Letnie wesele plenerowe – etykieta ślubna, czyli czego robić nie wolno

Pary Młode, które postanowiły się pobrać w miesiącach letnich, coraz częściej decydują się na przyjęcia plenerowe, organizowane pod gołym niebem lub w romantycznych namiotach ślubnych. Taka forma przyjęcia weselnego jest nieco mniej formalna od klasycznego wesela w restauracji, bądź sali weselnej i często rozpoczyna się nieco wcześniej, aby Para Młoda wraz z gośćmi weselnymi mogła korzystać z uroków pięknej i słonecznej pogody.

Naturalną koleją rzeczy są wyższe niż w innych porach roku temperatury, a co za tym idzie, goście weselni decydują się na lżejszy i mniej formalny strój. Jakkolwiek, mimo tego, że charakter takiego przyjęcia jest nieco mniej uroczysty niż w przypadku tradycyjnego wesela, wcale nie znaczy to, że goście powinni zapomnieć o prymarnym celu imprezy. Mamy dla Was kilka porad, dzięki którym dowiecie się, czego nie należy robić na takim przyjęciu weselnym – oto one!

Biel tylko dla Panny Młodej

Drogie Panie, zapamiętajcie sobie raz na zawsze – jedyną osobą, która może założyć w dniu ślubu biel* (a także śmietankę, ecru, kość słoniową, łamaną biel i wszystkie inne odcienie bieli, które zapomniałyśmy wymienić) jest Panna Młoda (chyba, że to właśnie ona zarządzi inaczej). Oczywiście, mamy świadomość tego, że w sezonie letnim pojawia się wiele przepięknych sukienek koktajlowych właśnie w takich kolorach, jednak powstrzymaj się przed pochopnym zakupem i zastanów się, jak Ty byś się czuła, gdyby któraś z Twoich przyjaciółek założyła białą sukienkę w dniu Twojego ślubu – niefajnie, prawda? Poszukaj czegoś w ładnym kolorze, a biel zostaw sobie na inną okazję :).

slub i wesele w plenerzeZdjęcie: Atelier Pryzmat

Zmiana ubrań w trakcie przyjęcia weselnego

Od razu wyjaśniamy – nie mamy na myśli tego, żebyście nie przebierali się wcale , w końcu nikt z nas nie będzie czuł się komfortowo mając na sobie tę samą koszulę od kilku godzin, przy trzydziestostopniowym upale. Jeśli już decydujecie się na zmianę ubioru, utrzymajcie go w tym samym stylu, chyba że Państwo Młodzi zarządzą inaczej i poproszą o zmianę ubioru na mniej formalny. Oczywiście, męska część gości weselnych może zdjąć marynarki, a w późniejszych godzinach pozbyć się również krawatu, jednak miejcie na uwadze fakt, że gdzieś pomiędzy gośćmi weselnymi kryje się fotograf i nawet jeśli nie pozujecie, to zapewne zostaniecie uchwyceni przynajmniej na kilku kadrach, dlatego jeansy i t-shirt nie sprawdzą się dobrze w trakcie przyjęcia weselnego.

slub i wesele w plenerzeZdjęcie: Atelier Pryzmat

Drinki weselne + pełne słońce = .......

...zakończenie tego równania jest zapewne dobrze znane nam wszystkim – każdy przecież wie, że spożywanie alkoholu w plenerze na słońcu może skończyć się marnie. Jeśli temperatury podczas takiego plenerowego przyjęcia weselnego będą niebezpiecznie szybować w górę, nawet osoby które zwykle piją niewiele alkoholu z przyjemnością będą sączyć chłodne drinki. Dlatego jeśli uczestniczysz w takiej weselnej uroczystości, stale kontroluj swoje samopoczucie – przy wysokich temperaturach nietrudno o stan upojenia alkoholowego, dlatego częściej niż po drinka, sięgaj po zimną wodę lub soki. Upał i odwodnienie w zestawieniu z napojami alkoholowymi do iście diabelska mieszanka, która może sprawić, że zaliczysz kilka żenujących zachowań w trakcie przyjęcia weselnego (nie mówiąc już o paskudnym kacu dnia następnego) ;).

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj