Przyjęcie weselne w krakowskim plenerze

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wymarzone przyjęcie weselne może bardzo czasochłonne i stresujące. Najpierw trzeba podjąć decyzję w jakich okolicach ma się odbyć.

Czy ma to być miejsce zamieszkania panny czy pana młodego, a może coś pomiędzy. Czy chcemy imprezę jedno czy dwudniową. Czy jednocześnie będziemy organizować nocleg dla gości, co z transportem. Oczywiście im dłuższa lista gości tym ilość “problemów” narasta, ale do takich problemów należy podejść z dystansem, bo prowadzą one do czegoś przyjemnego i w większości przypadków łatwo je rozwiązać. Organizowanie wesela -  pierwsza zasada  - opanowanie i dobra taktyka.

Często stawiane jest pytanie - plener czy zamknięta sala. O piękny plener w malowniczej Polsce nie trudno. Nawet niedaleko dużych aglomeracji miejskich znajdują się cudowne zakątki. Dzisiaj pod lupę idą okolice Krakowa. Jeżeli zdecydujemy się na wesele pod gołym niebem, przybiera na znaczeniu kwestia sprzyjającej pogody. Pomysł bardzo fajny, bo w pięknym otoczeniu i odpowiednim przygotowaniu, niesamowite wrażenia na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych. No właśnie, odpowiednie przygotowanie. Przed taką imprezą na pewno trzeba sprawdzić prognozę pogody (dla Krakowa, można to zrobić klikając tutaj) i zabezpieczyć się na ewentualność opadów deszczu.

Dobrą opcją jest zorganizowanie przyjęcia w miejscu, gdzie oferowana jest możliwość zabawy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wtedy nawet na jeden dzień przed imprezą możemy dostosować się do warunków. Jeśli wybrane miejsce to czysty zew natury - poratować przed deszczem mogą namioty i hale namiotowe, które bez problemu można wypożyczyć (zamontowanie namiotu na 100 osób trwa około 2h, jeśli życzymy sobie dodatkowo podłogę, czas ten należy podwoić). Nawet gdy zapowiadają bezchmurne niebo, taki namiot będzie przydatny na wypadek, gdy goście zapragną odpoczynku od słońca i zechcą zjeść kawałek tortu pod zadaszeniem.

Okolice Krakowa oferują wiele możliwości. Począwszy na sławnych okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego i Zamku w Pieskowej Skale (tutaj ważna uwaga, od 1 czerwca br do kwietnia 2016 cały kompleks zamkowy będzie zamknięty w związku z rozpoczęciem prac konserwatorsko-budowlanych) i trochę dalej położonym Ogrodzieńcu oferującym szeroki wybór lokali, kończąc na uroczych dworkach jak np. Dwór w Grzymałowie w okolicach Miechowa czy Pałacu Radziwiłłów w Balicach.
Jeśli nie udało się zorganizować wesela w wymarzonym miejscu, nie wszystko stracone. Można wymknąć się z imprezy i zadbać o pamiątkę w postaci zdjęć wśród zieleni. W Krakowie fajnym do tego miejscem jest ogród botaniczny. Praktyczna informacja, wykonanie takiej sesji zdjęciowej objęte jest jednorazową opłatą w wysokości 100zł plus bilety wstępu, w sezonie płacone w kasie lub przelewem w sekretariacie.

Źródło: http://funkydiva.pl/miejsca/place/arboretum-w-krakowie/

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj