Ślub zimą - zabawy dla najmłodszych gości weselnych

Temat zimowy przysparza wielu okoliczności i inspiracji do kreowania dodatkowych atrakcji na Waszym weselu.

 

Konsekwentnie podpowiadamy, jakie zabawy zorganizować najmłodszym, tym razem zimą. Pierwszym pomysłem jest oczywiście wykorzystanie śniegu.

Do zabawy zaproszone na wesele dzieci mogą wykorzystać z powodzeniem sztuczny śnieg w sprayu, który stanowi świetną alternatywę dla prawdziwego puchu, bo śniegu w tym roku jest jak na lekarstwo. Dzieci na czerwonych, sztywnych  kartkach papieru tworzyć będą laurki dla świeżo poślubionych, śniegiem wymalują serca. Gwarantowana ciekawa faktura niespodzianki plastycznej.

Śnieg dzieci mogą wykorzystać również do wypisywania inicjałów zakochanych na szybach z deklaracją wielkiej miłości np.:  A. G. + D. C. = Wielka Miłość.

Młoej Parze z całą pewnością przypomną się czasy szkolnych miłości i wyznań wypisywanych na korze drzewa. Jedyne o czym należy pamiętać, to wybór śniegu, który z łatwością daje się usunąć z szyby. Warto, aby zabawę maluchów koordynował np. animator - to zniweluje ewentualne ryzyko chęci oprószenia sztucznym śniegiem  innych miejsc, niż te do tego przeznaczone. Dzieci mogą również przygotować za pomocą śniegu w sprayu  obrazki, które powstaną na szybach z wcześniej wyciętych szablonów np.: serc. Ciekawym zastosowaniem śniegu w takiej formie jest też przygotowanie dla Młodej Pary wazonów na nowe mieszkanie. Do ich przygotowania wystarczą szklane słoiki lub butelki, które dzieci wg własnej wizji poprószą czarodziejskim śniegiem.

W sprzedaży dostępny jest też sypki sztuczny śnieg, który także można wykorzystać do plastycznych zabaw z maluchami. Innym pomysłem są wykrawanki i wydzieranki z białych kulek papieru, jeżeli nie zdecydujecie się na śnieg, można korzystać z tej znanej metody ozdabiania laurek.

Tekst: Dorota Król-Żmuda, Specjalista portalu abcslubu.pl
www.dziecinaweselu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj