5 rzeczy, o które nie powinnaś prosić swojej wedding plannerki

Wedding plannerka często sprawia wrażenie osoby, która pstryknięciem palców, dokonuje niemożliwego i spełnia każde marzenie Panny Młodej.

wedding planner porady inspiracje ślub wesele panna młoda młoda para ślub wesele Zdjęcie - Marcin Romański

Pomoc wedding plannerki jest warta każdego grosza, ale czy na pewno zrobi dla Ciebie wszystko? Podpowiadamy, o co nie należy prosić swojej koordynatorki ślubnej.

Wedding planner to nie terapeuta

Kłócisz się z mamą lub narzeczonym? Wedding planner to nie mediator, negocjator, ani psychoterapeuta. O ile temat nie dotyczy samego planowania ceremonii, nie wciągaj swojego konsultanta w prywatne sprawy, czasem lepiej, żeby o pewnych rzeczach nie wiedziała.

Wedding planner to nie Twój chłopiec na posyłki

Wedding planner, to także nie jest Twój prywatny sługa ;) Jeżeli już chcesz zrzucić na niego dodatkowe obowiązki tj. odbiór dziadka z lotniska i dowóz do kościoła, czy opieka nad Twoimi ukochanymi psami w dniu ślubu – po pierwsze: zapytaj czy nie ma z tym problemu, po drugie: spodziewaj się, że za takie dodatkowe obowiązki, może zostać doliczona osobna kwota. Pamiętaj, że to dodatkowy czas i pieniądze (benzyna, parkingi itd.), które musi poświęcić na realizację Twoich dodatkowych zaleceń.

Wedding planner to nie całodobowa infolinia

O ile nie jest to Twój dzień ślubu, to pamiętaj, że wedding planner jest dostępny w standardowych godzinach pracy – nie odpisze na Twój SMS wysłany w panice o 5 rano i nie musi odebrać telefonu o północy. Często nie jesteś jedyną Panną Młodą, więc musisz zaakceptować fakt, że nie w każdy dzień będzie do Twojej dyspozycji (wedding planner to też człowiek - ma rodzinę i też należy mu się czas wolny).

Wedding planner ma tylko jedną parę rąk

Pamiętaj, że jeżeli chcesz w dniu ślubu dodać kilka nadprogramowych obowiązków swojej ślubnej konsultantce, musisz ją powiadomić przed weselem, by miała okazję w razie potrzeby zatrudnić pomoc. Dla przykładu – zapakowanie 100 podarków dla gości weselnych, ustawienie stołów i winietek czy przygotowanie słodkiego stołu, to dla jednej osoby dużo pracy, a pamiętaj, że i tak ma już w ten dzień ogromną ilość rzeczy do zapamiętania i dopilnowania!

Wedding planner to też człowiek

Jeżeli zmieniasz swoją koncepcję ślubu 15 razy, nie dziw się, że na 16 wersję Twoja konsultantka nie reaguje z entuzjazmem. Pamiętaj także, że czasem jest jej ciężko Ci odmówić, nawet jeśli masz najbardziej absurdalną prośbę.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj