Jak wybrać styl idealny dla Twojego ślubu i wesela?

Wybór i ustalenie stylu dekoracji ślubnych i weselnych może być mocno męczące, szczególnie jeśli na co dzień nie jesteś dekoracyjnym maniakiem.

O ile swój codzienny styl możesz opisać jednym słowem, na przykład: tradycja, glamour, eklektyczny, nowoczesny, czy dziewczęcy, o tyle elementy dekoracyjne wesela, które Ci się spodobają, mogą oscylować wokół kilku różnych stylów. 

 
Dekoracja stołu w zieleni i złocie - Pracownia Florystyczna Anemony
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Jak zawęzić zakres poszukiwań stylu i nie zwariować? Podpowiadamy!

Co jest dla Ciebie priorytetem w dniu ślubu i wesela?

Prosta sytuacja – bez zastanowienia wymień 3 najważniejsze dla Ciebie elementy w dniu ślubu i wesela. Ustalenie tych trzech najważniejszych rzeczy pomoże Ci zarówno w wyborze dekoracji, jak i miejsca na wesele oraz w ocenie, na jakich elementach nie będziesz oszczędzać, a na czym zależy Ci nieco mniej.

Jaki jest Twój osobisty styl?

Jak ubierasz się na co dzień? W jakich kolorach czujesz się najlepiej? Częściej zakładasz sukienki i spódnice, czy raczej stawiasz na spodnie? Zwróć także uwagę na to, w jakim stylu urządziłaś swoje mieszkanie, jakie magazyny i czasopisma czytasz z przyjemnością? Zastanów się, jakie restauracje odwiedzasz oraz jakie gwiazdy śledzisz na Instagramie? Poskładaj sobie wszystkie informacje w jednym pliku i postaraj się na ich podstawie ustalić, jakie kolory, tekstury i formy inspirują Cię najbardziej oraz jaki styl jest odpowiedni dla Ciebie.

Jak wygląda Wasz lokal weselny?

Wygląd i styl w jakim utrzymany jest Wasz lokal weselny odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiednich dekoracji ślubnych. Folkowa, sielska stodoła nijak nie pasuje do bogatych, glamourowych dekoracji, natomiast industrialne przestrzenie idealnie dopełnią dekoracje luźne, nieuczesane i asymetryczne dekoracje z dużą ilością zieleni. Wybierając barwy przewodnie, nie musisz decydować się na całość w jednym kolorze – dobrym wyborem jest wybór kilku odcieni tego samego koloru i wkomponowanie go we wszystkie elementy dekoracyjne – poczynając na kwiatach, poprzez backdrop, kompozycje na stołach, na poligrafii ślubnej kończąc.

Bardzo elegancko czy na luzie? Jak uroczysty ma być Twój ślub i wesele?

Zamknij oczy i wyobraź sobie swój wielki dzień. Czy Twoi goście mają na sobie garnitury i wieczorowe suknie, czy raczej koktajlowe sukienki i letnie marynarki w stylu garden party? Jeśli postawisz na bardziej formalny strój, musisz zadbać o to, aby całość dodatków współgrała z ogólnym stylem – postaw na obrusy wysokiej jakości, dekoracje kwiatowe oraz tło za Parą Młodą w klimacie glamour. Nieco mniej formalny strój pozwoli Ci również na większą swobodę w wyborze dekoracji – dobrym wyborem będą tu lekkie dekoracje w stylu boho i rustykalnym.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Benia piątek, 29 wrzesień 2017 15:13 napisane przez Benia

    styl powinien być pasujacy do młodych. ja np nie wyobrażam sobie urządzić przyjęcia w stodole jakiejś, a wiem ze niektórzy tak robią. My szukaliśmy czegoś eleganckiego z klasa i wpadliśmy na Pałac Wiśniewski w Piekarach Śląskich. Bardzo nam odpowiada bo wszystko jest na miejscu - jedzenie, noclegi i zabawa. Dzięki temu częśc dodatkowej orrganizacji nam odpada :)

Skomentuj