Jaki samochód do ślubu wybrać?

Samochód retro, model sportowy a może luksusowe i ponadczasowe auto? Czym kierować się przy wyborze samochodu do ślubu? Na jakie elementy zwrócić uwagę, by samochód idealnie komponował się z oprawą tej wielkiej uroczystości?

 suknia ślubna auto do ślubu ślub wesele pomoc ślubna pomysły na ślub

Jaki samochód do ślubu wybrać – styl wesela a samochód

Możliwości jest mnóstwo, bo pojazdów, które można wynająć, jest ogromna ilość. Pierwszym krokiem powinno być wybranie określonego stylu samochodów (a następnie konkretnego modelu w ramach dostępności pojazdów z danej grupy). Przyjrzyjmy się trzem najmodniejszym trendom ślubnym w zakresie wynajmu aut.

Samochód zabytkowy – na ślub w stylu retro

Dla miłośników minionej epoki - Syrenka bądź Wołga. Dla zwolenników wcześniejszych lat 60. - Ferrari 250 GTO, ultra luksusowy Bentley R Type czy lekko sportowy Aston Martin Ulster. Jeśli chcemy jechać na ślub w prawdziwie amerykańskim stylu, konieczny będzie Cadillac bądź Chevrolet 150 lub 210. Takie auta na pewno robią wrażenie na gościach i zwracają uwagę, ale aby całość naprawdę pięknie wyglądała, to cała oprawa ślubu musi być do siebie dopasowana. Zdecydowanym faux pas jest wybór samochodu retro, podczas gry panna młoda ma nowoczesną sukienkę, a wesele organizowane jest w modernistycznym hotelu.

Auto sportowe – dla szybkich i nowoczesnych

Innym trendem jest wynajem nowoczesnych aut sportowych z segmentu G. Klasyka to Porsche Carrera, Ferrari 328 czy Jaguar XK8. Takie auta również przyciągają uwagę, ale warto pamiętać o tym, że niezbyt elegancko wyglądają z dekoracją ślubną (najlepiej wtedy z niej zrezygnować) i są mało wygodne dla Panny Młodej. Zwłaszcza jeśli ma ona dość rozłożystą suknię. Takie auto zazwyczaj musi też prowadzić Pan Młody, bo są one często dwuosobowe.

Samochód segmentu F – luksusowa elegancja

Ponadczasowy styl, wygoda i pewność tego, że będzie łatwo zaplanować wszelkie dodatki daje samochód luksusowy - Mercedes klasy S, BMW serii 7 czy Lexus LS. Pojazdy te są niezawodne, bezpieczne i na pewno bez problemu dowiozą Państwa Młodych na uroczystość.

Pasują do wesela w każdym stylu, a łatwość ich dekorowania sprawia, że można stworzyć piękną kompozycję z każdą suknią i bukietem ślubnym. Szczególnie polecamy auto do ślubu Mercedes S klasy, które od lat kojarzone jest z komfortem i ekskluzywnością.

Gwarancja sprawności

Jaki samochód do ślubu wybrać? Przede wszystkim sprawny! Nie ma nic gorszego dla młodej pary niż utknięcie w środku miasta w zepsutym pojeździe i konieczność przyjechania na ślub zwykłą taksówką. Dlatego wybierając samochód zwróćmy uwagę na to, czy firma od której chcemy wynająć auto, jest profesjonalna i zapewni nam komfort podróży.

Wynajem samochodu czy uczynność rodziny?

Koszt wynajmu samochodu do ślubu nie jest może bardzo wielką pozycją w ślubnym budżecie, ale nie jest to też usługa bezpłatna. Dlatego wielu przyszłych nowożeńców rozważa opcję wykorzystania posiadanego już auta. Jeśli nie własnego, to należącego do kogoś z rodziny lub najbliższego otoczenia. Czy to dobry pomysł? Naszym zdaniem, sensowny jedynie wtedy, kiedy propozycja zawiezienia pary młodej padnie od osoby posiadającej pojazd, którym chcielibyśmy jechać do ślubu. Proszenie o wynajem auta (a co za tym idzie, bycie również naszym szoferem) jest nietaktowne i stawia osobę bliską w niezręcznej sytuacji – bo przecież trudno nowożeńcom odmówić.

Z byciem szoferem na takiej uroczystości wiążą się zobowiązania (np. brak możliwości spożywania alkoholu), konieczność nienagannego wyglądu (własnego oraz auta) oraz odpowiedzialność za to, czy auto nie zawiedzie i uda się płynnie dojechać na uroczystości. Nie każdy chce być za to na czyimś ślubie odpowiedzialny. Warto to uszanować i zdecydować się na profesjonalny wynajem samochodu do ślubu.

Tekst i zdjęcie: Prime Taxi Kraków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza taqu57 piątek, 22 wrzesień 2017 10:51 napisane przez taqu57

    Ekskluzywne samochody ma wypożyczalnia w Lipniku na pewno. Chyba stąd weźmiemy wóz na swój ślub. W ofercie są trzy modele – merc CLA, Audi A4 i BMW x6. Tutaj samochód moja siorka wypożyczała na ślub także firma jest sprawdzona.

Skomentuj