4 najczęstsze błędy przyszłych Panien Młodych

Każda kobieta marzy o dniu zaręczyn, wyobraża sobie, jak wszystko będzie wyglądało, kiedy jej ukochany padnie na jedno kolano, wyzna jej miłość i wręczy pierścionek. Po znamiennym "tak" i przyjęciu pierścionka zaręczynowego rusza lawina przygotowań do dnia ślubu i wesela.

bukiet ślubny makijaż ślubny inspiracje ślubne ślub wesele przyjęcie ślubne porady trendy ślubneMakijaż ślubny - Jovanka Czarnik
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Jakie błędy najczęściej popełniają świeżo zaręczone przyszłe Panny Młode i jak ich uniknąć? Podpowiadamy!

Informowanie wszystkich znajomych o zaręczynach za pomocą Facebooka

Wiemy, że wiele z Was, drogie przyszłe Panny Młode nie może żyć bez mediów społecznościowych i pierwszą Waszą myślą po otrzymaniu pierścionka jest zrobienie tak zwanego "selfie" i obwieszczenie faktu zaręczyn całemu światu właśnie za pomocą tej platformy społecznościowej. Rozumiemy Waszą ekscytację, jednak zanim to zrobicie, zastanówcie się trzy razy. Warto cieszyć się tą chwilą, choćby przez moment, tylko w najbliższym gronie, dlatego nim opublikujecie zdjęcie z najcenniejszą błyskotką na palcu, zastanówcie się, jak chcecie przekazać nowinę Waszym najbliższym. Rodzice powinni oczywiście zostać zawiadomieni w pierwszej kolejności, podobnie jak najbliższa rodzina i przyjaciele. Nie chcecie przecież, aby mieli do Was pretensje, że dowiadują się o tak ważnym wydarzeniu w Waszym życiu z portalu społecznościowego, prawda?

Pomijanie tematu budżetu weselnego

Zanim wpadniecie w wir ślubnych i weselnych przygotowań, zastanówcie się, ile tak naprawdę chcecie ( a przede wszystkim – jesteście w stanie) wydać na ten ważny dzień. Usiądźcie i porozmawiajcie ze sobą, pomyślcie nad tym, czy chcecie opłacić zarówno ślub, jak i wesele samodzielnie, czy może liczycie na wsparcie rodziców – jeśli tak, to w jakim zakresie? Dopiero kiedy już ustalicie Wasz budżet, pomyślcie o dalszych przygotowaniach. Dzięki temu będzie Wam łatwiej dokonać selekcji podwykonawców a także wybrać najkorzystniejsze oferty spośród rozważanych domów weselnych.

Upieranie się tylko na jedno miejsce weselne lub jedną datę ślubu

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez świeżo zaręczone Pary, dlatego warto dogłębnie go rozważyć. Decyzja o wyborze odpowiedniej daty ślubu i wesela może być trudna, jednak nie pozwólcie sobie na ustalenie tylko jednej, jedynej daty i jedynego lokalu weselnego "bo tak". Przede wszystkim, zdecydujcie o tym, jak długo chcecie czekać na ślub – czy koniecznie chcecie wziąć go jak najszybciej, czy może wolicie przygotować się do tego ważnego dnia i wybieracie datę na rok lub dwa do przodu? Jeśli postawicie na bardziej odległą datę, oczywiście – macie większe pole do manewru przy wyborze zarówno miejsca, jak i większości podwykonawców. Jeśli chcecie wziąć ślub najszybciej jak to możliwe, wymarzona przez Was data lub upatrzone dawno temu miejsce mogą być już zarezerwowane. W takim wypadku, warto pomyśleć nad kilkoma datami i wysyłając zapytania do Waszych podwykonawców, od razu pytać o ich dostępność w danym terminie. Możecie także rozważyć organizację ślubu w piątek lub niedzielę – z reguły są to nieco mniej oblegane terminy – zarówno pośród lokali weselnych, jak i większości ślubnych podwykonawców.

Chęć przygotowania wszystkiego samodzielnie i brak umiejętności proszenia o pomoc

Przyszłe Panny Młode dzielą się na dwie główne kategorie – perfekcjonistki, które chcą przygotować cały ślub i wesele samodzielnie, osobiście pilnując każdego, najmniejszego szczegółu oraz na takie, które z góry zakładają zatrudnienie wedding plannera lub proszą o pomoc w organizacji rodzinę i znajomych. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, bardzo łatwo możesz popełnić ten błąd. Tak, wiemy, że to Twój najważniejszy dzień i tak, wiemy, że bardzo zależy Ci na tym, aby był on idealny, jednak kiedy coś nie idzie po Twojej myśli lub, po prostu – z czymś sobie nie radzisz, nie bój się poprosić o pomoc. To żadna ujma w honorze, nikt także nie stwierdzi, że jesteś niezaradna, jeśli na którymś z etapów przygotowań poprosisz o wsparcie. Pomyśl o tym w ten sposób – na pewno masz wśród swoich najbliższych bardzo zaangażowane i oddane osoby, które z ogromną przyjemnością wspomogą Cię w przygotowaniach do dnia Twojego ślubu i wesela. Podziel się z nimi częścią obowiązków, pozwól sobie pomóc i towarzyszyć – na pewno będą dla Ciebie wielkim wsparciem, ale i także poczują się ważni – w końcu pomagają Ci w planowaniu jednej z najpiękniejszych chwil Twojego życia!

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj