Scenariusz ślubny - tajna broń konsultanta ślubnego

Dlaczego warto korzystać ze scenariusza ślubu? Podobnie jak film czy teatr, dzień ślubu również przebiega według zaplanowanego scenariusza.
Może być on planem stworzonym w głowie, przekazanym odpowiednim osobom, lub szczegółowo opisanym harmonogramem wszystkich elementów dnia wesela oraz dnia przed oraz poprawin.

scenariusz ślubny co to jest

 

Scenariusz ślubu i wesela dla wielu osób jest wciąż rzeczą nieznaną, przygotowywany jest zazwyczaj przez konsultantów ślubnych. Praca nad nim trwa od pierwszych ustaleń z klientem aż do dnia ślubu.

Znajduje się w nim szczegółowy opis poszczególnych czynności, które będą następować w tym wyjątkowym dniu. Jest przygotowany nie tylko dla Pary Młodej, ale w głównej mierze dla wszystkich podwykonawców. Zawiera elementy takie jak godzina pobudki, śniadania, czesania u fryzjera czy też wyjścia z domu do kościoła oraz wydarzeń, które dzieją się poza polem widzenia Pary Młodej. Czyli rozpoczęcie dekorowania sali, przygotowania jej oświetlenia, przyjazdu zespołu i rozłożenia instrumentów, przyjazdu busów pod kościół i innych czynności, o których w tym ważnym dniu zakochani nie powinni myśleć i pilnować by doszły do skutku.

Dzięki rozplanowaniu wszystkich czynności w czasie, zarówno narzeczeni jak i ich rodzice, świadkowie oraz wszyscy wykonawcy dokładnie wiedzą gdzie i kiedy powinni się znajdować oraz jaką ilość czasu
mają przewidzianą na każdą z czynności, a przy tym nie muszą stresować się, że przykładowo w chwili gdy Para Młoda będzie przekraczać próg sali weselnej zespół będzie kompletnie nieprzygotowany do ich powitania, a kelnerzy będą mieli szampana rozlanego do połowy.

Scenariusz wesela opracowywany jest bardzo szczegółowo, zawiera wszystkie elementy dnia, oraz
dodatkowe wskazówki dla wszystkich zainteresowanych, np. dotyczące szczotkowania zębów po przegryzieniu lunchu przez Pannę Młodą czy też sugestii, by po założeniu sukni ślubnej nie sięgać już po kolorowe napoje lub przekąski.

Scenariusz przed rozesłaniem go do podwykonawców konsultowany jest z Parą Młodą czy wszystko jest zgodne z ich założeniami, czy odpowiada im jego konstrukcja, po ich akceptacji zostaje on wysłany do odpowiednich osób. Odbywa się to zazwyczaj na ok. tydzień przed dniem uroczystości.

Autor tekstu: Marta Wojtyś, Agencja ślubna One Day
www.1-day.pl

Zdjęcie - Agata Majewska, Światłoczuli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj