Jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela

Ustalanie motywów przewodnich ślubu i wesela stało się szalenie modne jakiś czas temu i wciąż jest bardzo popularne pośród Młodych Par. Oczywiście, motyw przewodni nie musi być mocno widoczny, jednak zebranie pomysłów związanych z Młodą Parą jest bardzo pomocne przy nadawaniu tonu i budowaniu stylu ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego.

motyw przewodni wesela wesele ślub porady ślubne inspiracjeŚlub i wesele z motywem rowerowym
Zdjęcie - Marcin Romański
ślub wesele motyw przewodni pomysł na ślub na wesele jakie kolory jakie motywy przewodnie lawendowe pole pole pełne lawendy lawenda motyw ślubu
Ślub i wesele z motywem lawendy
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
ślub wesele motyw przewodni pomysł na ślub na wesele jakie kolory jakie motywy przewodnie maroko egzotyka Ślub i wesele z motywem Maroka
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Aby zdecydować, co do Was pasuje, koniecznie musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które znajdziecie poniżej.

Gdzie odbywa się ślub i wesele?

To bardzo ważne, aby pamiętać o miejscu ślubu i wesela wybierając jego motyw przewodni – znacznie łatwiej dopasować dekoracje do konkretnego miejsca niż szukać lokalu mając w głowie pomysł na ozdoby. Znając charakterystykę miejsca, będziecie w stanie dobrać odpowiednie dodatki i dekoracje tak, aby razem z miejscem stworzyły spójną całość.

Formalne przyjęcie weselne czy luźna zabawa?

Jak wyobrażacie sobie Wasze przyjęcie weselne? Czy będzie to bardzo eleganckie przyjęcie, a może raczej nieco bardziej casualowa wariacja na temat tradycyjnego przyjęcia weselnego? Kiedy już podejmiecie decyzję co do charakteru wesela, znacznie łatwiej będzie wybrać Wam motyw przewodni ślubu i przyjęcia.

Kim jesteście?

Usiądźcie razem i zastanówcie się, jakie słowa najlepiej opisują Was jako parę. Czy macie wspólne zainteresowania? Może uprawiacie jakieś sporty albo pasjonujecie się podróżami? Taka dyskusja zadziała jak trampolina dla pomysłów na inspiracje ślubne.

Jakie kolory lubicie najbardziej?

Rozejrzyjcie się po Waszym mieszkaniu – w jakich kolorach utrzymane są Wasze wnętrza? Jakie kolory nosicie na co dzień? Kto jest Waszym ulubionym projektantem wnętrz lub mody? Wasze wesele powinno być spójne z Waszym poczuciem estetyki, dlatego w pierwszej kolejności przyjrzyjcie się swoim codziennym wyborom.

Co będzie za 10-20 lat?

Dzień ślubu i wesela zapadnie w Waszą pamięć na całe życie, dlatego wybierając motyw przewodni ślubu i wesela zastanówcie się, co będziecie czuli, oglądając zdjęcia z Waszego ślubu powiedzmy, za 10, 20 lat? Przemyślcie dobrze sprawę, żeby później niczego nie żałować. 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj