Wesele tematyczne, czyli jak uzyskać spójny efekt dekoracji ślubnych

Organizację swojego ślubu i wesela powinnaś zacząć od sprecyzowania swoich oczekiwań. Zanim zaczniesz szukać miejsca na wesele, sukni ślubnej i zespołu, poświęć trochę czasu na rozeznanie się w temacie i na początek postaraj się określić styl, w którym będziesz się obracać. Zaoszczędzisz sobie tym samym zbędnych dylematów w późniejszych etapach organizacji.

just married, sesja slubna, pastelowy slub, pastelowe wesele, pudrowy roz na slubie, inspiracje slubneZdjęcie - Happy Moments Studio
Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Dekoracje ślubne - Agata Flajszer, Flower Factory

Zamknij oczy i wyobraź sobie ten dzień. Co widzisz? A teraz odpowiedz sobie na poniższe pytania, które pozwolą Ci ustalić  kilka głównych założeń:
Duże wesele (wszyscy, których znasz) czy małe (tylko najbliższa rodzina i kilku dobrych przyjaciół) ?
Wesele plenerowe czy na sali?
Ślub w rodzinnym mieście czy z dala od wszystkich, na greckiej wyspie, pod palmami?
Nowoczesne, klasyczne, romantyczne, vintage, rustykalne czy glamour?
Luksusowe/eleganckie czy bardziej casualowe i skromne?
W lecie, w zimie, na jesień a może na wiosnę?


Zbieraj inspiracje ślubne

Poświęć trochę czasu na przewertowanie ślubnych magazynów, blogów i stron. Zorientuj się co jest na czasie, a co passe oraz jakie są obecne trendy i skonfrontuj je ze swoimi oczekiwaniami. Nie zamykaj się jednak na ślubnej tematyce, inspiracje można znaleźć dosłownie wszędzie, jak otworzysz szeroko oczy, to może się okazać, że kawałek tapety lub ozdobny flakonik perfum zdecyduje ostatecznie o klimacie Twojego wesela.

Sprecyzuj pomysł

Im więcej szczegółów tym węższy wachlarz możliwości, a to pozwoli Ci szybciej i sprawniej dobrać odpowiednie dekoracje i dodatki. Ważne żebyś była świadoma nie tylko tego, czego chcesz, ale i tego czego nie chcesz i co nie wpasuje się w charakter twojego ślubu. Więc jeśli zdecydujesz się na ślub w stylu glamour, postaraj się sprecyzować swój pomysł i postaw na wesele w stylu artdeco, lat 50 lub nowoczesne glamour w amerykańskim stylu.

Określ kolory przewodnie  ślubu i wesela

Po wybraniu tematu przewodniego, ustal konkretną kolorystykę, 2-3 kolory  wystarczą, by stworzyć piękną dekorację ślubną. Ułatwi Ci to również komunikację z podwykonawcami, którzy dzięki twoim rzeczowym wskazówkom będą mogli szybciej sprostać twoim oczekiwaniom.

Wybierz jeden motyw

Jeden wzór, styl czcionki, ikona lub symbol powinien konsekwentnie pojawiać się na wszystkich elementach dekoracji, uzyskasz dzięki temu wspólny mianownik wesela – coś, co prawdopodobnie twoi goście zapamiętają najbardziej. Taki powtarzający się dekor na zaproszeniach, menu i torcie weselnym jest też dobrym  rozwiązaniem. Stworzy on spójną, miłą dla oka kompozycję.

Zdjęcie - Happy Moments Studio
Suknia ślubna - Joanna Niemiec Atelier
Dekoracje ślubne - Magdalena Podskarbi, Ma Fleur

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj