Jak usadzić gości na weselu?

Usadzenie gości na weselu wymaga czasem wręcz strategicznych umiejętności. Zwłaszcza, jeżeli pomiędzy niektórymi z nich panują skomplikowane relacje. Wiadomo, życie różnie się układa - rozwiedzeni rodzice, pokłóceni wujkowie . Poniżej kilka rad, które pomogą Wam zaplanować układ stołów, tak by wszyscy dobrze się bawili.

organizacja wesela, usadzenie gosci, goscie na weselu, strategia weselna

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę

Układ sali i usadzenie gości weselnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Kiedy będziesz miała już gotową listę gości, zorientuj się, ile stołów masz do dyspozycji, jakie (okrągłe czy podłużne) i w jakim ułożeniu. Większość sal dysponuje gotowymi rzutami  - poproś o ich przesłanie.

Nie usadzaj starszych osób blisko parkietu

Musisz wziąć pod uwagę seniorów na twoim weselu - nie usadzaj ich za blisko parkietu i głośnej muzyki. Z pewnością woleliby oddać się rozmowie w spokojniejszych warunkach. Jeżeli masz możliwość usadzenia starszyzny w miejscu cichym ale z dobrym widokiem na parkiet, tak by mogli obserwować tańczące pary i bawiących się Gości - zrób tak, to rozwiązanie idealne.

Mieszanie towarzystw

Chcąc, by Twoi goście się poznali się naturalnie, postaraj się wymieszać towarzystwo. Nie sadzaj grupy swoich znajomych przy jednym stoliku, spróbuj zmiksować swoje towarzystwo z kolegami swojego przyszłego męża. Dzięki temu, zmusisz ich do wspólnej interakcji i zapoznania się ze sobą. A nóż widelec okaże się, że Twoje wesele będzie początkiem ciekawych relacji i nowych więzi.

Single na weselu

Zastanów się czy tworzenie stolika dla singli jest dobrym pomysłem. Niektórzy z nich mogą się poczuć obrażeni lub pomyślą, że w nachalny sposób chcesz ich swatać. Najlepszym wyjściem, będzie zapytanie koleżanki singielki co o tym myśli, czy wolałaby siedzieć pośród par i innych stolików, czy jednak chętnie zajęłaby miejsce przy stole, przy którym bez obciachu może zatańczyć z kolegą obok, bez obaw na to, że jego narzeczona będzie zazdrosna.

Dziecięcy stół

Jeżeli spodziewasz się sporo dzieci, stwórz dla nich osobny stół. Gwarantujemy, że rodzice swoich pociech będą Ci bardzo wdzięczni za możliwość spędzenia czasu we dwoje i chwili odpoczynku. Ułatwisz też obsłudze podanie dziecięcych posiłków, dzięki temu wszystko przebiegnie sprawnie. Możesz też pomyśleć nad innymi upominkami na dziecięcym stole i przygotowaniem dla nich kolorowanek, gier czy innych aktywności.

organizacja wesela, usadzenie gosci, goscie na weselu, strategia weselna

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj