Przygotowania do ślubu a codzienne obowiązki: wykorzystaj te rady!

Praca, prowadzenie domu, przymierzanie sukienki, zapraszanie gości weselnych i ślubnych, poszukiwania idealnego wystroju sali na tę najważniejszą noc… Lista przedślubnych obowiązków do wypełnienia jest naprawdę bardzo długa. Jak pogodzić normalne życie z tym najpiękniejszym w życiu przedsięwzięciem? Oto kilka porad!

 ślub wesele plenerowe porady inspiracje zakupy ślubne ślub online

Ty i narzeczony chcecie każdego gościa weselnego zaprosić osobiście? Inspiracji do idealnego wystroju na przyjęciu weselnym szukasz całymi dniami? A może nie potrafisz się zdecydować, dokąd pojechać w podróż poślubną i to dodatkowo zajmuje Twój cenny czas? Pomiędzy spotkaniami z firmą cateringową, ustalaniem menu na przyjęcie, przymiarkami sukienki naprawdę trudno czasem znaleźć czas na pracę, normalne życie towarzyskie i rodzinne oraz prowadzenie domu. Oto kilka sprytnych trików, które pomogą Ci dokonać niemożliwego.

Zakupy online – oszczędzasz całe godziny

Nie masz czasu na kilkugodzinną wycieczkę do supermarketu albo gotowanie? Skorzystaj z oferty sklepów i firm cieszących się zaufaniem klientów, na przykład firmy Pyszne.pl zajmującej się dostarczaniem gotowych dań pod wskazany adres bądź też z supermarketów online, jak Tesco, Piotr i Paweł lub Frisco. Opinie o zakupach spożywczych w sieci są bardzo korzystne, a sprawdzisz je, na przykład śledząc media społecznościowe i specjalne rankingi.

Ubiegłoroczny plebiscyt wygrał supermarket Frisco, opinie o sklepach Piotr i Paweł oraz Auchan były niemal tak samo dobre. W rankingu brane są pod uwagę obiektywne kryteria, jak elastyczność dostawy (wygrał sklep Piotr i Paweł), jakość i ilość dostępnego asortymentu (wygrał market Frisco), opinie o jakości dostawy, w tym sposobu zapakowania (najlepiej wypadły sklepy Auchan i Frisco) i wiele innych.

Kupując online lub zamawiając kolację z dostawą do domu oszczędzasz całe godziny, a dodatkowo transakcji możesz dokonać w dowolnym miejscu i czasie – na przykład podczas wizyty u kosmetyczki lub wracając autobusem do domu.

Gotuj i sprzątaj z głową

W gorącym okresie przed samym ślubem musisz się niestety pogodzić z tym, że Twoje mieszkanie może czasem nie być idealnie posprzątane. Możesz poszukać pomocy na zewnątrz i wynająć kogoś, kto posprząta za Ciebie, ale jeśli z jakichś powodów nie podoba Ci się takie rozwiązanie, postaraj się stosować zasadę „15 minut dziennie”.

Jeśli właśnie tyle czasu poświęcisz na chociażby przysłowiowe „ogarnięcie” mieszkania, będzie ono wyglądać o wiele lepiej, niż jeśli zrezygnujesz w przedbiegach, zniechęcona nadmiarem pracy. Taką samą strategię przyjmuj w kuchni – jeśli masz czas, aby coś ugotować, postaraj się, aby było to danie, które może dłużej postać w lodówce. Jeśli jednak zupełnie nie masz ani czasu, ani ochoty na przyrządzanie posiłku, po prostu zaproś narzeczonego na romantyczną kolację na mieście.

Artykuł zewnętrzny

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj