Jak zorganizować wesele na świeżym powietrzu?

Przyjęcia weselne na świeżym powietrzu cieszą się latem dużą popularnością. Piękny plener do zdjęć, możliwość zorganizowania ciekawych atrakcji i niezapomniane wspomnienia to najważniejsze zalety takiego rozwiązania. Warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie całego przedsięwzięcia.

Gdzie i kiedy?

Z całą pewnością tego typu przyjęcie weselne należy organizować w sezonie letnim. Chociaż nawet wtedy pogoda bywa różna, to zdecydowanie łatwiej o słoneczny i ciepły dzień. W razie deszczu gości weselnych i młodą parę uchroni przed zmoknięciem namiot. Warto zadbać też o odpowiednią lokalizację. Co prawda wesele można zorganizować w przydomowym ogrodzie czy na działce, ale lepszym rozwiązaniem może okazać się np. park otaczający dom weselny. Dlaczego? Przede wszystkim obsługa tego typu obiektów często ma wprawę i doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. Ponadto nie mniej istotne jest atrakcyjne otoczenie. Zadbana zieleń, piękne rośliny, a w tle atrakcyjna architektura to pewność, że wesele będzie niezapomniane. Nie można też zapominać o odpowiednim namiocie, który będzie w stanie pomieścić wszystkich gości, a zarazem uchroni ich przed ewentualnym deszczem.

Zadbaj o odpowiednią oprawę

Wbrew pozorom, organizacja wesela w plenerze nie jest wcale łatwiejsza od przygotowania przyjęcia w lokalu, a same zasady dotyczące rezerwacji miejsca są podobne. Im bliżej do terminu uroczystości, tym trudniej o wolne miejsca. Dlatego też narzeczeni zaraz po ustaleniu daty ślubu powinni jak najszybciej rozejrzeć się za odpowiednim miejscem na wesele pod chmurką. Jeśli oprócz samego wesela chcą oni również wziąć ślub na świeżym powietrzu, powinni dodatkowo zadbać o należytą ilość przestrzeni pod namiotami, aby znalazło się miejsce również na ołtarz i klęczniki bądź stół dla urzędnika USC. Podczas poszukiwania idealnego parku na te uroczystości warto więc uwzględnić nie tylko liczbę zaproszonych gości, ale również znaleźć odpowiednią przestrzeń na sam ślub.

O czym należy pamiętać?

Podczas planowania wesela na świeżym powietrzu przede wszystkim trzeba znaleźć miejsce, gdzie pomieszczą się wszyscy zaproszeni goście. Ponadto należy wygospodarować nieco przestrzeni na parkiet i zorganizować podest dla zespołu muzycznego. Prawdziwe wesele nie może odbyć się bez utworów tanecznych, dlatego stabilne podłoże, gdzie goście będą mogli bawić się swobodnie, jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji takiej przestrzeni. Parkiet taneczny możesz wynająć, np. tutaj. Oprócz tego należy zastanowić się nad kwestią posiłków. Rozwiązania zasadniczo są dwa – można postawić na sprawdzoną firmę cateringową, która kompleksowo zajmie się obsługą przyjęcia, albo też wybrać miejsce bezpośrednio sąsiadujące z restauracją zapewniającą wszelkie dania. Dobrym pomysłem będzie także pomyślenie o przestrzeni dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli bezpiecznie się bawić, albo skorzystać z usług animatora. Korzystając z tego, że całe przyjęcie odbywa się nie w zamkniętym lokalu, ale pod gołym niebem, można też zorganizować pokaz sztucznych ogni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj