4 mocne argumenty przemawiające ZA organizacją ślubu i wesela zimą

W zasadzie, wszystko przemawia przeciw zimowym weselom – zimno, śnieg, brzydka pogoda, mały wybór kwiatów, owoców itd. Ale jednak jesteśmy w stanie znaleźć kilka mocnych punktów i jeśli się uda pokonać zimową chandrę, to może być to niezapomniane wesele.

ślub zimąŚlub zimą
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Ślub zimą - plusy

Po pierwsze: ubranie Panny Młodej

Można sobie pozwolić na długie rękawy w sukniach. Rękawy powracają do łask w tym sezonie, a zimowe chłody, to idealny czas na ich wykorzystanie. W zimowym ubraniu hitem mogą się stać różnego rodzaju pelerynki, narzutki, kożuszki czy bolerka. Można się pobawić formą i kolorem. Ciekawymi dodatkami mogą być także rękawiczki, mufki oraz nakrycia głowy – od romantycznych czapeczek w stylu Czerwonego Kapturka, aż po futrzane czapy rodem z Królowej Śniegu.

etola na ślub zimąCiepła etola do sukni ślubnej - GO Fashion Designer
Złota biżuteria ślubna - Novia Blanca
Złoty bukiet ślubny - Paper Flower Art
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

suknia slubna z długimi rękawamiSuknia ślubna z długimi rękawami - Salon Promariage, Kielce
Bukiet ślubny ze złotem - Paper Flower Art
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor selektywny

Po drugie: lokal i menu

Najlepiej do stylizacji zimowej wybrać jakieś wyjątkowe miejsce w górach. Ośnieżone stoki i skrzypiący śnieg, dodadzą naszej uroczystości tajemniczości i romantyzmu. Jeśli przewidujemy noclegi dla gości, dobrze aby były w tym samym miejscu, co przyjęcie weselne. Zimowe menu jest naprawdę imponujące i dobrze jest postawić na dobra polską kuchnię z dziczyzną, gęsiną, esencjonalnym rosołem czy kremem z grzybów.

Po trzecie: dekoracje ślubne

Dekoracje zimowych wesel są bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie sale są puste, zimne i po prostu przygnębiające. Ważne jest by dekoracje były weselne, a nie świąteczne czy sylwestrowe. Kwiaty w tym okresie są dość drogie i nie ma też zbyt dużego wyboru, dlatego można skupić się na dekoracji typowo zimowej: gałęziach, szyszkach, dekoracjach papierowych i drewnianych oraz świecach.
Bardzo ważnym elementem dekoracji zimowej jest papeteria: winietki i menu weselne – najlepiej gdyby była spersonalizowana. Słodkie stoły w zimowym wydaniu, to także ocean możliwości: od jednokolorowych, przez srebrno-białe, po cudownie wielokolorowe i energetyczne słodycze i dodatki.

zimowa dekoracja stołu Pary MłodejPapierowe kwiaty i zimowa dekoracja stołu Pary Młodej - Paper Flower Art
Zdjęcie - Namysław Tomaka
zimowy bukiet ślubnyZimowy bukiet ślubny - Paper Flower Art
Zdjęcie - Namysław Tomaka

zimowy słodki bufetZimowy słodki bufet - slodkiestoly.pl
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Po czwarte: atrakcje weselne

Wszystko, co rozgrzeje zmarzniętych gości. Na powitanie można zaproponować grzańca lub gorące piwo, zamiast tradycyjnej lampki szampana. Dobrym pomysłem jest też serwowane prawdziwej gorącej czekolady lub kawy o różnych rozgrzewających właściwościach. Największą atrakcją może być zorganizowanie przejazdu od miejsca ślubu do lokalu w formie kuligu z pochodniami.

Podsumowując: wesele zimą może mieć wiele zalet. Na pewno łatwiej jest o salę. Lokale też często w tym okresie dają różnego rodzaju zniżki. Niestety dużo droższe mogą być dekoracje, zwłaszcza z żywych kwiatów. Droższe są również owoce. Ale za to nie trzeba się martwić, że potrawy, a zwłaszcza torty i lody, się roztopią i komuś zaszkodzą. Najpoważniejszą rzeczą do załatwienia w zimie jest transport dla gości, zwłaszcza jeśli urządzamy wesele w górach. To może być najsłabszy punkt imprezy, zwłaszcza gdy nasze wesele przekształci się w zlot miłośników letnich opon. Zimą również lepiej zorganizować noclegi dla podwykonawców, aby nie ryzykować, że śnieżyca zatrzyma ich na drodze i nie dojadą na najważniejszy moment. Ogromnym plusem zimowych wesel, jeśli jest śnieg są piękne sesje ślubne - bardzo romantyczne.

Tekst: Anna Boroń, Ślubna Pracownia
www.slubnapracownia.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza agataM sobota, 12 marzec 2016 01:06 napisane przez agataM

    do mnie jakoś nie przemawia ślub zimą. U nas na weselu jedynie co będzie zimne to dobrze schłodzona wódka ;) wybraliśmy wyjątkową bo z grawerem

Skomentuj