Pomysły na uhonorowanie dziadka i babci podczas ślubu i wesela

Jeśli należysz do grona szczęśliwców, których dziadkowie są wciąż przy Tobie, ten artykuł jest dla Ciebie.

 podziekowania dla dziadkow, podziekowania na slubieZdjęcie - Happy Moments Studio

W końcu gdyby nie babcia i dziadek, nie byłoby Twoich rodziców, a tym bardziej – Ciebie, dlatego warto im w jakiś sposób podziękować i uhonorować ich za wszelką pomoc i życiowe rady, jakie od nich otrzymałaś. Czy znajdzie się ku temu lepsza okazja, niż w dniu ślubu i wesela? Mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak zadbać o Waszych ukochanych dziadków podczas ślubu i wesela – zapraszamy!

Zadbaj o odpowiednie stroje dla babć i dziadków

Podczas poszukiwań własnej sukni ślubnej, nie zapomnij o tym, że nie tylko Ty powinnaś prezentować się perfekcyjnie w dniu swojego ślubu. Na kilka miesięcy przed ślubem, zabierz swoich ukochanych dziadków na zakupy i pomóż im znaleźć odpowiednie stroje na Wasz ślub i wesele. Przeznacz sobie jeden dzień na zakupy i czas dla dziadków, w przerwie pomiędzy zakupami, zabierz ich na pyszny obiad – spędźcie ten dzień wyjątkowo – w końcu nieczęsto masz na tyle dużo czasu, aby usiąść w przytulnym miejscu i po prostu porozmawiać ze swoją babcią i dziadkiem, prawda?

Czytanie podczas ceremonii zaślubin

To opcja idealna dla tych Par Młodych, które decydują się na ślub kościelny. Jeśli Wasi dziadkowie są mocno religijni, pozwólcie im wybrać odpowiednie czytania. Być może mają także ulubiony psalm, który szczególnie pokreśli podniosłość chwili? A może dziadkowie są na tyle sprawni, że sami chcieliby odczytać czytania w kościele? To bardzo miły gest, który pozwoli im pełnić ważną funkcję w dniu ślubu i wesela. Jeśli jednak Twoi dziadkowie mają ambiwalentny stosunek do religii i wolelibyście uhonorować ich w inny sposób, czytajcie dalej :)

Babcie sypiące kwiaty i dziadkowie podający obrączki

Każdorazowo wzruszamy się na ślubach, w których rolę "podawacza obrączek" odgrywa malutki chłopiec pod muszką, a kwiatki przed Parą Młodą rozsypuje rezolutna dziewczynka uśmiechnięta niczym mały elf. A teraz zamknijcie oczy i spróbujcie sobie wyobrazić Wasze babcie i dziadków w tej roli :D. Pomysł jest świetny, ale i nieco zabawny, więc jeśli rodzicom Waszych rodziców nie brakuje poczucia humoru, śmiało możecie im zaproponować tę poważną funkcję :).Gwarantujemy, że wszyscy Wasi goście, z dziadkami na czele, będą zachwyceni! ;)

Kącik wspomnień na weselu

Wciąż jesteś szczęśliwą osobą posiadającą przy swoim boku oboje z nich? Idealnie! :) Do zrealizowania tego pomysłu potrzebujesz małego "napadu" na rodzinny album i wyciągnięciu z niego fotografii Waszych dziadków w dniu ich ślubu. Kolejnym krokiem jest oprawienie ich w piękne ramki i wybranie mebla, na którym je postawicie.Ważne, aby taki kącik nie stał w centrum sali weselnej, więc rozejrzyj się za odpowiednim miejscem, w którym będziesz mogła ustawić ładny stolik bądź komodę wraz ze zdjęciami. Nie mówcie nic wcześniej babciom i dziadkom, niech mają małą niespodziankę :). Oprócz zdjęć, możesz wykorzystać także ulubione przedmioty, które budzą miłe wspomnienia związane z dziadkami – szczególnie, jeśli któregoś z nich niestety nie ma już z Wami, a Ty na pewno chciałabyś czuć jej/jego obecność przy Tobie w tak ważnym dniu. Kilka łez i odrobina wzruszenia gwarantowana, jednak warta każdej sekundy przygotowań, zaufajcie nam.

Specjalny taniec weselny

Pierwszy taniec Młodej Pary jest elementem obowiązkowym niemalże każdego przyjęcia weselnego, podobnie jak taniec Panny Młodej z tatą czy taniec rodziców Par Młodych. Pomyślcie, jak miło zrobi się Waszej babci, czy dziadkowi, jeśli zarezerwujecie dla nich taniec. Jeśli oboje z nich są wśród Was, zamówcie taniec dla nich jako pary, natomiast jeśli została Wam tylko babcia lub tylko dziadek, zatańczcie z nimi – to mały, acz bardzo emocjonalny gest, który na pewno docenią nie tylko Wasi dziadkowie, ale i wszyscy zaproszeni ;).

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj