Fajne wesele - co zrobić by goście tak mówili o Twoim weselu

W zależności jaki budżet przewiduje się na przedsięwzięcie weselne, można dobrać odpowiednią atrakcję wypełniającą uroczystość – tak, aby zaciekawić i miło zaskoczyć zaproszonych gości. Coś oryginalnego, czego nie było wcześniej na przyjęciach rodzinnych. Wystarczy puścić wodze fantazji...

Pomysłów jest mnóstwo. Wszystko zależy od kreatywności i chęci Pary Młodej. Od ich charakterów, poczucia humoru. I oczywiście od przysłowiowego luzu oraz „pełnej kieszeni". Zainicjować można np.:

- Pokazy ognia, fajerwerki
- Pokazy tańca np. góralskiego z ciupagami, w tradycyjnych strojach; latynoamerykańskiego; egzotycznego tańca brzucha itd.
- Kolorowe światła, mieniące się wzory rzucane na sufit sali weselnej, dym, bańki mydlane podczas tańców, głównie tego pierwszego tańca Pary Młodej
- Krótki muzyczny koncert np. gitarowy, skrzypcowy, fortepianowy z dedykacją dla Pary Młodej, rodziców bądź zaproszonych gości
- Spontaniczny układ na pierwszy taniec, najlepiej mix ulubionych przebojów, cenne są tu rekwizyty np. kapelusz podczas krótkiej charakteryzacji na Michaela Jacksona, chusta oplatająca twarz – niczym hinduskie sari, motyw do melodii z tego kręgu kulturowego itp.
- Zaproszenie znanych osób, gwiazd, piosenkarzy, konferansjerów, kabareciarzy, którzy uświetnią uroczystość weselną
- Pokaz barmańskich sztuczek, żonglowanie butelkami, ekspresowe robienie drinków (które następnie goście mogą kosztować)
- Pokaz sztuki rycerskiej
- Westernowe, kowbojskie akcenty
- Przelot balonem
- Wesele na statku, na promie, bądź na pokładzie samolotu

Zdjęcia - Magda i Miłosz Wozaczyńscy

Można również przygotować dla gości lub w prezencie dla rodziców uroczą, zabawną prezentację, która zostanie wyświetlona na rzutniku podczas wesela. W takim pokazie często wykorzystywane są zdjęcia z dzieciństwa Panny Młodej i Pana Młodego stanowiące sentymentalną podróż w przeszłość. A także zdjęcia-wpadki opatrzone komentarzami, które wywołują salwy śmiechu.

Jeśli nowożeńcy sobie tego życzą, mogą być również na weselu gry, zabawy i konkursy. Często są one połączone z oczepinami. Jednak wielu młodych odchodzi od tradycyjnych, długich oczepin, a przede wszystkim od quizów i konkursów „nie na miejscu", rażących, często wstydliwych, chociażby rozpoznawanie swej wybranki po biuście. Natomiast śmiesznym i dobrze przyjętym akcentem uroczystości jest rzucanie podwiązką, a nie – jak bywa w zwyczaju – welonem. Wcześniej tę podwiązkę ściąga Pan Młody swojej małżonce. Wszystko przy zabawnych rytmach muzyki, oklaskach gości.

Każdy pragnie, aby jego wesele było oryginalne, wyjątkowe. Aby było spełnieniem najskrytszych marzeń. Przebiegło w zabawnej atmosferze, gdzie goście chętnie się bawią, a nie podpierają ściany czy okupują miejsce przy stole weselnym. Miło jest patrzeć na zadowolone i szczęśliwe twarze swoich najbliższych, rodziny, przyjaciół, znajomych. A po uroczystości – kiedy zgasną światła, przestanie grać muzyka, kiedy zakończy się całe szaleństwo, uciszy harmider i gwar – z niezwykłą satysfakcją słucha się pozytywnych odczuć i opinii zadowolonych gości.

Tekst: Magdalena Ciesielska, Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 komentarzy

 • Link do komentarza Nieidealni goście środa, 01 maj 2019 14:15 napisane przez Nieidealni goście

  ~Zaskoczenie gości - Jesteśmy zaproszeni na wesele 1000km od naszego miejsca naszego zamieszkania. W naszej rodzinie jest wszystkim znany temat alergii pokarmowej naszego 3 latka, nie stwarzało to żadnego problemu na każdym przyjęciu maluch dostawał posiłek który mógł spokojnie i bez obaw zjeść. Chodzi o silne uczulenie na mleko zwierzęce i jajka nie tylko w surowym stanie ale także ukryte w produktach. W wstępnej rozmowie młodzi zapewnili nas ze z jedzeniem nie będzie problemu lecz ostatnio dostałam wiadomość ze było by miło gdybym przywiozła na wesele jedzenie dla naszego dziecka, szczerze jestem mega zaskoczona bo usmażenie np. piersi z kurczaka i zrobienie frytek nie może być aż takie trudne. Muszę powiedzieć ze udało się młodym nas zaskoczyć ?
  Twój komentarz został zapisany i jest w trakcie sprawdzania

 • Link do komentarza Monika67 niedziela, 15 lipiec 2018 17:15 napisane przez Monika67

  Wesele wymaga bardzo wielu przygotowań, ale mozemy ladnie przystroic sobie sale weselna takimi ozdobami https://www.dodatkiweselne.pl/ Dzisiaj mozna bardzo oryginalnie przystroic sobie chociazby sale weselna. Macie swoje pomysly na dekoracje?

 • Link do komentarza GdzieWesele.pl Poleca poniedziałek, 09 październik 2017 20:10 napisane przez GdzieWesele.pl Poleca

  Proste wesele musi być oryginalne z dobrą muzyką, znakomitą kuchnią. A co najważniejsze dobór gości musi być idealny

Skomentuj