Jak zorganizować wesele na odległość?

Obecnie wiele polskich Par mieszkających za granicą organizuje śluby w Polsce. Ze względu na tradycję, rodzinę, sentyment i wiele innych czynników. Na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwym zorganizowanie ślubu na odległość, ale uwierzcie nam, dla chcącego nic trudnego. Również stoisz przed takim wyzwaniem? Pomożemy!

ślub wesele suknia ślubna garnitur ślubny fryzura ślubna makijaż ślubny ślubna sesja sesja w plenerze zdjęcia ślubneZdjęcie - PerfectLove - wedding photography
Garnitur ślubny - Klasyka Moda Męska
Suknia ślubna - Fasson Dorota Wróbel

Organizacja czasu

Zacznij od powiadomienia swoich przełożonych o Twoich planach zamążpójścia w ojczystym kraju, będziesz potrzebować ich po swojej stronie by móc wziąć kilka dni urlopu, choćby na szybką wizytę w kraju na próbny makijaż i fryzurę. Obserwuj bilety lotnicze, by w odpowiednim momencie kupić bilety w dobrej cenie (pamiętaj o budżecie) i zrób porządny research polskich podwykonawców. Jeżeli masz kogoś bliskiego, kto dysponuje czasem i chęcią pomocy, poproś by był Twoimi oczami, jeżeli nie chcesz angażować nikogo z rodziny aż tak mocno, pomyśl o zatrudnieniu wedding plannera.

Próbki

Wiele firm internetowych jak i Twoi podwykonawcy powinni mieć próbki i sample, którymi mogą się z Tobą podzielić. Wybór serwetek, obrusów i dekoracji będzie dużo łatwiejszy, jeżeli będziesz mogła zobaczyć wszystko na żywo, dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i czas na podróże międzynarodowe. Przesyłki kurierskie działają teraz w ekspresowym tempie, w przeciągu dwóch dni będziesz mogła dostać pudło pełne próbek i propozycji, z których wybierzesz te, które są dla Ciebie najodpowiedniejsze. 

Dokumenty

Kiedy wybierzesz już swoich podwykonawców samodzielnie lub z pomocą wedding plannera, pilnuj wszelkiej dokumentacji. Zachowuj e-maile, faktury i paragony, potwierdzenia przydadzą Ci się w razie problemów i reklamacji. Najlepiej stwórz teczkę "Ślub i wesele", i trzymaj wszystko w jednym miejscu posegregowane tak, byś sama nie utonęła w stosie papierów.

Skype

Na szczęście możesz korzystać z wynalazków technologii, które będą w tym czasie niezastąpione. Utrzymuj stały kontakt ze swoim wedding plannerem lub przyjaciółką. Poproś o dużo zdjęć i filmików, zwłaszcza video może być bardzo pomocne, szczególnie przy wyborze miejsca na wesele, bo zdjęcia mogą jednak nie oddać prawdziwego klimatu, a te w sieci bywają mocno podkolorowane lub wyretuszowane tak, by wyglądały na atrakcyjniejsze. Zaufaj także opinii swoich przyjaciół i rodziny - osoby będące na miejscu, zwrócą uwagę na wszystkie zalety, ale i także mankamenty lokalu, dlatego poproś ich o dokładne sprawdzenie miejsca, z degustacją przykładowego ślubnego menu włącznie. 

 Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj