Weselne gafy - jak ich uniknąć?

Uwaga na weselne gafy!
Ponieważ ślub i wesele to uroczystość wyjątkowa,  powiązana z tradycją i zwyczajami ślubnymi - pamietajmy, by unikać wpadek, które przypną się do nas jak łata na długie lata.

Fotograf - Iza Sekuła, jakMotyle.pl

1. Strój na wesele

Ślub to uroczysta impreza, zatem należy ubrać się odświętnie.
Forma wymagana to garnitur dla mężczyzn i elegancka sukienka czy garsonka dla kobiet. Odsłaniamy ramiona owszem, ale nie odsłaniamy brzucha. Co więcej długość sukienki nie powinna przekraczać granic dobrego smaku.
Pamiętajmy, że biały kolor jest zarezerwowany dla Panny Młodej - odpuśćcie sobie wszelkie odcienie bieli, ecru czy wanilii. Dajcie błyszczeć Pannie Młodej - to JEJ dzień.

2. Prezenty ślubne

Nieprzemyślane, śmieszne czy kiczowate prezenty warto przemyśleć kilka razy. To co dla Was wydaje się być żartem, dla innych może okazać się nieprzyjemnym wspomnieniem na lata. Nie podawajcie wielkich kartonów czy pudeł na ręce Państwa Młodych, odpowiednio wcześniej dostarczcie je na ich adres. Jeśli dajecie pieniądze - zapakujcie je pięknie i elegancko.

3. Przyśpiewki weselne

Od lat w wielu kręgach budzą przerażenie i niesmak. Podane z umiarem mogą być atrakcją na weselu, śpiewane pijackim, rubasznym głosem dla nikogo nie stanowią przyjemnych doznań. Zapytajcie wcześniej czy Para Młoda życzy sobie takich zabaw, żeby przez lata nie omijali Waszego towarzystwa.

4. Muzyka na weselu i koncert życzeń

To Para Młoda wybiera rodzaj muzyki na swoim weselu. To Para Młoda jest najważniejsza w dniu Ślubu. Zatem zanim zamówicie 17 utworów dla swojej wybranki serca, a potem dla całego stołu i gości z drugiego wesela - pomyślcie 3 razy i policzcie dla uspokojenia skołatanego serca do 100.

5. Umiar wszechobecny

Nie zadręczajcie Pary Młodej  bramami na drodze ślubnego orszaku. Nie wołajcie po setki razy "Gorzko, gorzko!". Wszystko ma swój urok i swoje miejsce w weselnej tradycji - ale w umiarze.

6. Alkohol na weselu

Mimo, że minęły już czasy pijackich burd weselnych i śpiących gości z głową na stołach, bo czasy niedostępności alkoholu już za nami... To jednak warto mierzyć siły na zamiary. Pijackie podrygi czy występy, a nawet solówki na środku sali nie zawsze są w dobrym smaku.

Autor tekstu: Ceremony Concept
www.ceremonyconcept.pl

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj