Ślubne S.O.S – jak przetrwać pierwsze święta z Jego rodziną?

Niezależnie od tego, czy dopiero się zaręczyliście, czy jesteście już po ślubie, pierwsze wspólne święta z Twoimi teściami i rodziną Twojego ukochanego mogą być bardzo stresujące, ale, jeśli dobrze do tego podejdziesz – wcale takie nie będą! ;)

ślub wesele święta Boże Narodzenie Wigilia choinka bombkiZdjęcie: Namysław Tomaka Wedding

Znamy sposoby na to, by były zabawne, w miłej atmosferze i warte zapamiętania, którymi z przyjemnością się z Wami podzielimy. Zero politycznych tematów, zero stresów, krępujących rozmów i wymuszonych uśmiechów – naprawdę, da się! A jak to osiągnąć? Podpowiadamy!

Bądź przygotowana

Ten punkt sprawdzi się idealnie, jeśli święta i wigilię planujecie u Was. Zanim rzucisz się w wir przygotowań, zastanów się, jak możesz zaangażować Waszych gości i pomyśleć o aktywnościach na okres świąteczny – przecież nie spędzicie całych świąt w domu! Rozważ łyżwy, sanki, kino, a w przypadku nieciekawej pogody, przygotuj planszówki lub wspólne pieczenie i dekorację ciasteczek. Kluczem do sukcesu jest zaplanowanie kilku aktywności, a w razie, kiedy Twoi goście niezbyt się w nie zaangażują, posiadanie w zanadrzu kilka bezpiecznych tematów do rozmów.

Wymyślcie nową tradycję świąteczną

Nic nie zbliża ludzi tak, jak tradycja – łamiemy się opłatkiem, jemy 12 potraw wigilijnych, ubieramy choinkę... Warto stworzyć nową tradycję, która będzie Waszym wspólnym pomysłem. Usiądźcie z kubkiem parującego kakao i zastanówcie się, jaki nowy zwyczaj możecie stworzyć. Niezależnie od tego, czy będzie to bitwa na śnieżki w bożonarodzeniowy poranek, czy oglądanie wybranych filmów w powigilijny wieczór – pomyślcie o czymś, co sprawi Wam wszystkim przyjemność i zacieśni więzy.

Znajdź sprzymierzeńca

Kiedy rozmowy zaczynają zbaczać na niebezpieczne, kontrowersyjne tematy typu polityka czy zaciekłe, sportowe konwersacje, potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci skierować rozmowę z powrotem na spokojniejsze tory. Twoim sprzymierzeńcem może zostać Twoja druga połowa, jego rodzeństwo, kuzyn czy przyjaciółka. Sama świadomość tego, że w razie konieczności szybkiej zmiany tematu masz kogoś, kto Ci w tym pomoże, znacznie zmniejszy stres i napięcie.

Włącz się w organizację Wigilii

Jeśli święta spędzacie w domu jego rodziny, nie przychodź na tzw. "gotowe", włącz się w przygotowania. Dołącz do mamy swojego ukochanego i ulep z nią pierogi, dopraw barszczyk, czy polukruj i ozdób ciasto – cokolwiek, co wzbudzi poczucie wspólnoty i pozwoli Wam na swobodne, niezobowiązujące rozmowy.

Złap kontakt z dziećmi

Oprócz dorosłych, spędzacie święta z gromadką dzieci? Świetnie! Jeśli rozmowy z dorosłymi zaczną być męczące lub zboczą na tematy, o których nie masz pojęcia lub sprawiają, że nie czujesz się komfortowo – porozmawiaj z dziećmi! Z nimi zawsze znajdziesz wspólny język, możesz także porysować, pomalować kolorowanki, pograć w gry planszowe, czy po prostu cieszyć się lekką i przyjemną konwersacją.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj