Ślubne dylematy czyli rzeczy na które Wasi goście weselni nie zwrócą uwagi

Organizując własny ślub i wesele staramy się, aby wszystko było przygotowane perfekcyjnie a każdy, nawet najmniejszy szczegół wpasował się idealnie w nastrój weselny. Czasami wydaje nam się, że któryś z detali jest ważniejszy od innych i to właśnie na nim skupi się cała uwaga gości weselnych, jednak po wszystkim okazuje się, że nikt nawet go nie zauważył i jest nam przykro.

ślub wesele dylematy porady ślub kościelny ślub plenerowy plener ślubny porady inspiracje ślubne sos Zdjęcie - Namysław Tomaka

Zebraliśmy listę rzeczy, do których goście weselni nie przywiązują szczególnej uwagi – oto one!

Zaproszenia ślubne

Nieprawdopodobne, prawda? Wydawałoby się, że jedna z pierwszych rzeczy świadcząca o Waszym ślubie (oczywiście, zaraz po pierścionku zaręczynowym!) będzie istotna, jednak uwierzcie nam – nikt z Waszych gości weselnych nie będzie debatował nad wybraną przez Was czcionką a także fakturą i jakością papieru z zaproszenia. Powiemy więcej – mało kto będzie pamiętał jego wygląd. Skończy się na tym, że zaproszenie znajdzie się na lodówce, przypięte magnesem, a Wasi goście i tak zapewne zapomną odesłać Wasze RSVP w terminie :).

Oczepinowe zwyczaje – podwiązka i bukiet ślubny

Zróbcie mały eksperyment – spróbujcie sobie przypomnieć, jak wyglądała podwiązka Panny Młodej z ostatniego wesela na którym byliście? Czarna dziura, co? A może pamiętacie, jak wyglądał jej bukiet? No właśnie – sami widzicie, że są pewne rzeczy, które będą ważne dla Pary Młodej, a o których goście zapomną w mgnieniu oka, dlatego nie przejmujcie się tym, co ktoś powie jak zobaczy bukiet lub podwiązkę w trakcie oczepin – to Wasz dzień i wszystko ma się podobać przede wszystkim – Wam.

Dekoracje sali weselnej

Oczywiście nie mamy na myśli tego, żebyście nie przywiązywali wagi do udekorowania sali, tylko zróbcie to dla siebie – Wasi goście i tak nie zauważą braku drogich kwiatów i nie zwrócą uwagi na idealnie dopasowane kolorystycznie obrusy do wstążek w bukietach. Dekoracja ozdobi i uświetni miejsce, w którym odbywa się Wasze wesele, ale w końcu i tak jest tylko tłem dla Was i Waszej miłości.

Prezenty dla gości

Podziękowania dla gości, które rozdacie po przyjęciu są idealnym pomysłem na uhonorowanie przybyłych jednak trzeba to powiedzieć – mogą być także bardzo drogie. Wiele Par Młodych wydaje setki złotych na drobiazgi na podziękowanie, o które goście zwyczajnie nie dbają, lub mogą nawet nie zabrać ich ze sobą do domu. Wybierając podziękowania dla gości, weźcie pod uwagę coś symbolicznego a jednocześnie przydatnego i coś, co nie zrujnuje doszczętnie Waszego budżetu weselnego.

Księga gości

Księga gości z odciskami palców Waszych gości weselnych może wydawać się świetnym pomysłem, jednak nikt z gości nie będzie myślał o tym, jak długie powinny być dołączone do odcisku życzenia albo gdzie wkleić zdjęcie z Polaroida. Tak właściwie – mało który z nich poprosi o pokazanie księgi odwiedzając Was w domu po weselu. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zwyczajna, najprostsza księga gości, gdzie każdy z nich zostawi swój podpis i napisze po prostu – "wszystkiego najlepszego"!

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj