść sobie zabawę w swatkę

Na chwilę zapomnij o tym, że jesteś szczęśliwą narzeczoną, która już niedługo zostanie żoną i sięgnij pamięcią do czasów, kiedy sama byłaś singielką. A teraz przypomnij sobie wszystkie te nieudolne próby wyswatania Cię podejmowane kolejno przez Twoją ciocię, kuzynkę, przyjaciółki czy znajome z pracy – czy może być coś bardziej denerwującego niż to? Teraz postaw się na miejscu swojej wolnej druhny i zapytaj samą siebie, czy chciałabyś, aby ktoś szukał Ci partnera na siłę? Dzięki temu już wiesz, jak czuje się Twoja druhna, dlatego mamy dla Ciebie prostą radę – odpuść jej. Jeśli naprawdę, naprawdę bardzo zależy Ci na tym, aby przedstawić jej kogoś, zapytaj wcześniej swojej druhny, czy ma na to ochotę, a jeśli odmówi, uszanuj jej decyzję.

 

Tekst: Ceremony Concept - organizacja wesel w Krakowie
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj