Jak zaplanować usadzenie gości weselnych

Proces przygotowania listy gości oraz ich usadzenia wcale nie jest taki prosty, jakby się to mogło wydawać.

stolik młodej pary dekoracje ślubne aranżacje ślubne kwiaty świece ślub wesele Młoda para pomysły inspiracje ślubneZdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Poligrafia ślubna - Metier

Wybierając odpowiednie miejsce dla Waszych gości, musicie zadbać o kilka ważnych spraw, aby każda z zaproszonych przez Was osób bawiła się jak najlepiej na Waszym przyjęciu weselnym. Jak to osiągnąć? Podpowiadamy!

Nie rozdzielaj znajomych

Pary Młode często decydują się na rozdzielenie znajomych zaproszonych na wesele, aby skłonić ich do rozmowy i poznania innych gości, co niestety nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Planując układ stolików i usadzenie zaproszonych przez Was osób, weźcie pod uwagę to, aby przy jednym stoliku siedziały przynajmniej dwie znające się osoby. Dzięki temu nikt z Waszych gości nie poczuje się samotny i wyalienowany.

Zadbaj o komfort starszych gości

Osoby w podeszłym wieku z zasady męczą się nieco szybciej niż Wasi młodsi goście, dlatego znacznie więcej czasu spędzają na rozmowie niż wirując w tańcu na parkiecie, dlatego miej to na uwadze, przygotowując układ stolików. Zarezerwuj dla nich stolik w odpowiedniej odległości od parkietu i orkiestry, który będzie nieco spokojniejszy i umożliwi swobodna rozmowę.

Stolik dla singli to nie do końca dobry pomysł

O ile tworząc taki stolik Młodzi nie mają złych intencji, o tyle taka segregacja może zostać źle odebrana przez Waszych gości. Zamiast na siłę usadzać wszystkich "niesparowanych" gości przy jednym stole, dołącz ich do stolików, przy których siedzą inne pary a także inni single. Takie rozwiązanie pozwoli im nawiązywać nowe znajomości i relacje nie tylko z wolnymi osobami, ale i także małżeństwami i parami, przez co nie będą czuli się w żaden sposób kategoryzowani.

Przygotuj stolik dla dzieci

Zapraszacie dzieci na Wasze wesele? Jeśli wśród Waszych gości weselnych będa dzieci lub młodzież w podobnym wieku, to zadbajcie o stolik, przy którym będą mogli wspólnie spędzać czas. Jeśli są w wieku pozwalającym na samodzielną konsumpcję, rozmowę i zabawę, taki zabieg pomoże im się zintegrować i miło przeżyć Wasze wesele.

Nie odkładaj usadzenia gości na ostatnią chwilę

Wiemy, że organizacja ślubu i wesela jest bardzo czasochłonna, jednak zostawianie usadzenia Waszych gości weselnych na ostatnią chwilę nie jest dobrym posunięciem. Pomyśl o tym już na etapie tworzenia listy gości i podziel zaproszone osoby na odpowiednie kategorie już w chwili, kiedy potwierdzą Wam swoje przybycie. Takie działanie zaoszczędzi Wam mnóstwo stresu i niepotrzebnej krzątaniny.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj