Jak z głową zorganizować poprawiny / after party

Poprawiny to iście polska tradycja, na zachodzie zwykło się organizować tak zwane after party. Jest to przyjemny dzień pełen odpoczynku i dzielenia się wrażeniami z weselnej nocy, o którym warto pamiętać, jeżeli oczywiście budżet pozwoli wam zorganizować dwudniową imprezę. Mimo wszystko poprawiny nie muszą być tak wystawne jak wesele, nie musisz też zapraszać wszystkich gości więc koszty skromnego obiadu, grilla lub lunchu dla samych najbliższych, nie powinny być zniewalające. Jak z głową zorganizować niedrogie a przyjemne after party? Dowiecie się już zaraz.

poprawiny, after party, po slubie, po weseluZdjęcie - Black Tree Studio

Lista gości

Tak jak przy organizacji całego wesela, planowanie poprawin warto zacząć od stworzenia skróconej listy gości, by mieć pogląd na skalę wydatków z jakimi się to wiąże. Na początek zdecyduj czy twoje after party będzie uroczystym obiadem w rodzinnym gronie czy może chill outowym grillem ze znajomymi. Lista nie musi być długa, w tym wypadku nie musisz brać żadnych "wypada, nie wypada" pod uwagę.

Zaproszenia

Mały liścik z zaproszeniem na poprawiny dołącz już do głównego zaproszenia, tak by każdy był przygotowany na dwa dni imprezy, czyli dwa dni lub więcej urlopu.

Budżet

Może okazać się, że z weselnego budżetu zostanie wam niewielka kwota, którą moglibyście zaoszczędzić ale czemu by nie wykorzystać jej na dzień relaksu dla najbliższych? W zależności od tego jaką kwotą będziecie dysponować, zdecydujcie o formie przyjątka.

Dekoracje

Tym razem nie musisz wydawać niebotycznej kwoty na wystawne dekoracje. Kwiaty, które przetrwały wesele lub bukiety, którymi zostałaś obdarowana, spokojnie mogą zostać wykorzystane w drugim dniu. Nie bój się, to żadne faux-pas, według nas to sprytne gospodarowanie pieniędzmi i bądź co bądź mądra ekologia!

Alkohol i jedzenie

Co do alkoholu nie musisz się martwić, jeżeli zostało kilka nieruszonych butelek z wesela, poczęstuj nimi gości na poprawinach. Oczywiście to może nie wystarczyć, ale z doświadczenia wiemy, że poprawiny nie wymagają aż takich zasobów jak samo wesele. Dlatego nie szalej zbytnio i postaw raczej na lżejszy alkohol, wino, piwo, szampana i dużo, dużo wody oraz napojów bezalkoholowych ;). Jeżeli chodzi o jedzenie, poproś obsługę o zachowanie w lodówce tych ciast, które wciąż wyglądają estetycznie i zjadliwie na następny wieczór. Na skromne poprawiny w gronie najbliższych możesz nawet pokwapić się o zupę lub bigos, który został z wesela, wszyscy wiemy że 'jednogarowce' muszą się przegryźć ;).

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj