Senior się bawi czyli starsze osoby na weselu

Senior się bawi czyli starsze osoby na weselu.

Ślub i wesele to uroczystość rodzinna, która łączy pokolenia. Planując zabawę warto więc pomyśleć o gościach, którzy na swoim weselu tańczyli już wiele lat temu.

 

senior starsi goście na weselu

Choć to przede wszystkim Wasz dzień, Para Młoda powinna zatroszczyć się o to, by wszyscy goście czuli się podczas uroczystości dobrze i mieli szansę na niezapomnianą zabawę. Jest to ważne szczególnie, gdy statystyczny wiek Nowożeńców systematycznie się podnosi. Oznacza to, że rodzice i bliscy Młodej Pary coraz częściej są starszymi osobami. Na weselach nie brak też seniorów, którzy cieszyć mogą się posiadaniem kilkorga prawnucząt. Jak zorganizować wesele, które połączy wszystkie pokolenia? Oto kilka pomysłów.

Wyobraźnia to podstawa

Rzadko zdarza się, że młodej Parze brakuje dobrej woli i chęci, by zorganizować zabawę odpowiadającą wszystkim gościom. Zwykle problemem jest niewiedza; Młodym często brakuje wyobraźni i umiejętności wczucia się w sytuację seniorów. Ot, choćby schody. Dla nas to tylko pięć schodków, do pokonania lekkim i szybkim krokiem. Jednak dla babci oznacza to spory dystans; szczególnie, jeśli musi opierać się na lasce i uważać na śpieszących do sali weselników. Kłopotliwa może być też zbyt śliska podłoga, a także konieczność przechodzenia między tańczącymi, by udać się do toalety. Warto pamiętać o tych niedogodnościach i poszukać dla najstarszych gości takich miejsc, w których najwygodniej będą mogli korzystać z weselnych rozrywek. Warto też pamiętać, że do obowiązków świadków należy troszczenie się o tych szczególnych gości. Wasi przyjaciele powinni czuwać nad ich samopoczuciem, dyskretnie oferować pomoc i wsparcie.

Etykieta – ważna sprawa

Osoby starsze są mocno przywiązane do zasad dobrego wychowania. Pamiętajcie, że przybycie na wesele to dla nich spory wysiłek – warto im za to serdecznie podziękować. Koniecznie znajdźcie chwilę na rozmowę z najstarszymi weselnikami; zainteresujcie się ich samopoczuciem, z uśmiechem posłuchajcie rad, jeśli zechcą ich wam udzielić. Pamiętajcie, że najstarsi goście zwykle wcześniej opuszczają salę weselna. Wypada ich pożegnać i odprowadzić do pokoju lub samochodu. Zadbajcie też o uhonorowanie seniorów odpowiednimi miejscami przy stole. Najbardziej prestiżowe są te, które znajdują się blisko Pary Młodej. Starannie dobierzcie też towarzystwo; kuzyn sypiący niewybrednymi żartami nie ułatwi szacownym gościom dobrej zabawy.

Klasyka łączy pokolenia

Choć planując wesele staracie się zorganizować zabawę wedle waszych wyobrażeń, warto pomyśleć także o gościach. Jeśli wśród weselników znajdują się wasi dziadkowie i inne starsze osoby, awangardowe pomysły muszą być przeplatane bezpieczną klasyką. Dotyczy to wszystkich elementów wesela. W menu powinny znaleźć się potrawy, które będą smakowały także seniorom – podawanie wyłącznie sushi nie jest najlepszym pomysłem. Warto omówić z zespołem lub didżejem zagranie kilku dawniejszych szlagierów. Piosenki z czasów młodości babci i dziadka warto im zadedykować – na pewno będą wzruszeni i szczęśliwi. Pamiętajcie też, że natężenie dźwięku odpowiednie dla młodych osób jest dla seniorów niewyobrażalnym hałasem. Z tego względu najlepiej zdecydować się na umiarkowaną głośność – ucieszy to także innych gości, którzy chcieliby spokojnie porozmawiać przy stole. Nie zapomnijcie też o zabawach oczepinowych. Na szczęście do lamusa odchodzą wulgarne konkurencje i niewybredne przyśpiewki. Warto pamiętać, że to co zgorszy seniorów może także dla wielu młodych osób być niestosowne i krępujące.

Autor: Anna Błaszczyńska, Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj