Jak zaplanować ślub i wesele aby niczego nie żałować

Ostatnia rzecz, o jakiej chce myśleć Panna Młoda, to zastanawianie się, co mogła zrobić inaczej w dniu ślubu i wesela. Nie zawsze wszystko udaje się zrobić dokładnie tak, jak sobie wymarzyłaś, jednak aby uniknąć wspominania ślubu i wesela w kontekście tego, co zrobiłabyś inaczej, przygotowałyśmy dla Ciebie kilka porad – oto one!

suknia ślubna para młoda małżeństwo ślub wesele porady Zdjęcie - Sebastian Ścigalski

Nie zmieniaj raz podjętych decyzji

Dla przykładu – jeśli zależy Ci na konkretnym zespole muzycznym, którego stawki są wysokie, poszukaj oszczędności np. we florystyce i dekoracjach weselnych. Ustal priorytety i trzymaj się swoich założeń aż do dnia ślubu – w innym przypadku, decydując się na zbyt wiele rzeczy, które przekraczają Twoje możliwości finansowe, skończysz z nadprogramowymi kosztami, które zaburzą Twój budżet weselny.

Mierz siły na zamiary

Pamiętaj, że to Twój dzień i jedyną osobą, która powinna mieć wobec niego konkretne oczekiwania jesteś Ty sama i Twój Narzeczony. Nie staraj się zadowolić innych, w pierwszej kolejności zadbaj o realizację Twoich marzeń i oczekiwań, a dopiero później zastanów się, jak możesz uszczęśliwić Waszych gości weselnych.

Nie porównuj swojego ślubu do innych

Porównywanie swojego wielkiego dnia do ślubu swoich przyjaciół, siostry, czy kuzyna nie jest dobrym pomysłem. Nawet, jeśli ten dzień był unikatowy, miej na uwadze to, że tę wyjątkowość zawdzięczał temu, że zawierał elementy, które mają specjalne znaczenie dla Pary Młodej. Organizacja ślubu i wesela to nie zawody, najważniejsze jest to, żeby ten wyjątkowy dzień spełnił Wasze oczekiwania.

Przeżyj dzień ślubu i wesela od początku do końca

Wiemy, że poranek w dniu ślubu to wyjątkowo stresujący czas, jednak zrób wszystko, aby być obecna w tym dniu zarówno duchem, jak i ciałem. Ogranicz dostęp do internetu, przeglądanie prasy i plotek zostaw sobie na inny dzień, wyłącz komórkę. To Twój wielki dzień i na pewno tak chcesz go zapamiętać, dlatego skup się właśnie na tej chwili i osobach, które razem z Tobą będą go świętować.

Znajdź czas dla swoich gości

Niezależnie od tego, jak liczne jest Twoje wesele, upewnij się, że znajdziesz chwilę aby zamienić z każdym z gości choćby kilka słów. Twoi goście weselni przybyli na to wydarzenie specjalnie dla Ciebie, dlatego postaraj się spędzić z nimi chociaż kilka chwil.

Nie pozwól aby komplikacje popsuły Ci humor

Bądźmy szczerzy – nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, dlatego nie pozwól, by drobne komplikacje odwróciły Twoją uwagę od tego, co w tym dniu jest najważniejsze. To święto Twoje i Twojego Ukochanego, w tym dniu rozpoczynacie Wasze wspólne życie jako Mąż i Żona i na tym powinnaś skupić swoją uwagę. Drobne wpadki zdarzają się nawet najlepszym, a sprzeczki pojawiają się nawet w najbardziej zgranej i kochającej rodzinie, dlatego nie bierz niczego do siebie, ciesz się tym ważnym dniem w Twoim życiu.

Miej wszystko na piśmie

Tego scenariusza nie życzymy żadnej Pannie Młodej, jednak musisz mieć świadomość tego, że takie sytuacje mają miejsce – w ostatniej chwili dowiadujesz się, że Twoja makijażystka się rozchorowała, a zamówione wcześniej dekoracje nie dotrą na czas – bywa. Aby uniknąć problemów ze zwrotem zaliczki lub pełną rekompensatą, upewnij się, że masz wszystko na piśmie. Przy każdym spotkaniu z podwykonawcą dopilnuj tego, aby podpisać umowę i, co równie ważne, czytaj dokładnie wszystko, co podpisujesz. Dzięki temu nic nie zaskoczy Cię w dniu ślubu i wesela.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Adrianna czwartek, 15 listopad 2018 09:40 napisane przez Adrianna

    Dla mnie bardzo ważne były zaproszenia, bo te od znajomych nigdy nam się nie podobały. Miałam swój typ, ale nie wiedziałam, czego dokładnie chcę, dlatego bardzo długo szukałam. Ale w końcu decyzja padła na firmę Fiocco- super wzory i kolory no i przede wszystkim przystępne ceny :D

  • Link do komentarza Elka wtorek, 13 listopad 2018 21:10 napisane przez Elka

    Najważniejsze to wybrać dobry i sprawdzony, profesjonalny zespół. Byłam na wielu weselach, na których państwo młodzi bardzo żałowali swojego wyboru. My na szczęście zdecydowaliśmy się na zespół, który prowadził wszystkie wesela naszych przyjaciół- The Good Sound z Gdańska. Zawsze super się bawimy. Zespół zaskakuje świetnym repertuarem i dużym profesjonalizmem. Świetni ludzie, widać, że kochają swoją pracę.

Skomentuj