Jak przygotować udane wesele?

Najwięcej ślubów odbywa się latem i nic dziwnego – o tej porze roku najłatwiej o piękną pogodę, dlatego wiele par decyduje się na zorganizowanie uroczystości i przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy impreza odbywa się w ogrodzie, czy w lokalu, z całą pewnością jej przygotowanie wymaga sporego wysiłku.

Tradycyjnie, czy z motywem przewodnim?

Wiele par decyduje się na dekoracje nawiązujące do motywu przewodniego całego wesela – tajemniczy ogród, styl rustykalny, elegancki, a może romantyczny? Wszystko oczywiście zależy od upodobań Młodej Pary. Niektórzy wybiorą temat nawiązujący do historii związku, zaś inni ulubiony kwiat lub kolor. Bardzo często taki motyw pojawia się w bukiecie Panny Młodej, dekoracjach auta i sali weselnej. Jeśli planujecie przyjęcie w określonym stylu, weźcie pod uwagę sezonowe kwiaty i owoce, które będą ławo dostępne. Miłym gestem będzie podarowanie gościom niewielkich upominków. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są słodycze – eleganckie opakowania na cukierki znajdziecie na stronie Godanparty.pl.

Pod chmurką czy w lokalu?

Piękna letnia pogoda zachęca do świętowania uroczystego dnia ślubu na świeżym powietrzu. Przyjęcie w ogrodzie lub parku to doskonała okazja do zorganizowania ciekawych atrakcji, jak wypuszczenie gołębi, balonów z helem, a wieczorem - pokaz teatru ognia lub fajerwerków. Otaczająca zieleń będzie dodatkowo stanowić najlepszą dekorację. Oczywiście takie przyjęcie wymaga niemało przygotowań – trzeba zorganizować parkiet do tańczenia, namioty chroniące gości w razie pogorszenia pogody, a także zapewnić catering. Niektóre lokale oferują organizację wesel w otaczających je parkach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie trzeba martwić się o gorące posiłki. Przyjęcie w domu weselnym wymaga mniej przygotowań, a ewentualne pogorszenie się pogody również nie będzie problemem.

Dobra zabawa – jak ją zagwarantować?

Żadne wesele nie może obejść się bez dobrej muzyki, dlatego warto nieco więcej czasu poświęcić na poszukiwania odpowiedniego zespołu muzycznego albo DJ’a. Ważne jest, aby osoby odpowiadające za muzykę na przyjęciu potrafiły dostosować jej rodzaj do upodobań gości. Zazwyczaj seniorzy wolą nieco starsze przeboje, zaś młodzież najlepiej bawi się przy najnowszych hitach. Oczywiście nie jest to regułą, dlatego dobry DJ potrafi na podstawie obserwacji odgadnąć jakie utwory będą w konkretnym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Idealnie jest, kiedy dodatkowo potrafi on zachęcić gości do wspólnej zabawy oraz poprowadzić oczepiny. Jeśli na weselu będą obecne dzieci, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie najmłodszych uczestników zabawy.

Dobry plan to podstawa

Jeśli czeka Was zaplanowanie wesela, warto przygotować sobie specjalny kalendarz zadań do wykonania. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że niczego nie pominęliście, a tym samym organizacja przyjęcia będzie mniej stresująca. Pamiętajcie, że poszukiwanie sali, kamerzysty, fotografa czy zespołu muzycznego trzeba zacząć dużo wcześniej przed zaplanowanym ślubem, bo latem wiele terminów bywa już zajętych.

Tekst i zdjęcia: GoDan

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj