Auto czy dorożka - czym jechać do ślubu

Mężczyźni trochę gorzej radzą sobie z kolorami, kwiatkami i ślubnymi "duperelami", dlatego bardzo często migają się od pomocy i z reguły wolą się nie wtrącać w organizację wesela . Jest jednak jeden punkt imprezy, w którym Twój narzeczony powinien pomóc Ci z większą ochotą, niż dobieranie koloru serwetek do kwiatów - samochód ślubny.

Zdjęcie - LMFOTO

Kiedy już zdecydujecie, w jakim stylu chcecie zorganizować wesele,  będzie wam łatwiej zdecydować o tym, CZYM pojedziecie do kościoła. Niektórzy pragną, by wszystko było eleganckie i dopięte na ostatni guzik, dlatego myślą o wypożyczeniu luksusowego auta, ale zdarzają się również pary które podchodzą do tematu nieco luźniej i wybierają na przykład rower.

Karoca

Marzenia o Księciu na białym koniu mogą ziścić się w postaci karocy, koszt wypożyczenia bryczki na ślub waha się między 500 zł a 1500 zł. Jest to dość ekstrawagancki pomysł w klasycznym, bajkowym stylu. Idąc o krok dalej, możecie zaplanować ślub w górach, w okresie zimowym, i podjechać pod kościół saniami. Przejażdżka kuligiem byłaby niezłą atrakcją dla gości weselnych i dobrym pomysłem na przetransportowanie ich na miejsce wesela.

Samochód

Jeżeli nie jesteś zwolenniczką kuligów, powóz konny wydaje Ci się banalny albo po prostu nie pasuje do wizji Twojego ślubu, zapewne zaczniesz myśleć o wypożyczeniu auta. Wypożyczalnie są pełne różnych marek samochodów, od szybkich, efekciarskich ferrari i porsche, aż po odrestaurowane klasyki. Wachlarz proponowanych modeli jest niezwykle szeroki. Cena wypożyczenia auta waha się mocno ze względu na miejsce, czas i oczywiście markę.

Zdjęcia - LMFOTO

Przed wycieczką do wypożyczalni, zastanów się jednak dwa razy - może masz w swoim gronie znajomych fanatyka motoryzacji , bogatego wuja, który lubuje się w egzotycznych autach, a może Dziadek Twojego lubego po nocach gmera w garażu przy swojej ukochanej syrence? Jeżeli nie masz dokładnie sprecyzowanych wymagań, możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, korzystając z pomocy kogoś bliskiego, robiąc mu jednocześnie przyjemność, doceniając jego pasję ;).

Zdjęcie - LMFOTO

Zdjęcie - LMFOTO

Rower

Lubicie niekonwencjonalne rozwiązania? Żyjecie ekologicznie? Zdecydowałaś się na naturalny, dziewczęcy wianek i generalną wizję ślubu w rustykalnym klimacie ? Rower będzie zaskakującym dopełnieniem całości. Jeżeli jesteście pro ekologiczni lub zdecydowaliście się na ślub niskobudżetowy i to w okresie letnio/wiosennym, będzie to dla was świetne rozwiązanie. Goście na pewno docenią waszą kreatywność i poczucie humoru. Możecie pomyśleć nad tandemem, który dodatkowo będzie symbolem waszej miłości i dowodem na to, jak dobrze się dogadujecie.

Helikopter

W dzisiejszych czasach nie brakuje możliwości, wystarczy porządny zasób portfela i można szaleć do woli. Zdawałoby się, że nie ma już rzeczy niemożliwych, niektóre są po prostu bardziej kosztowne. Mając do wydania sporą sumę pieniędzy i luksus nieprzejmowania się ślubnym budżetem, możecie kombinować i puścić wodze fantazji. Chcąc zrobić wrażenie na gościach i sprawić, by nie zapomnieli tego wieczoru do końca życia, powinnaś zadbać o spektakularne atrakcje. Jedną z nich może być helikopter! Gwarantujemy, że poczujesz się jak Anastasia z filmu "50 shades of Grey" i stworzysz piękne otwarcie wystawnej ceremonii w stylu Rockefellerów. Jednak taka ekstrawagancja zobowiązuje, zanim zamówisz helikopter, musisz wybrać miejsce ceremonii tak, by było odpowiednio przystosowane do lądowania.

Cokolwiek nie postanowicie, musicie pamiętać o transporcie dla rodziców i gości weselnych. W tym temacie również jest wiele możliwości, a wszystko zależy od tego, jaka odległość dzieli kościół i dom weselny. Rozważcie dokładnie każdą z możliwość, a na pewno podejmiecie trafną decyzję. Powodzenia!

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj