Pierwszy kontakt z wedding plannerem – o czym rozmawiać?

Konsultanci ślubni zwykle zostają zasypani milionami pytań dotyczących przygotowań do ślubu, dnia ślubu i wesela oraz spraw z tym związanych. Jest też wiele tematów, które Twój wedding planner chciałby z Tobą omówić.

 

wedding planner konsultant ślubny porady ślubne ślub wesele Zdjęcie - Namysław Tomaka Wedding

O czym porozmawiać i co ustalić ze swoim wedding plannerem podczas pierwszych spotkań? Podpowiadamy!

Jak będziemy się komunikować?

Każdy konsultant ślubny pracuje w swoim własnym, unikalnym stylu, dlatego bardzo ważne jest, aby ustalić najwygodniejszy sposób komunikacji. Co to może oznaczać? Cotygodniowe rozmowy telefoniczne o postępach w organizacji, spotkanie przy kawie raz w tygodniu i omówienie listy działań, co kilkudniowy checkup mailowy, a może konferencja na Skype lub wiadomość na Whatsappie? Wszystko zależy od tego, co Wam odpowiada i jaki kanał komunikacyjny sprawdzacie najczęściej.

Czy musimy zorganizować przyjęcie weselne?

To zabawne pytanie dla większości wedding plannerów, jednak wcale nie takie dziwne – organizacja przyjęcia weselnego może dołożyć mnóstwo stresu i nerwowości każdej, nawet najbardziej spokojnej Pannie Młodej. W wielkim skrócie – oczywiście, że nie musicie organizować wesela i możecie poprzestać na samym ślubie, jednak w takim wypadku dobrze jest zaprosić wszystkich gości choćby na krótki obiad. Jeśli zdecydujecie się na obiad, Wasz konsultant na pewno podpowie Wam, w jaki sposób go zorganizować i pomoże w jego przygotowaniach.

Co z naszymi mamami? Co zrobić, kiedy próbują się wtrącać i decydować za nas?

Wiadomo, że mamy Pary Młodej bardzo przeżywają organizację ślubu i wesela, dlatego czasami chcą mieć znaczący wpływ na podejmowane decyzje i w niezbyt subtelny sposób wtrącają swoje trzy grosze. Nie będziecie pierwsi, jeśli zapytacie Waszego koordynatora ślubnego, jak delikatnie powstrzymać chęć przejęcia organizacji przez Wasze mamy i jednocześnie ich nie obrazić – na pewno ma na to sprawdzone sposoby ;).

Ile czasu powinniśmy przeznaczyć na planowanie naszego ślubu i wesela?

Większość wedding plannerów w swojej umowie zawiera informację o ilości godzin konsultacji, które przysługują Młodej Parze, dlatego ważne jest, zanim podpiszecie z nim umowę, abyście zastanowili się, ile czasu jesteście w stanie realnie poświęcić na tę czynność? Oczywiście, pytanie powinno pójść w dwie strony – jeśli uważacie, że czas konsultacji zawarty w umowie jest zbyt krótki, poproście Waszego konsultanta o wycenę kilku dodatkowych godzin, choćby dla Waszego spokoju ducha.

Jak możemy podziękować naszym gościom weselnym za uczestnictwo w ceremonii zaślubin i weselu?

Ciasta w formie podziękowania dawane gościom weselnym na odchodne to miły, aczkolwiek bardzo oklepany pomysł, dlatego warto poradzić się Waszego wedding plannera i poszukać nieco bardziej kreatywnych rozwiązań. W tym sezonie królowały domowe nalewki, malutkie sukulenty i zioła w doniczkach. Warto zastanowić się nad rzeczą przydatną i niezbyt tandetną - w końcu kto z Waszych znajomych będzie chciał korzystać z magnesu na lodówkę z Waszym wspólnym zdjęciem? ;)

Co z napiwkami dla podwykonawców ślubnych? Czy powinniśmy ich jakoś dodatkowo nagrodzić?

Podczas przygotowań do ślubu i wesela spotkasz się z wieloma podwykonawcami, którym będziecie chcieli wręczyć napiwki za dobrze wykonaną pracę. O jakich kwotach powinniście pomyśleć? Wasz konsultant ślubny na pewno będzie wiedział, jakie fundusze powinniście na to przeznaczyć. Drobna porada od nas: Twój wedding planner również zasługuje na napiwek, nie zapominaj o tym ;).

Na czym możemy zaoszczędzić tak, aby jednocześnie nie było tego widać?

Najczęściej słyszane komentarze przez każdego konsultanta ślubnego podczas przeszukiwania ofert i wybierania podwykonawców to: "o nie, to dla nas za drogo". Jeśli czujesz, że Wasze wesele nie może się obyć, na przykład, bez bogatych dekoracji kwiatowych a jednocześnie czujecie, że zbliżacie się do przekroczenia granicy założonego budżetu, skorzystajcie z ogromnej pomocy, jaką daje Wam wedding planner. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz czujności, podpowie on Wam, na czym możecie zaoszczędzić nieco pieniędzy w taki sposób, aby jednocześnie nie spowodować tym widocznego uszczerbku w wymarzonych dekoracjach.

 

Tekst: Portal abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj