Jak przygotować ślub stylizowany Dzikim Zachodem w centrum dużego miasta ?

W dzisiejszych czasach Młode Pary coraz częściej szukają pomysłu na swoje wesela z najróżniejszymi inspiracjami zaczerpniętymi z najdalszych zakątków świata.

Dziki Zachód jest jednym z tych pomysłów. Od niedawna stał się modny i coraz częsciej wybierany. Całą organizację stylizowanych wesel należy podzielić na etapy. Pierwszym z nich jest wybór miejsca. Najważniejszy krok.


Miejsce:

Jeśli chodzi o duże miasta na pewno najważniejszą rzeczą jest pomysł, gdzie możemy wynająć wielką salę wraz z miejscem na stylizacje np. obecność koni, stajnia, drewniane stoły i ławy.
Najlepsze i klimatyczne miejsca to przede wszystkim surowe rancha, drewniane restauracje. Uważajmy tylko, aby nie były w stylu góralskim.
Ciekawie wygląda również impreza plenerowa na świeżym powietrzu, gdzie wszystko wystylizowane jest tak, aby przypominało w każdym calu Dziki Zachód.
Najlepsza pora na realizację takiego klimatu wesela to miesiące letnie z gorącym słońcem i niebieskim niebem..

Ubiór, dodatki:
Jeśli chodzi o ubiór Państwa Młodych, zawsze największą uwagę skupia się na sukni ślubnej oraz biżuterii, która jest dodatkiem i zarazem ozdobą. Suknie, nakrycia głowy, jak i biżuteria nie są taką oczywistą sprawą jak przy wyborze tradycyjnych dodatków. Dziki Zachód to rzeczy charakterystyczne: kowbojskie kapelusze, buty tzw. "kowbojki", mocna skórzana biżuteria – duża ilość bransoletek i piękne długie kolczyki. Liczy się pomysłowość! Można zdecydować się na elementy charakterystycznego jeansu. W takiej stylizacji nie wchodzą w grę piękne i dostojne suknie ślubne - należy wybrać proste suknie ślubne, zdecydowanie krótkie. Można poszaleć z kolorem - niekonieczne musi być biała.

stylizacja ślubna na dziki zachód stylizacja ślubna na dziki zachód


Pan Młody w takim klimacie ma duża swobodę ubioru. Może być to lekki beżowy garnitur lub wystarczy koszula i wytarte jeansy. Charakteru i męskości doda również kapelusz i but kowbojski.

Detale, stylizacja:
Bukiet ślubny powinien być na bazie sukulentów lub innych oryginalnych kwiatów w kolorach natury i tamtejszego klimatu - ale ważne by pasował do całości.

stylizacja ślubna na dziki zachód stylizacja ślubna na dziki zachód


Drewniane stoły i ich oryginalna stylizacja, dekoracje nawiązujące do Dzikiego Zachodu, menu napisane w sposób przypominający np.: "list gończy"- to rzeczy podstawowe. Stoły mogą być przykryte białym obrusem, ale ciekawiej będzie postawić na nakrycia w kratę lub obrusy przerzucone przez środek. Na stole kwiaty w doniczkach, sukulenty. Tort ślubny czy cupcakes także powinny nawiązywać do Dzikiego Zachod. Niebanalne ciastkowe kaktusy czy kapelusze ucieszą oko niejednego gościa.

stylizacja ślubna na dziki zachód
stylizacja ślubna na dziki zachód
stylizacja ślubna na dziki zachód


Zaproszenia ślubne powinny informować, że wesele stylizowane będzie Dzikim Zachodem. Można nawet zasugerować, aby goście ubrani byli w taki lub podobny sposób albo mieli ze sobą jakiś charakterystyczny element nawiązujący do wesela, może to być np. kapelusz kowbojski, który będzie "kartą wstępu" na imprezę.

Atrakcje:
Atrakcją wesela w takim klimacie może być pokaz kowbojski, który będzie ukoronowaniem uroczystości. Porwania Panny Młodej, sesja zdjęciowa na koniach, strzelanina czy rzucanie lassem - wszystko to jest świetnym pomysłem i weselem na miarę Dzikiego Zachodu.

Nie zapominajmy jednak, że najważniejsze w każdej stylizacji pozostać sobą.

Autor: Rancho Texas, Kraków / www.ranchokrakow.pl
Zdjęcia: Aneta Garbowska / www.garbowska.com

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl i Ceremony Concept
Fotografie: Aneta Garbowska / www.garbowska.com
Suknie ślubne i wieczorowe: Salon Mody Ślubnej Evita / www.evita.com.pl
Biżuteria: Jubitom / www.jubitom.com
Bukiety, butonierki, dekoracje na stół weselny i zaproszenia ślubne: Pracownia Astra / www.kwiatyastra.com.pl
Cupcakes: Big Baba Cupcakes / www.bigbaba.pl
Garnitur: Salon Mody Ślubnej Evita / www.evita.com.pl
Miejsce: Rancho Texas, Kraków / www.ranchokrakow.pl
Makijaż i fryzury: Magdalena Moniczewska / www.magdamoniczewska.blogspot.com
Modelka: Paulina Dworaczek
Model: Piotr Chwast

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj