12.12.2012 Ślub Doroty i Kazimierza na Bali - zaczynamy odliczanie!

Każda środa z Bali! Rozpoczynamy odliczanie do dnia ślubu Doroty i Kazimierza 12.12.2012

14 listopada 2012

Dzisiaj, na 4 tygodnie przed ślubem Doroty i Kazimierza na balijskiej plaży, który odbędzie się 12.12.2012 rozpoczynamy nasz cykl artykułów związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem oraz wyspą Bali.

Symbolika liczb jest niezwykle ciekawa. Liczba 12 była uważana za liczbę szczęśliwą i świętą. Rok ma dwanaście miesięcy, jest dwanaście znaków zodiaku, było dwunastu apostołów. Rzymianie na 12 tablicach z brązu spisali kodeks praw. Prawo dwunastu tablic było pierwszym dokumentem pisanym, świadectwem kultury Rzymu. Młodzież rzymska uczyła się z nich czytać.

Ponadto jest to liczba podzielna przez kolejne liczby 1, 2, 3, 4 oraz 6, stąd posiadająca znaczenie szczególne. Oznacza także niewinność i skromność, łaskę, miłość i spokój. W symbolice ludowej oznacza godzinę duchów, jakże pasującej do mistycznej wyspy Bali.

Parze Młodej oraz towarzyszącej rodzinie zostają jeszcze 3 tygodnie przed wylotem, tak więc wystarczająco dużo czasu na wszelkie przygotowania.

Zdjęcie - Terra Studio

W krótkich artykułach, w każdą środę opiszemy Wam, co dzieję się na bieżąco na egzotycznej wyspie Bali, jak również przedstawimy przygotowania Pary Młodej do tej wyjątkowej podróży.

Obecnie na Bali panuje pora deszczowa, co jednak nie oznacza ciągle zachmurzonego nieba i deszczowych dni, jak to bywa jesienną porą w Europie. W przeciwieństwie do obaw i wyobrażeń większości turystów, deszcz w porze deszczowej na Bali, jak i innych wyspach, pada zwłaszcza rankiem oraz wieczorami, a nie bezustannie całymi dniami.

Zgodnie z hinduistyczną filozofią, której przejawy są widoczne w wytworach lokalnej kultury, takich jak tradycyjny teatr, taniec czy sztuka, na Bali zawsze materia szuka równowagi pomiędzy dobrem a złem. Wierzenia Balijczyków głoszą o tym, iż w życiu są zawsze „dwie strony medalu”, jak dobro i zło, dzień i noc, słońce i deszcz. A Balijczycy z pokorą oraz radością witają kolejne pory roku oraz godzą się na aktualne warunki pogodowe. Wyspiarze twierdzą, że przecież nie może zawsze świecić słońce albo zawsze padać deszcz.

Dychotomia pogodowa na Bali jest podstawowym czynnikiem kształtującym życie na ziemi. Okres wegetacji natury jest zapowiedzią późniejszych zmian czyli odrodzenia na nowo wszystkich elementów przyrody i aspektów życia. Taki cykl od tysiącleci panuje na wyspie.

Mówiąc o prawach natury właśnie dzisiaj rankiem nastąpi zaćmienie słońca przechodzące przez Australię i Nową Zelandię. Jego początek zacznie się na wschodniej części archipelagu nad Morzem Timor, co powinno być widoczne również na Bali. Takie wydarzenie po raz kolejny przypomina o prawach natury, ruchu ciał niebieskich oraz zjawisk wobec których człowiek jest podległy.

Dzięki temu możemy poczuć się bliżej przyrody, której „dotrzymujemy kroku” od zarania dziejów.

Kalendarz listopadowy na Bali wypełniony jest wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi mającymi miejsce zwłaszcza w jej południowej części, jak: koncerty jazzowe, latynoskie, muzyki reagge, czy festiwale kulinarne.

Nieco dalej na północ, w mieście Ubud odbywają się występy artystyczne i workshopy. Na szczególną uwagę, zwłaszcza dla początkującego turysty pragnącego poczuć „ducha kulturowego” Bali, jak i pozostałych wysp archipelagu indonezyjskiego, zasługuje Spektakl Devdan (Amfiteatr w Nusa Dua). Wieczorne show zabierze nas w podróż do wielobarwnego świata wysp Indonezji, pełnego wulkanów, tarasów ryżowych, jezior, plaż - od mistycznej Bali, poprzez królewską Jawę, po wielką Sumatrę czy tajemniczą Borneo.

A na koniec plaża i urocze lenistwo, delektowanie się świeżymi napojami z egzotycznych owoców. W taki sposób upływa piękne popołudnie, a później można przystąpić do wyśmienitej kolacji na plaży w Jimbaran. Połów dnia był obfity, tak więc nasi goście mogą liczyć na dużego homara pieczonego w liściach bananowca...

Realizacja: Baliwille.pl oraz E-Motionfilms.pl

Patronem medialnym wydarzenia jest portal abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj