Ślubne abc - czy potrzebujesz wedding plannera?

Kiedy opadnie już pierwsza radość i ekscytacja związana z zaręczynami, przychodzi czas na poważne sprawy, takie jak ustalenie daty ślubu i wesela, poszukiwania miejsca przyjęcia weselnego, podwykonawców, wybór sukni ślubnej, menu i wiele innych, mniejszych lub większych decyzji. Podczas planowania ślubu i wesela, każda, nawet najbardziej zaradna Panna Młoda będzie potrzebowała pomocy, niezależnie od tego, czy poprosi o nią najbliższe osoby, czy zdecyduje się na wybór konsultanta ślubnego.

ślub wesele porady inspiracje suknia ślubna garnitur ślubny backdrop mucha wedding planner konsultant ślubny Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Kolczyki - PiLLow Design
Zdjęcie - Namysław Tomaka Wedding

Zanim podejmie jednak ostateczny wybór, często pyta samej siebie – czy my naprawdę potrzebujemy wedding plannera? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie macie podejście do organizacji tego ważnego dnia. Zadajcie sobie najpierw pytanie, czy wiecie, czego tak naprawdę chcecie? Czy jesteście w stanie pogodzić przygotowania do ślubu i wesela z Waszą pracą i czy sprawi Wam to przyjemność? Jeśli odpowiedzieliście choćby na jedno z tych pytań, mówiąc nie lub nie wiem, ten artykuł jest dla Was. Odpowiemy w nim na pytanie, czy tak naprawdę potrzebujecie pomocy w organizacji ślubu i wesela w postaci konsultanta ślubnego. Zapraszamy do lektury!

Planowanie ślubu i wesela nie sprawia Wam przyjemności

Jeśli tak rzeczywiście jest, nie ma w tym nic wstydliwego czy złego – po prostu przyznajcie się do tego sami przed sobą! Wiele Par, szczerze mówiąc, nie do końca cieszy organizacja i planowanie tego ważnego dnia. Jeśli na samą myśl o przeszukiwaniu sieci w celu znalezienia najciekawszych i najbardziej odpowiednich lokali weselnych czujecie zmęczenie, zatrudnienie wedding plannera jest zdecydowanie warte rozważenia. Pamiętajcie, że okres narzeczeństwa to jeden z najprzyjemniejszych momentów w życiu człowieka – dlaczego mielibyście obciążać się w tym czasie rzeczami, które nie sprawiają Wam przyjemności lub sprawią, że będziecie zdenerwowani i zmęczeni przez cały okres przygotowań? Jeśli jednak tylko część z decyzji do podjęcia przyprawia Was o ból głowy, a niektórych aspektów przygotowań nie możecie się wręcz doczekać, poproście o pomoc konsultanta tylko w wybranych sprawach – dzięki temu, ograniczycie sobie ilość stresu, a wciąż pozostaniecie głównymi dowodzącymi przygotowań do Waszego ślubu i wesela.

Goni Was czas

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na szybki ślub, czy obudziliście się na pół roku przed nim, nie mając zaplanowanych najważniejszych kwestii i nie macie pojęcia, co teraz, jest na to proste rozwiązanie – wedding planner. Znajdźcie kogoś doświadczonego, znającego Waszą okolicę, słowem – kogoś, kto dzięki swoim umiejętnościom i kontaktom pomoże Wam spiąć ze sobą wszystkie pomysły i je zrealizować. Oczywiście, zanim podpiszecie umowę z konkretnym konsultantem, przestawcie mu swoje oczekiwania oraz zwróćcie uwagę na stosunkowo krótki czas przygotowań – dobry wedding planner poradzi sobie w każdych, nawet ekstremalnych warunkach :).

Pracujecie na pełen etat i nie możecie pozwolić sobie na urlop na czas przygotowań do ślubu

Jeśli oboje pracujecie na pełen etat, piastując ważne stanowiska wymagające 100% zaangażowania i uwagi, rozważcie pomoc wedding plannera. Sami szybko zorientujecie się, że spotkania z podwykonawcami, planowanie, poszukiwania i przymiarki to absorbujące zajęcie, czasami niemal równie wymagające, jak praca zawodowa. Jeśli już w przedbiegach czujecie, że potrzebujecie wsparcia, zróbcie research i poszukajcie konsultanta, który może być dla Was pomocą podczas przygotowań do ślubu i wesela.

Macie problemy z obliczeniem budżetu weselnego

Pomijając ilość stresu, która zwykle wiąże się z przygotowaniami do ślubu i wesela, dodatkowym elementem wzbudzającym niepokój wielu Par Młodych jest budżet ślubny. To kolejny z punktów, w którym posiadanie wedding plannera jest ogromną zaletą. Nawet umieszczając w rozliczeniu gażę konsultanta, pamiętajcie, że nie tracicie,a zyskujecie – doświadczony wedding planner pomoże Wam nie tylko nakreślić budżet, ale też wskaże konkretne pozycje, na których możecie poszukać oszczędności. Wielu z konsultantów posiada także rozległą bazę podwykonawców ślubnych, z którymi może swobodnie negocjować ceny i uzyskać korzystne dla Pary rabaty.

Potrzebujecie kogoś, kto sprowadzi Was na ziemię

Warto mieć po swojej stronie osobę, która powstrzyma Was przez zamówieniem lodowej rzeźby, sukni ślubnej z pięciometrowym trenem, czy 200 babeczek na słodki bufet, prawda? Żarty żartami, jednak wedding planner jest potrzebny nie tylko po to, by odciążyć Was z przygotowań do ślubu i przeglądania setek ofert, jest też po to, by pomóc Wam wydawać Wasze pieniądze – mądrze i racjonalnie.

Planowanie ślubu i wesela wpływa negatywnie na Wasz związek i relacje z bliźnimi

Kiedyś jeden z moich przyjaciół powiedział mi, że nigdy, przez swój cały 7 letni związek ze swoją ukochaną, nie kłócił się z nią tyle, co podczas planowania ślubu i wesela. Jest w tym niestety dużo prawdy, szczególnie, jeśli oprócz Was samych, do gry wkraczają Wasi rodzice próbujący wtrącić swoje trzy grosze. Nie dość, że stresujecie się samymi przygotowaniami, co w naturalnej kolei rzeczy prowadzić może do kłótni, to jeszcze próbujecie pogodzić ze sobą trzy odrębne wizje – rodziców Panny Młodej, rodziców Pana Młodego i do tego swoją własną. Oczywiście, że taka ilość ustaleń i ewentualnych rozbieżności w wyobrażeniach tego wielkiego dnia może prowadzić do niesnasek i cichych dni. Jak temu zapobiec? Oczywiście, zatrudnić wedding plannera. Pamiętajcie, że taka osoba nie jest z rodziny, nie zna Waszych bliskich i nie ma z nimi zażyłych relacji, dlatego też łatwiej będzie jej powiedzieć Waszym rodzicom, dlaczego wesele na 400 gości nie jest najlepszym pomysłem, a suknia ślubna z długim trenem w stylu Lady Di, którą wymarzyła sobie dla Ciebie Twoja mama jest już bardzo passe. ;)

Potrzebujecie pomocy w sprawdzeniu umów podwykonawców

Przy przygotowaniu ślubu i wesela potrzebować będziesz co najmniej kilku podwykonawców: miejsce weselne, DJ lub zespół, florysta, osoba zajmująca się poligrafią ślubną czy cukiernik wykonujący tort – z każdą z tych osób będziecie musieli podpisać umowę, która, mówiąc szczerze, często nie jest przejrzysta i czytelna. Konsultant ślubny widział takich umów setki, wie, na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie mogą znajdować się ewentualne kruczki prawne jak dodatkowe opłaty, kary w przypadku rezygnacji z usług i tym podobne.

Nie posiadacie jasno sprecyzowanej wizji ślubu i wesela

Wiele z Par Młodych ma problem ze stworzeniem spójnej koncepcji ślubu i wesela, nie wie do końca, jaki styl dekoracji im odpowiada, co pasuje do miejsca wesela oraz ich samych. O ile dekoracje kwiatowe i ich stylizację śmiało możecie pozostawić w rękach wybranego przez Was florysty, o tyle warto porozmawiać z wedding plannerem o ogólnym stylu ślubu i przyjęcia weselnego. Konsultanci są dla Par Młodych pomocą nie tylko w dniu ślubu i podczas przygotowania umów z podwykonawcami, to także kreatorzy stylu i koncepcji weselnych, dlatego warto zaufać ich poradom. Podczas organizacji ślubu i wesela, Wasz konsultant pomoże Wam w wyborze stylu idealnego, wskaże i zgromadzi inspiracje, a także pomoże w sprecyzowaniu oczekiwań wobec florysty.

Chcecie cieszyć się tym dniem i czuć jak goście na własnym weselu

Rola Pary Młodej podczas trwania wesela nie należy do najłatwiejszych - jesteście cały czas w centrum zainteresowania, staracie się porozmawiać z każdym z Waszych gości choćby 5 minut, a dodatkowo chcecie mieć pewność, że wszystko jest tak, jak powinno być. Sprawdzacie, czy na stołach niczego nie brakuje, upewniacie się, że alkohol chłodzi się w lodzie, nikomu nie brakuje sztućców, a obsługa podaje posiłki jednocześnie do każdego ze stolików. Męczące, prawda? Jeśli chcecie poczuć się jak goście na własnym weselu, nie martwiąc się niczym i po prostu - dobrze bawiąc, zatrudnijcie konsultanta ślubnego. Wszelkie obowiązki i sprawy techniczne możecie śmiało pozostawić w jego gestii - to właśnie wedding planner przejmuje na siebie rolę kontrolera w dniu ślubu, czuwa nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, koordynuje gości, przypomina o kolejnych elementach planu wesela. Jeśli czujecie, że pomoc wedding plannera jest Wam niezbędna, zapraszamy do kontaktu:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, poradzimy i sprawimy, że ten dzień będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliście.

 

Tekst: Ceremony Concept
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj