Wiosenna Panna Młoda – na to powinnaś być przygotowana

Zdecydowaliście się na ślub wiosenną porą roku? Już za kilka tygodni będziesz stała na ślubnym kobiercu i przysięgała miłość swojemu ukochanemu? Gratulacje! Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, to czas przebudzenia i narodzin życia, ale i także czas przewrotnej pogody. Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę jako wiosenna Panna Młoda? Podpowiadamy!

Bądź przygotowana na deszcz

Znacie to powiedzenie – "w marcu jak w garncu", kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" oraz "w maju jak w gaju". Każde z nich sugeruje jedno – wiosna bywa nieprzewidywalna ;). Jeśli Wasz ślub i wesele odbywają się w lokalu, nie ma większych komplikacji nawet przy deszczowej pogodzie, jednak jeśli całość odbywa się w plenerze, musisz przygotować się na każdą ewentualność. Organizując wesele w namiocie, ustal z jego właścicielem możliwość wstawienia nagrzewnic lub, w przypadku fatalnej pogody, zaplanujcie rozwiązanie awaryjne w postaci przeniesienia imprezy do wnętrza lokalu. Nie spiesz się, wybierając rozwiązania zastępcze – nawet jeśli pogoda spłata Ci figla i Twoje wymarzone wesele w plenerze nie dojdzie do skutku, wybierz taką alternatywę, która w dalszym ciągu będzie odpowiadała Twoim założeniom.

Uważaj na owady

Szczególnie, jeśli zdecydowałaś się na ślub w plenerze lub wesele na świeżym powietrzu. Wybudzone z zimowego letargu owady będą gromadzić się przy kwiatach oraz będą lgnąć do odzieży gości w jasnych kolorach. Dobrze jest więc wziąć to pod uwagę podczas wybierania bukietu ślubnego oraz dekoracji na stołach i postawić na mniej aromatyczne i atrakcyjne dla owadów kwiaty.W maju pojawią się również pierwsze komary, dlatego dobrze jest mieć przy sobie spray na owady i w razie konieczności, nie zawahać się go użyć. Powinnaś także zwrócić uwagę na perfumy, jakich używasz – słodkie, owocowo-kwiatowe zapachy będą działały na owady jak miód, dlatego w dniu ślubu postaw na nieco bardziej wyrafinowany zapach z mniejszą nutą słodyczy.

slubne confetti, slub w parkuZdjęcie - Namysław Tomaka

Patrz pod nogi :)

Brzmi zabawnie? Wcale nie! Jak już pisałyśmy, pogoda na wiosnę lubi płatać figle, a co za tym idzie, zmieniać aurę w przeciągu kilku chwil. Zwróć szczególną uwagę na podłoże, po jakim stąpasz – świeżo zazieleniona trawa może ubrudzić brzeg sukni, podobnie jak mokra od deszczu roślinność może ją zamoczyć, co na niektórych materiałach może pozostać widoczne nawet po wyschnięciu. Kolejna rzecz, która może zagrażać czystości Twojej sukni ślubnej to oczywiście błoto. Wiosenna ziemia jest wilgotna od porannej rosy, ale i także od częstych opadów, dlatego zwróć szczególną uwagę na to, gdzie stąpasz. Jeśli wiesz, że musisz przejść kawałek po nieutwardzonej powierzchni, poproś swoją druhnę o przypilnowanie tyłu sukni, a Ty sama unieś lekko przód i stąpaj delikatnie, aby uniknąć błotnych odprysków które będą trudne do wyczyszczenia.
Zdjęcie - Black Tree Studio

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj