Animacje na weselu dla dzieci w czasie mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012

Drogie Młode Pary – nie tylko Wy ostro przygotowujecie do ślubu i trenujecie pierwszy taniec.

Nasza drużyna narodowa w piłce nożnej także szykuje się na swój „pierwszy taniec” - byle nie ostatni! Całe rodziny wraz z dziećmi zasiądą do kibicowania przed telewizorami lub nieliczni szczęśliwcy na stadionach. Dlatego chciałam zaproponować parę animacji weselnych dla dzieci w klimatach zabaw z piłką oraz klubu małego kibica.

Goście, którzy przybędą na Wasze wesele z dziećmi, z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych kibiców, proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę, czyli animatorów do zabaw z dziećmi na weselach.

Wracając do zabaw – najlepiej zacząć od manualnych zajęć dla dzieci. Świetnym tematem będzie szykowanie akcesoriów do kibicowania czyli pomponów, daszków przeciwsłonecznych czy kwiatów hawajskich – oczywiście wszystko w barwach biało-czerwonych! Pamiętać trzeba o tym, by nożyczki, którymi dzieci będą wykonywać swoje dzieła, miały zaokrąglone końce, a sznurek i gumka były zawsze w zasięgu wzroku dorosłej osoby.

Animatorzy weselni dla dzieci potrafią w sposób profesjonalny i ciekawy tak zorganizować zabawę, by dzieci się nie nudziły oraz bezpiecznie wróciły do rodziców. Po wykonaniu gadżetów prawdziwego kibica wystarczy jeszcze nauczyć dzieciaki krótkich rymowanek zagrzewających piłkarzy do boju i mamy gotowy program do wypełnienia czasu, w którym odpoczywa orkiestra. Być może dzieci, przebywające na Waszym weselu podczas takich zajęć zaszczepią w sobie gen kibica, poza tym w czasie tej spokojnej części animacji warto porozmawiać z dziećmi i wyjaśnić im skąd wzięły się biało-czerwone barwy na fladze.

Kolejna propozycja to zajęcia sportowe takie, jak poszukiwanie zaginionej piłki, która ma rozpocząć mecz otwarcia Mistrzostw Europy – jak wiadomo bez niej się nie zaczną! Piłkę taką można wykonać z paru stron codziennej gazety, która przeważnie jest biało-czarna. Wystarczy zrobić z niej dużą kulę, a potem umieścić w jakiejś niedalekiej, ale sprytnej kryjówce. Dzieci uwielbiają zagadki, poszukiwania przedmiotów z podpowiedziami typu ciepło-zimno.

Bardzo łatwe i ciekawe jest także zorganizowanie zawodów w podbijaniu piłki. Wystarczy zamiast piłki mieć kilka balonów, a to raczej pewny gadżet weselny. Dzieci w bezpieczny sposób, po krótkim treningu będą mogły przystąpić do konkursu w podbijaniu piłko-balonu nogą, ręką lub głową. Świetna zabawa gwarantowana!

Mając na uwadze, że dzieci lubią nowinki techniczne, proponuję pokusić się o zorganizowanie interaktywnej bramki do strzelania goli (działającej podobnie jak dart, w którego my dorośli uwielbiamy grać w pubach). Posiada wiele kombinacji, możliwość zdobywania punktów, a równocześnie kształtuje u dzieci koordynację i celność. To rewelacyjna zabawa dla całej rodziny i świetna wymówka, by samemu podłączyć się do zabawy.

W przypadku niepogody warto mieć coś na podorędziu. Ciekawym rozwiązaniem jest palco-piłka, czyli wystarczy przygotować farbki do malowania twarzy, małą piłeczkę futbolową, wykonaną chociażby ze zwiniętej folii aluminiowej, czyli tzw. sreberka, narysujcie na dużej kartce boisko (idealny byłby duży arkusz zielonego bristolu), nieduże zaś pudełka np. po zapałkach z powodzeniem mogą zastąpić bramki. Na dłoni dziecka wystarczy narysować farbkami piłkarzy i można zaczynać mecz!

Animatorzy dla dzieci na Waszym weselu to gwarancja dobrej zabawy, dostępność profesjonalnego sprzętu do zabaw i fachowość w opiece nad dziećmi Waszych gości – serdecznie polecam.

Tekst i zdjęcia: Ekspert portalu abcslubu.pl - Magda Wiśnik, Animacje dla dzieci
www.animacjedladzieci.eu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj