Łapacze snów jako temat przewodni ślubu i wesela


Łapacze snów (z ang. dream catcher) w swoim pierwotnym przeznaczeniu, mają zsyłać na śpiących same dobre sny. Sieć zamknięta w okręgu ma za zadanie odpędzanie i blokowanie koszmarów nocnych jako tych zbyt dużych i nieporadnych, które, zatrzymując się na sieci, znikają wraz z porannym słońcem. Z kolei przyjemne i dobre sny są na tyle małe, aby przecisnąć się przez oczka utkanej sieci i następnie spłynąć na piórka, z których przedostają się na śpiącego człowieka, zsyłając mu spokojny sen.

Łapacze snów jako trendy zagościły w naszej kulturze stosunkowo dawno, jednak ich popularność znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat – pojawiały się tatuaże, biżuteria, a także odzież w motywy łapaczy snów. My dzisiaj przedstawiamy Wam łapacze snów jako motyw przewodni ślubu i wesela.

Łapacze snów jako weselny backdrop

Aby nadać weselu nieco lekkości i romantyzmu, zachęcamy Was do wykorzystania motywu łapaczy snów jako tła za Parą Młodą - taka unikalna i etniczna ozdoba świetnie wpasuje się w klimat wesela w stylu boho, a dodając drewniane ozdoby, wpasujemy taką dekorację również w rustykalny wystrój.

łapacze snów, temat przewodni na ślub i weseleŁapacze snów - Retroflexus
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Motyw łapaczy snów w biżuterii ślubnej

Misternie wykonane kolczyki w kształcie miniaturowych łapaczy snów sprawdzą się idealnie jako element biżuterii Panny Młodej – okrągłe kolczyki z dodatkiem koralików i metalowych piórek dopełnią minimalistycznej stylizacji ślubnej.

Kolczyki w kształcie łapacza snów - Moniq Jewelry
Zdjęcia - Anna Cupczyńska

Wiszące ozdoby sali weselnej w formie łapaczy snów

Aby nadać weselu powiewu nowoczesności i przywołać dobry nastrój, proponujemy użycie wiszących ozdób weselnych w formie łapaczy snów, tym razem – nie są to tradycyjne łapacze stworzone z piór i koralików, zamiast nich, użyte zostały wstążki w pastelowych odcieniach. 

Łapacze snów - Moniq Jewelry
Zdjęcia - Anna Cupczyńska

Tort ślubny ozdobiony łapaczami snów

Temat łapaczy snów możemy również użyć przy dekoracji tortu weselnego – klasyczny, piętrowy tort został ozdobiony elementami łapaczy snów, koralikami i piórkami, a także sznurami białych, jadalnych koralików w odcieniu perłowej bieli.

tort ślubny, tort z łapaczami snówTort ślubny - Laura Cupcakes
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj