Balony z helem na ślub i wesele

Balony na ślubie i weselu były kiedyś główną dekoracją sal weselnych i domów weselnych. Świeciły bielą, różem, często czerwienią czy granatem i delikatnie trąciły kiczem, wisząc w postaci splecionych serc, gołębi czy obrączek za Parą Młodą, przy wejściach i w różnych innych miejscach.

Balony z helem na ślub i wesele, sesja ślubna z balonamiBalony z helem na ślub i wesele
Zdjęcie - Agata Kwiecień

Balony na ślubie - wielki come back

Balony po chwilowej banicji, wracają na rynek ślubny, ale w innym wydaniu. Przede wszystkim w dużo ładniejszych kolorach - pięknych pastelach lub perłach, w różnych formach - od maleńkich klasycznych balonów, do ogromnych owali i serc, cieszących oko gości weselnych i Par Młodych.

Wypełnia się je helem i nie składa już w zbite dekoracje, a luźno rozstawia w różnych miejscach. Dzięki helowi unoszą się nad ziemią i w szybki sposób mogą przeobrazić powierzchnię w piękne, trójwymiarowe dekoracje ślubne. Balony z helem na weselu można puścić luźno na sali, gdzie stworzą bajkowy klimat, a w razie potrzeby zakryją niewygodne dekoracje. Można je wykorzystać do trójwymiarowej dekoracji za Parą Młodą. Idealne dla ślubów plenerowych.

Balony z helem na ślub i weseleBalony z helem na slub i weseleBalony z helem na ślub i wesele
Zdjęcia, pomysł i realizacja - Agata Kwiecień


Balony z helem przepięknie wyglądają również owinięte tiulem i podświetlone światłem. Ten pomysł wykorzystuje się nawet na bardzo eleganckich weselach.

Balony z helem na weselu - trójwymiarowe dekoracje ślubne

Balony z helem cieszą też oko, kiedy przymocowane na trawie, na wielkich zielonych połaciach terenu, uroczo unoszą się na wietrze. Balony można wykorzystać tematycznie - będą idealne na śluby z motywami czy kolorami przewodnimi.

Balony na ślubie i weseluBalony na ślubie i weselubalony na ślub i weseleBalony z helem na ślub i wesele
Zdjęcia - Zebra Design

Balony na ślubie - żywotność

Ponieważ balony z helem mają ograniczoną żywotność wypełnia się je na krótko przed przyjęciem lub też dostosowuje wielkość do godzin trwania ślubu i wesela. Przykładowo balony 6 calowe żyją 5 godzin, a te 12 calowe powinny unosić się w powietrzu nawet do 12 godzin. Doświadczeni baloniarze wypełniają balony przed nadmuchaniem helem specjalnym żelem, który w ekstremalnych przypadkach przedłuża życie balonów nawet do 48 godzin!

Balony z helem  - pomysł na sesje ślubną

Balony na ślubie i weselu to niecodzienna dekoracja, to prawda. To także dekoracja ślubna, która nie będzie pasowała do większości wesel. Sprawdzony dekorator podpowie, czy przy danym pomyśle jest miejsce na balonowe szaleństwo. Balony z helem to na pewno świetna opcja do sesji zdjęciowych. I nie tylko te unoszące się w powietrzu, ale także te napełnione tradycyjnie tworzące dywany i duże powierzchnie balonowe.

Jednak to, o czym należy pamiętać to fakt, że sztuka balonowa musi mieć umiar i tylko umiejętne jej wykorzystanie nada balonom na weselu ciekawy charakter. Balonowe szaleństwo to balans miedzy szykiem a kiczem - to ważne, by o tym nie zapominać.

Balony na ślubie i weseluBalony z helem na ślub i wesele
Zdjęcie - Agata Kwiecień

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Piękna sesja z balonami >> więcej <<

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza MarekKonradowki piątek, 03 listopad 2017 13:35 napisane przez MarekKonradowki

    U mnie małą furorę zrobił mobilny barek z kawą i herbatą! Idealnie wpasowali się w nasz klimat, jak ktoś nie pił, to mógł skupić się na ich super kawach i nie tylko :) polecam balony na zamówienie z http://balonyzhelem.biz.pl/oferta/

  • Link do komentarza A.S. niedziela, 21 sierpień 2016 22:54 napisane przez A.S.

    Polecam balony na wesele, świetna atrakcja :)

Skomentuj