Czy warto korzystać z usług doradcy ślubnego?

Przygotowania do ślubu to bez wątpienia sport dla wytrwałych – organizacja imprezy życia niejednej młodej parze porządnie dała się we znaki. Tymczasem ślub sam w sobie jest już tak dużym przeżyciem, że dokładanie do niego dodatkowego stresu i troski o sprawy organizacyjne jest raczej niepożądane. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść tzw. wedding planner, czyli konsultant ślubny.

Z takiego rozwiązania korzystają najczęściej pary, które z powodu pracy zawodowej i natłoku własnych obowiązków nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie tak wielkiej uroczystości. Ale doradca ślubny wydaje się również ciekawą propozycją dla tych, którzy po prostu nie chcą martwić się o logistyczną stronę całego przedsięwzięcia lub marzą o ślubie w niekonwencjonalnym stylu. Jak zatem może nam pomóc konsultant ślubny i czy warto w ogóle go zatrudniać?

Przyjęcie z charakterem

Nawet tradycyjne, polskie wesele, może zyskać nutę oryginalności, jeżeli odpowiednio zadbamy o detale, takie jak wystrój sali, winietki, oprawę muzyczną i atrakcje dla gości. Konsultant ślubny opracuje plan wesela i wybierze niesztampowe dekoracje, które uwolnią uroczystość od banalnego nadęcia i kiczu. Wedding planner może również podpowiedzieć nam kreatywne rozwiązania, jeżeli chcielibyśmy zorganizować wesele tematyczne, np. w stylu romantycznym, hollywoodzkim czy historycznym lub industrialnym.

Stabilny budżet

Powszechnie wiadomo, że wesele nie należy do najtańszych imprez – zazwyczaj musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W dodatku w trakcie przygotowań i natłoku spraw często czyhają na nas rozmaite finansowe pułapki, nieuwzględnione wydatki i nadprogramowe koszty. Zatrudniając konsultanta ślubnego, powierzamy mu określony budżet, w którym ma się zmieścić – i nie musimy martwić się o dodatkowe spustoszenia na koncie. Co istotne, doradca z doświadczeniem w branży ma już swoją bazę sprawdzonych podwykonawców – menedżerów hotelowych, dekoratorów i florystów, zespołów muzycznych, fotografów i kamerzystów – z którymi może negocjować ceny i uzyskiwać korzystne rabaty. Już na początku współpracy konsultant zestawi nasze oczekiwania z założoną kwotą i oszacuje, czy rzeczywiście możemy sobie pozwolić na wszystkie wymarzone atrakcje w ramach danego budżetu.

Kompozycja smaków

Oprócz dobrej, tanecznej muzyki, atrakcyjnych zabaw i wzruszającej oprawy ceremonii ślubnej, liczy się także to, co znajdzie się na weselnych stołach. Doradca ślubny, który współpracuje z dobrymi firmami cateringowymi, jest w stanie przygotować nam idealnie skomponowane menu, wpisujące się w charakter przyjęcia. Dzięki temu unikniemy kulinarnego misz-maszu i przypadkowości. Równie istotną kwestią jest to, czym popijamy weselne dania. Konsultanci stawiają zazwyczaj na rzetelnych dostawców alkoholi. Korzystna oferta i duży wybór pozwoli na dopasowanie trunków do jadłospisu.

Usługi konsultanta ślubnego to koszt ok. 3000-10000 zł, w zależności od rozmiarów uroczystości. Jednak biorąc pod uwagę korzyści płynące z takiego wsparcia, warto rozważyć współpracę z formą organizującą wesela.

Tekst i zdjęcia: Eurocash Alkohole
www.alkohole.eurocash.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Kornelia czwartek, 16 maj 2019 16:53 napisane przez Kornelia

    Szczerze powiedziawszy organizacja wesela to dla mnie był koszmar - dopóki nie skorzystałam z pomocy Pracowni Artis gdzie konsultanci ślubni stworzyli mój ślub marzeń, a ja mogłam cieszyć się moim dniem w pełni. Owszem nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale oszczędność zdrowia i paradoksalnie również pieniędzy na zbędne wydatki z pewnością są warte zachodu.

Skomentuj