6 powodów, by zorganizować małe wesele

W przypadku ślubu – rozmiar ma znaczenie! W Polsce tradycyjnie zaprasza się rodzinę z całego świata, a im wesele większe, tym (głównie w mniemaniu naszej rodziny) lepsze! Jednak coraz częściej spotykamy się z małymi, kameralnymi przyjęciami ślubnymi z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

ślub w plenerze w sadzieBrama na ślub w plenerze i bukiet ślubny - Pracownia Kameleon, Kraków
Suknia ślubna - Dorota Wróbel, Fasson
Garnitur - Pawo
Zdjęcia - Marcin Romański

Oto 6 powodów, by Cię przekonać, że małe jest piękne ;)

1. Najważniejszy dzień z najważniejszymi osobami

Spędzenie tego dnia z osobami, które są nam najbliższe, to najczęstsza zaleta małego ślubu jaką wymieniają Pary Młode. Dodatkowym plusem jest to, że przy małej liczbie gości weselnych będziesz mogła poświęcić czas każdemu z nich.

2. Keep calm and get married!

Na przyjęciu, gdzie głównie jest Twoja najbliższa rodzina i przyjaciele, powstanie zapewne rodzinna atmosfera, która sprawi, że oboje będziecie bardziej spokojni i zrelaksowani w tym ważnym dla was dniu. Im mniej stresu, tym lepiej!

3. Budżet weselny

Małe wesele to także świetna opcja dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na przyjęcie. Im mniejsza liczba gości, tym mniejszy koszt. Często miejsca na wesele, które ze względu na swoją wielkość mogą pozwolić sobie tylko na kameralne przyjęcia, oferują tańsze pakiety weselne.

4. Do It Yourself!

Jeżeli jesteś kreatywną osobą i zawsze marzyłaś o stworzeniu poligrafii czy dekoracji na swój ślub to przy kameralnym weselu sprawa jest dużo prostsza. W końcu łatwiej przygotować prezenty dla 50 gości, niż dla 300. :)

5. Zabierz gości ze sobą!

Małe śluby otwierają możliwości, jeżeli chodzi o miejsce ceremonii. Marzysz o ślubie na egzotycznej plaży? Dużo prościej będzie zorganizować wyjazd dla małej grupy osób.

6. Fotograf was pokocha!

Fotografowie ślubni uwielbiają intymne, kameralne przyjęcia. Ludzie są bardziej otwarci wobec siebie, emocje czuć w powietrzu i nic tylko je łapać w pięknych kadrach!

Na koniec dodamy, że kameralne śluby dużo mocniej zapadają w pamięci!

A wy jakie macie swoje powody, by zorganizować małe przyjęcie ślubne?

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj